Łukasz Stafiej (www.lukaszstafiej.pl)

Ośrodek Tabun w Otominie – pasja pomysłem na rodzinny biznes

Tabun, czyli stado dzikich koni lub innych zwierząt – tak nazwę definiuje Słownik Języka Polskiego. Tabun to również nazwa rodzinnej przystani w Otominie pod Gdańskiem. Właśnie słowo przystań najlepiej oddaje sedno działalności rodziny Falkiewiczów – to stadnina, agroturystyka i restauracja. W ośrodku Tabun odpoczywamy z przyjemnością, w otoczeniu natury i życzliwych ludzi.

Ośrodek Tabun w Otominie idealnym miejscem dla rodziny

Ośrodek Tabun w Otominie to miejsce wyjątkowe, bo miejsce rodzinne i przez rodzinę tworzone. Na działce w Otominie Barbara i Paweł Falkiewiczowe wybudowali dom – taki z czerwonej cegły w kaszubskim stylu. Potem pojawiły się konie, bo Paweł Falkiewicz marzył o tym, by stworzyć małe ranczo w bieszczadzkim klimacie. Ponieważ jedna z klaczy była źrebna, szybko okazało się, że trzeba stworzyć stajnię, by gdzieś ten tabun pomieścić. Dziś syn Filip ma klub jeździecki, a córka Katarzyna  prowadzi stowarzyszenie dla celów sportowych. Katarzyna jest brązową medalistką Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody, trenuje jeźdźców i konie. Oboje odpowiedzialni są za kwestie związane z jeździectwem. To właśnie z nimi rozmawiamy, jeśli chcemy odbyć kurs jeździecki lub spędzić urlop w siodle.

Ośrodek Tabun w OtominieKonie w ośrodku Tabun w OtominieJazda konna w ośrodku Tabun w Otominie

Na terenie ośrodka Tabun znajdują się trzy stajnie, kryta ujeżdżalnia, która zapewnia niezależność od pogody. W sumie Tabun to 20 koni sportowych i 20 hodowanych na potrzeby agroturystyczne.

Część agroturystyczna jest kameralna i daje poczucie intymności. Do dyspozycji gości jest pięć pokoi, w których w sumie znajdzie się miejsce dla 15 gości. W cenie noclegu uwzględniono również wypożyczenie rowerów i łodzi wiosłowej, dzięki czemu wolny czas można spędzać na łonie natury.

Pokoje w ośrodku Tabun w OtominieWnetrze pokoi w ośrodku Tabun w OtominieLUK 0326 - Ośrodek Tabun w Otominie - pasja pomysłem na rodzinny biznes

A tej w pobliżu nie brakuje. Dookoła znajdują się lasy i Jezioro Otomińskie. Sama posiadłość to aż cztery hektary ogrodzonego terenu.

Kulinaria w ośrodku Tabun w Otominie

Na ternie ośrodka znajduje się również restauracja serwująca dania w rytmie slow. – Proponujemy kuchnię polską, ale w nowoczesnym wydaniu. Nowoczesność ta polega na gotowaniu w inny sposób. Jaki? Chodzi na przykład o dodawanie nieco innych przypraw do klasycznych dań. Stąd na przykład smaki Maroka. Nasza „polska nowoczesność” polega też na serwowaniu pieczeni z pietruszki i soczewicy z sosem grzybowym, a nie tylko golonki czy schabowego. Nasza kuchnia jest bardzo sezonowa, dlatego kartę zmieniamy cztery razy w roku. Z kolei wkładka do karty zmienia się codziennie – opowiada właścicielka restauracji Agata Falkiewicz-Ponikowska.

W obiekcie odbywają się imprezy zorganizowane – to na przykład wesela i imprezy okolicznościowe. Właściciele chcą zaskakiwać gości, dlatego organizują też spotkania z teatrem. W sali występowali już znani polscy aktorzy, którzy przyjeżdżają do Tabunu wystawiać sztuki.

Restauracja w ośrodku Tabun w OtominieLokalna kuchnia w ośrodku Tabun w OtominieLUK 0354 - Ośrodek Tabun w Otominie - pasja pomysłem na rodzinny biznes

– Jaka jest nasza filozofia? – zastanawia się Barbara Falkiewicz. – My po prostu lubimy ten styl życia, kochamy to, co robimy. Sami terenie naszego ośrodka mieszkamy. Tu jest nasz rodzinny dom. Nie oznacza to jednak, że osiedliśmy na laurach. Jest w nas pewien niepokój wynikający z tego, że chcemy być jeszcze lepsi. Ta nasza droga to takie nieustanne dążenie do doskonałości. Podstawowym kryterium, jakim się kierowaliśmy podczas tworzenia Tabunu była pasja i serce. Wiedzieliśmy, że chcemy, by to, co robimy sprawiało nam satysfakcję. I tak się dzieje.

 

Kontakt

Ośrodek Tabun

ul. Konna 29, Otomin

tel.: +48 58 303 97 10

e-mail: tabun@kuznia.net

www.tabun.kuznia.net

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast