Olga Kharina

Blikpol Eye Clinic Sopot – najnowocześniejsze technologie w korekcji wzroku i leczeniu zaćmy

www.zatokapiekna.pl
13.03.2020

Najnowocześniejsze technologie w korekcji wzroku i leczeniu zaćmy oraz wybitni lekarze z różnymi wąskimi specjalizacjami – tym między innymi do skorzystania ze swoich usług zachęca klinika okulistyczna Blikpol Eye Clinic Sopot.

Blikpol 22 scaled - Blikpol Eye Clinic Sopot - najnowocześniejsze technologie w korekcji wzroku i leczeniu zaćmyBlikpol 3 scaled - Blikpol Eye Clinic Sopot - najnowocześniejsze technologie w korekcji wzroku i leczeniu zaćmyBlikpol 2 scaled - Blikpol Eye Clinic Sopot - najnowocześniejsze technologie w korekcji wzroku i leczeniu zaćmy

Historia kliniki Blikpol Sopot sięga lat 90. Już wtedy na trójmiejskim rynku działała firma Kardiotel świadcząca usługi medyczne, z której w 2008 roku wyodrębniono markę okulistyczną. Jak mówi manager kliniki Anna Adamczyk, po analizie rynku klinika Blikpol Sopot wybrała najnowocześniejszy sprzęt i sprawiła, że w województwie pomorskim pojawił się pierwszy laser femtosekundowy, podnosząc bezpieczeństwo zabiegów laserowej korekcji wzroku na najwyższy dostępny poziom.

Blikpol 19 scaled - Blikpol Eye Clinic Sopot - najnowocześniejsze technologie w korekcji wzroku i leczeniu zaćmy

Pościg za innowacjami w Blikpol Sopot

Placówka Blikpol Sopot zaczęła od operacji zaćmy, co poprzedzone było budową bloku operacyjnego spełniającego wymogi NFZ. – Pod koniec 2008 roku na naszym bloku przy Jana z Kolna 16 w Sopocie-Wyścigach stanął także laser ekscimerowy do przeprowadzania zabiegów LASIK. Natomiast w roku 2011 doposażyliśmy nasz system laserowy w femtolaser, dzięki czemu jako jedyni w Polsce mogliśmy wykonywać zabiegi iLASIK systemem Abbott Medical Optics, jedyną metodą zaaprobowaną do korekcji wzroku żołnierzy amerykańskich i astronautów NASA – opowiada Anna Adamczyk, manager kliniki.

Blikpol 21 scaled - Blikpol Eye Clinic Sopot - najnowocześniejsze technologie w korekcji wzroku i leczeniu zaćmyBlikpol 16 scaled - Blikpol Eye Clinic Sopot - najnowocześniejsze technologie w korekcji wzroku i leczeniu zaćmyBlikpol 7 scaled - Blikpol Eye Clinic Sopot - najnowocześniejsze technologie w korekcji wzroku i leczeniu zaćmy

Z roku na rok, kiedy przybywało pacjentów zainteresowanych laserową korekcją wzroku, klinika przeniosła część usług do znanego Krzywego Domku i stworzyła Centrum Mikruchirurgii Oka KARDIOTEL-BLIKPOL. – Kolejnym krokiem był lifting marki w 2018, w wyniku czego powstał Blikpol Eye Clinic, nowe logo, zupełnie nowa strona internetowa i świeży styl przekazu. Na początku nasz zespół chirurgów zajmujących się laserową korekcją wzroku składał się z dwóch lekarzy. Obecnie jest ich pięciu i szkolimy kolejne osoby – dodaje Anna Adamczyk.

Jak przekonuje manager kliniki, wśród placówek medyczny na Pomorzu Blikpol Sopot  jest jedną z najprężniej rozwijających się firm okulistycznych. – Nieustannie pogłębiamy swoją wiedzę i wprowadzamy nowe usługi, m.in. jako jedyni wykonujemy zabiegi wszczepienia pierścieni śródrogówkowych INTACS w stożku rogówki – podkreśla. Jako że okulistyka XXI wieku opiera się na naszpikowanej nowoczesnymi technologiami aparaturze medycznej, Blikpol inwestuje w kolejne narzędzia diagnostyczne, współpracując przy tym z liderami na rynku. – Chcemy by nasi pacjenci mieli dostęp do jak największej liczby usług świadczonych na najwyższym światowym poziomie – zaznacza manager.

Blikpol 15 scaled - Blikpol Eye Clinic Sopot - najnowocześniejsze technologie w korekcji wzroku i leczeniu zaćmyBlikpol 17 scaled - Blikpol Eye Clinic Sopot - najnowocześniejsze technologie w korekcji wzroku i leczeniu zaćmyBlikpol 18 scaled - Blikpol Eye Clinic Sopot - najnowocześniejsze technologie w korekcji wzroku i leczeniu zaćmy

Potencjał na światową skalę

Specjaliści, a w obu placówkach jest ich łącznie 14, starają się pomóc pacjentom w każdym problemie, z jakim się tutaj zgłoszą. Dzięki temu nawet osoby z dużymi wadami wzroku mogą uniezależnić się od pomocy optycznych. Dotyczy to również pacjentów w sile wieku chorujących na zaćmę, którzy – jak zaznacza nasza rozmówczyni – dzięki zaawansowanym soczewkom wszczepianym podczas zabiegu mają szansę widzieć tak, jak jeszcze nigdy w życiu nie widzieli.

Blikpol 12 scaled - Blikpol Eye Clinic Sopot - najnowocześniejsze technologie w korekcji wzroku i leczeniu zaćmyBlikpol 11 scaled - Blikpol Eye Clinic Sopot - najnowocześniejsze technologie w korekcji wzroku i leczeniu zaćmyBlikpol 10 scaled - Blikpol Eye Clinic Sopot - najnowocześniejsze technologie w korekcji wzroku i leczeniu zaćmyBlikpol 9 scaled - Blikpol Eye Clinic Sopot - najnowocześniejsze technologie w korekcji wzroku i leczeniu zaćmyBlikpol 5 scaled - Blikpol Eye Clinic Sopot - najnowocześniejsze technologie w korekcji wzroku i leczeniu zaćmy

Naszymi głównymi nurtami rozwoju są zabiegi laserowej korekcji wzroku oraz chirurgia zaćmy i w tych dziedzinach na pewno możemy pochwalić się największymi osiągnięciami. Najbardziej spektakularne są zawsze korekcje dużych wad wzroku. Do tej pory największą wadę, jaką korygowaliśmy laserowo, to -16,5 dioptrii u młodej 21 letniej pacjentki, która po zabiegu mogła wkroczyć w dorosłe życie bez ciężaru niemożności funkcjonowania bez okularów – mówi Anna Adamczyk. Klinika Blikpol ma na koncie zatem wiele sukcesów, a same zabiegi okulistyczne, jakie przeprowadza, trwają zaledwie 10-20 minut, są bardzo mało inwazyjne i dają praktycznie natychmiastowe efekty.

Dostęp do innowacyjnych technik zabiegowych sprawia, że ofertą sopockiej kliniki interesują się także pacjenci spoza Polski. – Cała nasza kadra w Blikpol Eye Clinic z Sopotu posługuje się językiem angielskim, co daje nam możliwość obsługi pacjentów zagranicznych, bez ryzyka, że procedury medyczne przeprowadzane u pacjenta będą przez niego niezrozumiane bądź zbyt stresujące przez barierę językową. Podczas ostatniej dekady bardzo otworzyliśmy się na pacjentów zagranicznych. Podjęliśmy współpracę z touroperatorami, głównie z krajów skandynawskich – mówi Anna Adamczyk.

Większość pacjentów zagranicznych stanowi Polonia, za którą przybywają obywatele zamieszkiwanych przez nich krajów. – Najczęściej gościmy pacjentów ze Szwecji, Danii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szkocji, Holandii. Pojawiają się także Niemcy i Francuzi. Spoza Europy mieliśmy także pacjentów z Dubaju, Florydy i Toronto – wylicza Anna Adamczyk. Bez wątpienia wpływa na to też fakt, że obok wysokiej jakości świadczonych usług i dużego nacisku na jak najlepszą obsługę pacjenta, Blikpol jako rodzinna firma dba również o domową atmosferę.

 

Kontakt

BLIKPOL Sopot Oddział Centrum Medycznego „KARDIOTEL”

ul. Haffnera 6 – KRZYWY DOMEK, Sopot

tel.: + 48 58 500 46 46

e-mail: biuro@blikpol.pl

www.blikpol.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wielkość czcionki
Kontrast