Centrum Rehabilitacji Mewa. Klinika z widokiem na morze

Na wzgórzu sopockiego Kamiennego Potoku, z widokiem na Zatokę Gdańską i kwadrans spacerem od malowniczej plaży znajduje się Centrum Rehabilitacji Mewa. Nazwa nie wzięła się znikąd – pacjenci mewiego śpiewu słuchają tu o każdej porze roku.

Oferta Centrum Rehabilitacji Mewa w Sopocie

Sopockie Centrum Rehabilitacji Mewa istnieje od grudnia 2013 roku. Od tego czasu najwyższej klasy rehabilitanci i fizjoterapeuci leczą tu pacjentów z najrozmaitszych schorzeń układu ruchu.

Pracownicy Centrum Rehabilitacji Mewa w Sopocie

– Oferujemy kompleksową rehabilitację ortopedyczną, neurologiczną, pourazową, powypadkową, poudarową, sportową, jak również szereg profilaktycznych programów prozdrowotnych. Leczymy cały szereg przypadków doraźnych, bóle barków i kolan, napięcia mięśniowe, schorzenia zwyrodnieniowe , do pooperacyjnych ciężkich przypadków jak udary czy amputacje – wyjaśnia Piotr Kopeć, właściciel Centrum Rehabilitacji Mewa.

LUK 2463 - Centrum Rehabilitacji Mewa. Klinika z widokiem na morzeLUK 2535 - Centrum Rehabilitacji Mewa. Klinika z widokiem na morzeLUK 2420 - Centrum Rehabilitacji Mewa. Klinika z widokiem na morze

Każdy cykl zabiegów poprzedzony jest bezpłatną wizytą u fizjoterapeuty, który sprawdza ruchomość pacjenta. Następnie specjalista zaleca indywidualny program rehabilitacji, dobrany i ułożony z myślą o pacjencie. Terapeuta towarzyszy pacjentowi przez cały proces rehabilitacji. Wspiera go i pomaga dochodzić do sprawności.

Klinika słynie przede wszystkim z profesjonalnie prowadzonej kinezyterapii. Trening stabilizacyjny, funkcjonalny, ale też ćwiczenia grupowe, na zdrowy kręgosłup – to podstawowa oferta kliniki. W ramach terapii manualnej, pod okiem ekspertów, pacjenci wykonują ćwiczenia na materacach i matach, na drabinkach, z piłkami i taśmami, na trampolinie czy z użyciem rollerów.

Kinezyterapia w Centrum Rehabiltacji Mewa w SopocieLUK 2435 - Centrum Rehabilitacji Mewa. Klinika z widokiem na morzeLUK 2613 - Centrum Rehabilitacji Mewa. Klinika z widokiem na morze

Fizykoterapia stanowi uzupełnienie kinezyterapii. Podczas zabiegów wykorzystuje się aparaty do ultradźwięków, laseroterapii i elektroterapii. Klinika posiada także aparat do fali uderzeniowej, który skutecznie leczy ostrogę piętową. Całość uzupełniana jest przez masaże od klasycznych leczniczych przez specjalistyczne (np. tkanek głębokich) po relaksacyjne.

LUK 2497 - Centrum Rehabilitacji Mewa. Klinika z widokiem na morzeOferta dla dzieci w Centrum Rehabilitacji Mewa w Sopocie

W Centrum Rehabilitacji Mewa leczy się także dzieci. Regularne zajęcia z terapeutami pozwalają wyzbyć się wad postawy, skoliozy czy płaskostopia. Formy ćwiczeń dopasowane są do wymagań najmłodszych pacjentów i często mają formę ścieżek zdrowia, gdzie na kolejnych „stacjach” wykonuje się określone ćwiczenia.

Obejrzyj film

Fizjoterapeuci pracujący w Centrum Rehabilitacji Mewa w Sopocie to specjaliści nie tylko z dyplomami wyższych uczelni, ale także z licznymi certyfikatami i uprawnieniami – to terapeuci manualni MT I zgodnie z IFOMPT (Międzynarodową Federacją Terapeutów Ortopedycznych i Manualnych).

LUK 2400 - Centrum Rehabilitacji Mewa. Klinika z widokiem na morzeLUK 2443 - Centrum Rehabilitacji Mewa. Klinika z widokiem na morze

Oprócz kompleksowo wyposażonej sali gimnastycznej, klinika dysponuje również dwoma gabinetami do diagnostyki, masażu i terapii manualnej oraz stanowiskami do fizykoterapii.

Dodatkowym atutem jest także sama konstrukcja obiektu. Klinika położna jest parterze. By się do niej dostać nie trzeba pokonywać schodów, nie trzeba też poruszać się windą.

Jak dodaje Piotr Kopeć: – Chcemy, by pacjenci czuli się u nas jak najbardziej komfortowo i swobodnie. Dlatego nasze Centrum urządziliśmy nowocześnie, ale i przytulnie. Stawiamy na niezobowiązującą, po prostu miłą atmosferę. Chcemy, by pacjenci czuli, że Centrum Rehabilitacji Mewa to miejsce, gdzie zawsze o nich zadbamy.

 

Kontakt

Kujawska 28, Sopot

tel.: +48 58 343 29 98

e-mail: info@rehabilitacjasopot.pl

www.rehabilitacjasopot.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast