Łukasz Stafiej www.lukaszstafiej.pl

Porzeczkowe love prosto z serca Kaszub

Ekologiczne przetwory, konfitury i soki – to pomysł na dopieszczenie kubków smakowych autorstwa Anny Sochy. Pani Ania uprawia czarną porzeczkę i produkuje z niej przetwory najwyższej jakości. Jak opowiada, na sercu leży jej zdrowie innych, dlatego chce karmić ich pełnowartościowymi i smakowitymi produktami. Porzeczkowe konfitury Annature. Słodkie, półsłodkie i wytrwane. Dosładzane jedynie cukrem trzcinowym. Soki porzeczkowe. Dzięki specjalnej technologii produkcji uzyskiwane są  z czarnej porzeczki bez dodatku wody, co wznosi ja na kolejny poziom aromatyczności. 300ml soku powstaje z około kilograma  czarnej porzeczki.

LUK 9063 - Porzeczkowe love prosto z serca KaszubLUK 9134 - Porzeczkowe love prosto z serca KaszubAnnature

Smak konfitur Annature doceniony został w konkursie Pomorskie Smaki i otrzymał Bursztynowy Laur za najlepszy pomorski produkt pochodzenia roślinnego.  Warto podkreślić, że konkurs o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie Smaki” kultywuje i popularyzuje dziedzictwo kulinarne regionu.

Skąd pomysł na uprawę i przetwórstwo porzeczek?

– Pomysł narodził się z miłości do natury, przyrody i zdrowego stylu życia. Z dzieciństwa pamiętam  po wakacjach spędzanych na wsi zapach łąk, kwiatów i pól, smak świeżo zerwanych owoców i warzyw. Jako dziecko sprawiało mi to wielką radość, powodowało, że byłam szczęśliwa. Uprawiane przez moich dziadków owoce i warzywa  zawsze było bardzo aromatyczne i zdrowe. Do uprawy  nie  używali nawozów sztucznych, dlatego też w owocach można było wyczuć ich smak i aromat. Chciałam spełnić moje marzenie i stworzyć gospodarstwo, które  będzie dawało ukojenie, relaks, szczęście a przede wszystkim, które będzie produkowało zdrową żywność, najwyższej jakości – opowiada Anna Socha.

LUK 9302 - Porzeczkowe love prosto z serca KaszubWyroby AnnatureLUK 9288 - Porzeczkowe love prosto z serca Kaszub

Marzenia już były. Przyszedł czas na ich realizację. Na 15 hektarach w pięknym miejscu Kaszub, nad jeziorem Mikorowskim, w miejscowości Kozy ( Koze) gmina Czarna Dąbrówka, Anna Soch założyła gospodarstwo ekologiczne. Uprawia tam czarną porzeczkę odmian Tiben i Ben Hope. Od 2012 gospodarstwo regularnie uzyskuje certyfikat ekologiczny.

– Unikatowość naszych produktów polega przede wszystkim na bardzo wysokiej jakości. Do produkcji  jednej konfitury używamy tylko i wyłącznie produktów ekologicznych w postaci ekologicznej czarnej porzeczki i ekologicznego cukru trzcinowego. Porzeczki zbierane są o odpowiedniej porze przez co mają unikatowy smak i aromat. Od sześciu lat nasze plantacje przechodzą wszystkie badania pod kątem jakości i bezpieczeństwa upraw i przez te wszystkie lata uzyskujemy certyfikaty ekologiczne, jak również potwierdzenia w badaniach najwyższej jakości i bezpieczeństwa zdrowia naszych owoców.

Ma to ogromne znaczenie dla jakości konfitur i soków, co bezpośrednio przekłada się na zdrowie naszych konsumentów. Konfitury cechuje unikatowość również pod kątem smaku produktu. Nie ma innego produktu na rynku, który by tak indywidualnie podchodził do smaku konsumenta – przekonuje Anna Socha.

Gdzie nabyć produkty Annature?

Produkty z Annature kupić można na ekologicznych bazarkach jak Bazar Natury w Gdańsku, w sklepach ze zdrową żywnością, w restauracjach czy innych, wyjątkowych miejscach, które promują ekologiczną żywność.

Ekologiczna konfitura AnnatureLUK 9104 - Porzeczkowe love prosto z serca KaszubLUK 9112 - Porzeczkowe love prosto z serca Kaszub

 

Kontakt

Anna Socha Organic Blackcurrant

email: anna.socha@annature.eu

www.annature.eu

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast