Poczuj się jak balijska bogini. Spa Bali Hai w Dolinie Charlotty

Devi Sri, Laksmi i Ambika to trzy boginie, które patronują Spa Bali Hai w kompleksie Dolina Charlotty w Słupsku. To miejsce wyjątkowe, silnie inspirowane kulturą balijską – nie tylko elementy wystroju sprowadzone zostały z indonezyjskiej wyspy. W spa pracują terapeutki, które szkoły masażu uczyły się od mistrzów z malowniczego kraju, z którego pochodzą.

W spa w Dolinie Charlotty uczucie wyjątkowości towarzyszy ci od samego początku. Jesteś tu gościem, o którego dba się z największą atencją. Uśmiechnięta azjatycka terapeutka prowadzi mnie przez korytarz pełen drzwi. Niektóre są otwarte – widać w nich pomieszczenia, gdzie wykonuje się różnego rodzaju zabiegi. Trafiam do ciemnego pokoju, oświetlanego tylko dzięki świecom i dyskretnym lampkom. Panuje tu niezwykle intymna atmosfera. Korzenna woń unosząca się w powietrzu i wszechogarniające ciepło relaksuje zaraz po przekroczeniu progu.

P3181176 - Poczuj się jak balijska bogini. Spa Bali Hai w Dolinie CharlottyP3181178 - Poczuj się jak balijska bogini. Spa Bali Hai w Dolinie CharlottyP3181065 - Poczuj się jak balijska bogini. Spa Bali Hai w Dolinie CharlottyP3181066 - Poczuj się jak balijska bogini. Spa Bali Hai w Dolinie CharlottyP3181134 - Poczuj się jak balijska bogini. Spa Bali Hai w Dolinie CharlottyP3181154 - Poczuj się jak balijska bogini. Spa Bali Hai w Dolinie Charlotty

W pierwszej kolejności należy oczyścić skórę – w tym celu poddaję się peelingowi z niezwykle bogatej w mikroelementy soli morskiej i cukru z dodatkiem nawilżających i kojących olejków. Organiczna sól morska to nie jedyne nawiązanie do regionu, w którym się znajdujemy. Elementy przywołujące na myśl Pomorskie odnajdziemy także w biofie, czyli wysokiej jakości ekstrakcie z alg, który nawilża i rozświetla ciało.

P3181151 - Poczuj się jak balijska bogini. Spa Bali Hai w Dolinie Charlotty

Peeling trwa kilkadziesiąt minut (w zależności od wybranej opcji). Terapeutka nakrywa mnie ciepłym ręcznikiem i odsłania tylko te części ciała, które aktualnie masuje. Najpierw są to stopy, następnie łydki, uda, plecy, karki, ręce i dłonie aż po czubki palców. Mam wrażenie, że terapeutka ma świetne wyczucie ludzkiego ciała – jej ruchy są płynne i kontrolowane, ale momentami peelingową mieszankę wciera mocniej, dzięki czemu czuję, jak moja skóra staje się gładsza i zdrowsza. Następnie masowana jest przednia część ciała, włącznie z klatką piersiową i brzuchem.

Po peelingu biorę prysznic, by zmyć z siebie całą sól i cukier. Skóra jest idealnie gładka i pachnąca – czuję się świeżo i jakby młodziej.

Teraz czas na rytuał bogini Devi Sri. To balijski zabieg wykonywany na całym ciele, który rozpoczyna się tradycyjnym powitaniem, tj. kąpielą stóp w pachnącej, aromatyzowanej naturalnym olejkiem wodzie z dodatkiem płatków suszonych róż i soli. Terapeutka obmywa i masuje stopy, a ja zaczynam czuć się coraz bardziej zrelaksowana. Następnie kładę się na wygodnym stole, a Balijka rozpoczyna masaż całego ciała.

Balijski masaż z użyciem korzennych olejków ma przede wszystkim odprężyć ciało. Terapeutka używa nie tylko dłoni, ale i całych rąk. „Rozpręża” plecy przykładając przedramię w odpowiednie miejsca, masuje mnie wzdłuż linii kręgosłupa, a mnie po plecach przechodzą przyjemne ciarki. Już po kilkunastu minutach czuję, jak schodzi ze mnie napięcie po ciężkim tygodniu pracy.

P3181126 - Poczuj się jak balijska bogini. Spa Bali Hai w Dolinie CharlottyP3181137 - Poczuj się jak balijska bogini. Spa Bali Hai w Dolinie CharlottyP3181170 - Poczuj się jak balijska bogini. Spa Bali Hai w Dolinie Charlotty

Po zabiegu udaję się do relaksacyjnego salonu, gdzie odpoczywam na kanapie, popijam naturalny sok jabłkowy od lokalnego producenta z Ustki i wsłuchuję się w delikatne dźwięki balijskiej muzyki. Czuję, że odpływam i chciałabym, by czas stanął w miejscu.

P3181085 - Poczuj się jak balijska bogini. Spa Bali Hai w Dolinie CharlottyP3181103 - Poczuj się jak balijska bogini. Spa Bali Hai w Dolinie Charlotty

W ofercie spa Bali Hai w Dolinie Charlotty znajdziemy także m.in. masaże ciepłymi muszlami z Oceanu Spokojnego czy rogiem bawolim, zabiegi na ciało z ekstraktem z pereł, mięty i aloesu oraz rytuał pielęgnacyjny z użyciem 24-karatowego złota. Do dyspozycji gości jest także basen i jacuzzi.

P3181075 - Poczuj się jak balijska bogini. Spa Bali Hai w Dolinie CharlottyP3181077 - Poczuj się jak balijska bogini. Spa Bali Hai w Dolinie Charlotty  P3181159 - Poczuj się jak balijska bogini. Spa Bali Hai w Dolinie CharlottyP3181163 - Poczuj się jak balijska bogini. Spa Bali Hai w Dolinie Charlotty

 

Kontakt

Strzelinko 14, Słupsk

tel.: + 48 59 847 43 00

e-mail: hotel@charlotta.pl

www.dolinacharlotty.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast