Łukasz Stafiej (www.lukaszstafiej.pl)

Guzkówka. Kraina mlekiem i miodem płynąca

Pojezierze Kaszubskie, jezioro Mielnica. Tuż nieopodal znajduje się Sycowa Huta, mała wieś kaszubska. Jakby kraina mlekiem i miodem płynąca. Wśród zieleni lasu i łąk, naturalnego zapachu jezior i śpiewu ptaków skryła się Guzkówka. To tu spragnieni wędrowcy znajdą ukojenie.

Drewniany dom z okazałym ogrodem położony tuż przy jeziorze. Kaszubskie, czyste powietrze. Jedyna w swoim rodzaju pomorska idylla. Guzkówka. Agroturystyka prowadzona z sercem i oddaniem. Nazwa pochodzi od nazwiska dziadka właściciela, Jana Guzka. W ten sposób Adam Pniewski postanowił upamiętnić swojego przodka.

LUK 8403 - Guzkówka. Kraina mlekiem i miodem płynącaLUK 8375 - Guzkówka. Kraina mlekiem i miodem płynąca

– Jesteśmy z tym miejscem związani emocjonalnie – opowiada Adam Pniewski. – Guzkówka to ucieczka z miasta, ucieczka przed rozgardiaszem i pędem. Brak zgody na ten pęd. Mieszkamy tutaj i nasz dom udostępniamy wczasowiczom. Dzielimy się z nimi tym, co najlepsze. Znajdujemy się w środku lasu i chwalimy się walorami przyrodniczymi. Słychać śpiew ptaków, widać zwierzynę, która podchodzi pod płot. To wyciszenie dla każdego, kto ma dość codziennego kieratu.

W Guzówce znajduje się osiem pokoi. Obiekt można wynająć w całości lub zdecydować się tylko na jeden pokój.

Każdy pobyt to również spotkanie z kulinariami pana Adama. – U mnie wypoczywa się z jedzeniem – mówi. – Prowadzę kuchnię polską z elementami śródziemnomorskimi. Zjemy tu posiłki regionalne z produktami, które w danym momencie daje nam natura. Stąd jesienią kurki, miody z okolicy, zioła, które rosną wszędzie dookoła. Smażę jajka od szczęśliwych kurek chowanych na wolnym wybiegu. Podaję twarogi od miejscowych krówek. Ta kuchnia to atrakcja dla gości i niespodzianka. Nie ma u mnie menu – sam decyduję, co danego dnia ugotuję.

LUK 8404 - Guzkówka. Kraina mlekiem i miodem płynącaLUK 8409 - Guzkówka. Kraina mlekiem i miodem płynącaLUK 8455 - Guzkówka. Kraina mlekiem i miodem płynąca

Oprócz obiadów goście próbować mogą własnej roboty konfitur i nalewek.

LUK 8502 - Guzkówka. Kraina mlekiem i miodem płynącaLUK 8584 - Guzkówka. Kraina mlekiem i miodem płynącaLUK 8566 - Guzkówka. Kraina mlekiem i miodem płynąca

W jaki sposób spędzać czas w Guzkówce? Niezliczona liczba ścieżek zachęca do spacerów, joggingu, jazdy na rowerze czy nordic walking. Z kolei zimą nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć biegówki i spalać kalorię uprawiają biegi narciarskie. Z kolei jesienne wizyty w lesie to okazja do zbierania grzybów i owoców. Miłośnicy wędkarstwa korzystać mogą z dwóch pomostów i łódek. Okoliczne jezioro określane jest jako linowo-szczupakowe. Co więcej, złowione okazy można upiec na ognisku, na grillu lub uwędzić pod czujnym okiem właścicieli.

LUK 8486 - Guzkówka. Kraina mlekiem i miodem płynącaLUK 8533 - Guzkówka. Kraina mlekiem i miodem płynącaLUK 8557 - Guzkówka. Kraina mlekiem i miodem płynąca

Jak mówi Adam Pniewski. – Guzkówka to miejsce wyjątkowe, bo nasze. To miejsce, które daje ciszę i spokój.  Tworzyliśmy to miejsce z myślą o ludziach, którzy intensywnie funkcjonują zawodowo. Mogą tu przyjechać, a my ich dopieścimy.

 

Kontakt

Guzkówka – Dom Gościnny

Sycowa Huta 29, Wąglikowice

tel.: +48 601 406 176

e-mail: guzkowka@guzkowka.pl

www.guzkowka.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast