Plan zabiegów estetycznych po zimie!

Małgorzata Mrozek
29.03.2019

Koniec zimy większość z nas przyjmuje z ulgą, jednak dobre samopoczucie może zostać zniweczone przez nie najlepszą kondycję skóry. W pierwszych tygodniach wiosny wymaga ona z pewnością oczyszczenia i regeneracji. Nie wszystkie zabiegi estetyczne dają jednak takie same efekty. Jakie procedury powinien zatem obejmować plan zabiegów estetycznych po zimie?

Zanieczyszczenia obecne w smogu, który dokuczał nam w ostatnich kilku miesiącach, to prawdziwy wróg zdrowej, pięknej skóry. Niestety, powodują one nie tylko jej przesuszenie, ale i szybsze starzenie. Pod koniec zimy cera jest również mało dotleniona, a jej zdolności regeneracyjne pozostawiają wiele do życzenia. Aby to wszystko zwalczyć i sprawić, by skóra obudziła się do życia, w pierwszej kolejności należy pomyśleć o jej dokładnym oczyszczeniu. Nie przyniesie ono jednak tak dobrych efektów, jak wtedy, gdy połączy się je z zabiegami dotleniającymi i rewitalizującymi.

Czysta znaczy zdrowa i promienna

Początek wiosny to ostatni dzwonek na dokładne oczyszczenie skóry z substancji, jakie wchłonęła ona podczas długotrwałej ekspozycji na smog. Już od kilku lat za hit wśród zabiegów oczyszczających uchodzi peeling węglowy, który oczyszcza skórę w różnych jej warstwach, na dodatek poprawiając jej dotlenienie. Jak tłumaczy Iwona Ziemianowicz, właścicielka Instytutu Zdrowia i Urody Yasumi w Sopocie, szczególnie szkodliwe dla skóry są zawarte w smogu wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, które absorbują wodę z naskórka, nadmiernie ją przesuszając i działając rakotwórczo.

Właściwości węgla nie ograniczają się do wchłaniania zanieczyszczeń obecnych w powietrzu. Starzenie się skóry przyspieszają też związki organiczne, tlenki, dym papierosowy oraz roznoszone przez klimatyzację roztocza i grzyby. Z tym wszystkim radzi sobie zabieg CarbonPeel oferowany przez Yasumi. – W zabiegu Yasumi CarbonPeel węgiel aktywny CPY wnika w pory skórne, łączy się z zanieczyszczeniami, by później w spektakularny sposób zostać usuniętym za sprawą wiązki laserowej o długości 1320 nm – wyjaśnia Iwona Ziemianowicz.

Wykorzystany w trakcie zabiegu laser wytwarza ciepło, które pozwala nie tylko pozbyć się zanieczyszczeń, ale i poprawić krążenie, a wraz z nim dotlenienie skóry. Peeling węglowy CarbonPeel oczyszcza dzięki temu cerę także w jej głębszych warstwach, a więc porach skórnych. Prowadzi to do redukcji zaskórników i wyregulowania gospodarki sebum. – Większa podaż tlenu skutkuje też resurfacingiem – odżywieniem, przywróceniem zdrowego kolorytu, wygładzeniem drobnych zmarszczek i zwiększeniem gęstości skóry – dodaje Iwona Ziemianowicz.

peeling weglowy yasumi - Plan zabiegów estetycznych po zimie!

Wiosennej regeneracji ciąg dalszy

Oczyszczanie to pierwszy krok do promiennej skóry, ale jej regeneracja przeważnie wymaga bardziej zdecydowanych działań. Początek wiosny to ostatni moment na niektóre zabiegi rewitalizujące, szczególnie w sytuacji, kiedy ich efekty chcemy widzieć jeszcze przed rozpoczęciem lata. Warto pamiętać, że odbudowa kolagenu wymaga czasu, dlatego rezultaty wybranych zabiegów pogłębiają się z czasem. Co zatem należałoby zafundować sobie już teraz, aby cera promieniała jeszcze tej wiosny?

Jak poleca dr Joanna Gruber-Miazga z ClinicaNova w Gdańsku, istnym eliksirem młodości po mroźnej i długiej zimie jest osocze bogatopłytkowe, które niweluje niechciane efekty ekspozycji na minusowe temperatury, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach oraz ogromną ilość smogu. – Osocze bogatopłytkowe jest idealnym zabiegiem silnie regenerującym i rewitalizującym skórę, która w okresie zimowym narażona jest na działanie wielu negatywnych czynników zewnętrznych – podkreśla lekarz medycyny estetycznej dr Joanna Gruber-Miazga.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym pozyskiwanym z krwi pacjenta to od kilku lat hit wśród zabiegów regenerujących, głównie ze względu na jego skuteczność i bezpieczeństwo. – Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego pobudza procesy regeneracji i odbudowy tkanek, jak również wpływa na odbudowę kolagenu. Przyspiesza również tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Najlepszy efekty rewitalizacji i przebudowy skóry uzyskamy wykonując min. 3 zabiegi co miesiąc – dodaje dr Joanna Gruber-Miazga.

autor sandyche stock.adobe.com - Plan zabiegów estetycznych po zimie!

Daj skórze oddychać

Istotnym elementem regeneracji jest wspomniane wcześniej dotlenienie skóry, które po zimie jest szczególnie ważne. Wskutek działania powietrza z kaloryferów i centralnego ogrzewania, mrozu oraz wiatru skóra jest przesuszona i pozbawiona blasku. Potrzebuje ona więc wyraźnego odżywienia, rozjaśnienia i odmłodzenia. Efekt taki można osiągnąć za pomocą zabiegu dotleniającego Oxy Geneo.

– Geneo to metoda 3w1 czyli złuszczanie, wchłanianie składników odżywczych i dotlenienie skóry. Złuszczając zewnętrzną warstwę skóry tworzy idealne środowisko do wchłaniania się niezbędnych składników odżywczych. W zależności od efektów, które chcemy uzyskać, zabieg można wykonać w dwóch wersjach: NeoRevive, który działa odmładzająco i NeoBright powodujący rozjaśnienie i odżywienie skóry – mówi Anna Faluta-Kowalska, kosmetolog z salonu La Bella Lounge w Gdyni.

Warto pamiętać, że najlepsze efekty dają terapie łączone. Oxy Geneo stanowi tutaj doskonałą bazę przed wykonaniem zabiegów medycyny estetycznej i peelingów kwasowych. Jak dodaje Anna Faluta-Kowalska, można go łączyć m.in. z endermologią, falą radiową, ultradźwiękami czy masażem twarzy.

Równie ważne jest to, by niektórych zabiegów nie odkładać na kolejne miesiące. Otóż niekiedy, jak w przypadku laserowego peelingu węglowego, konieczne jest unikanie ekspozycji na słońce. Dlatego o regeneracji skóry należy myśleć już teraz, kiedy mamy za sobą zimę, ale jeszcze nie jest tak słonecznie, by nie móc zdecydować się na zabiegi światłouczulające.

zabiegi estetyczne po zimie

PARTNER
redakcja@zatokapiekna.pl
POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast