Medyk Jantar – Zakład Rehabilitacji Leczniczej

Jantar – rehabilitacja i relaksujący wypoczynek na Pomorzu

Jantar to urokliwa miejscowość usytuowana pomiędzy Mikoszewem a Stegną – na pograniczu bursztynowej Mierzei Wiślanej i malowniczych Żuław. Wieś leży na szlaku Żuławskiej Kolei Dojazdowej, a niegdyś przez tereny osady przechodził szlak bursztynowy. Rozległe plaże miejscowości oferują relaksujący wypoczynek i morskie kąpiele oraz obfitość znajdowanych na piasku bursztynowych skarbów. Co roku w okresie wakacyjnym odbywają się tutaj Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Otoczenie iglasto – liściastych lasów sprzyja odprężającym spacerom i grzybobraniom.

W zaciszu plaż Mierzei Wiślanej nie tylko spędzimy spokojnie czas, ale i podreperujemy zdrowie. Zakład Rehabilitacji Leczniczej Medyk w Jantarze to ośrodek, który kompleksowo leczy wszelkiego typu schorzenia ortopedyczne i neurologiczne. Warto go odwiedzić, by dać sobie szansę na szybki powrót do pełnej sprawności. Proponowana w Jantarze rehabilitacja oferuje profesjonalne zabiegi lecznicze i pielęgnacyjne zorganizowane w zaawansowanym technicznie i nowocześnie wyposażonym kompleks Medyk.

Medyk Jantar z zewnątrzRecepcja w Medy Jantar

Zakład Rehabilitacji Leczniczej Medyk to miejsce, gdzie każdy gość traktowany jest indywidualnie. Cel załogi Medyka jest prosty – jak najskuteczniej i bezboleśnie postawić pacjenta na nogi. Gość, który przekracza próg ośrodka, najpierw kierowany jest do pielęgniarki. Po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu, pacjentem zajmuje się lekarz, który po badaniu dobiera i przepisuje odpowiednie zabiegi. Dzięki temu cały proces rehabilitacji przeprowadzany jest w maksymalnie efektywny sposób.

Korytarz i tablica informacyjna o rehabilitacji

Oferta w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej Medyk w Jantarze

W ofercie Medyka znajdziemy rehabilitację ortopedyczną przeznaczoną dla osób po przebytych urazach i kontuzjach narządu ruchu, po zabiegach ortopedycznych , chirurgicznych i neurochirurgicznych, rehabilitację ogólnoustrojową dla pacjentów z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi układu kostno-stawowego i schorzeniami neurologicznymi. Pomoc znajdą także pacjenci obciążeni przewlekłymi chorobami układu krążenia, chorobą wieńcową i nadciśnieniem tętniczym.

Rehabilitacja Ortopetyczna w Zakładzie Rehabilitacyjnym Medyk w Jantarze

O bezpieczeństwo pacjentów dba wykwalifikowana kadra rehabilitantów i fizjoterapeutów oraz pielęgniarka, która dyżuruje przez całą dobę.

Zakład Rehabilitacji Leczniczej Medyk dysponuje bardzo szeroką ofertą zabiegów – to m.in. kinezyterapia, hydroterapia, termoterapia, ultradźwięki, krioterapia, masaże.

Zabiegi hydroterapii to przede wszystkim masaże wirowe rąk i nóg oraz kręgosłupa. Pacjenci korzystają także z niezwykle przyjemnego zabiegu na całe ciało, który wykonywany jest w wannie spa. Masaże wirowe poprawiają krążenie, rozgrzewają, dotleniają i poprawiają ruchomość stawów. W powrocie do sprawności pomagają także ogólnie usprawniająca gimnastyka w basenie oraz masaże w jacuzzi. Z kolei pełen relaks zapewnia hydrojet, czyli łóżko masujące wodą.

Łóżko masujące wodą w Zakładzie Rehabilitacyjnym Medyk w Jantarze

Oprócz klasycznych okładów z pomorskiej borowiny, w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej Medyk stosuje się również ozokerytoterapię. To nic innego jak okłady z niezwykle bogatego w minerały (żelazo, mangan, magnez) wosku ziemnego. Mają one działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, stymulują procesy regeneracyjne skóry. Podobnie jak borowina, ich działanie jest silnie rozgrzewające, dzięki czemu tkanki i mięśnie stają się odprężone i w konsekwencji lepiej odżywione.

W poszczególnych gabinetach wykonywane są masaże lecznicze, ćwiczenia indywidualne z fizjoterapeutą i specjalistyczne zabiegi, m.in. masaż boa (w rękawach na kończyny), drenaż limfatyczny, elektroterapia, magnetoterapia, ultradźwięki, krioterapia miejscowa azotem czy terapia miejscowa laserem.

Pacjenci korzystają także z łaźni parowej, sauny suchej i na podczerwień, siłowni i sali ćwiczeń, gdzie uczestniczą w zajęciach grupowych.

Do dyspozycji gości są także pełnowymiarowy basen, grota solna i kriokomora, które dostępne w pobliskim ośrodku Neptun, drugim oddziale zakładu.

Ośrodek Medyk, zajmujący powierzchnię 2,5 ha, kusi nie tylko profesjonalną ofertą rehabilitacyjną, ale także lokalizacją. W zaledwie 10 minut znajdziemy się na szerokiej plaży, gdzie odetchniemy zdrowym powietrzem. Doceniają to goście z całej Polski, a także ze Skandynawii, Niemiec czy Rosji.

Do dyspozycji gości jest 40 pokoi dwuosobowych i 10 apartamentów. Turnusy trwają tydzień, dwa lub trzy tygodnie. Pacjentom każdego dnia, oprócz niedzieli i świąt, oferuje się do ośmiu zabiegów leczniczych. Dzięki temu efekty rehabilitacji i ulgę mogą odczuć już po kilku dniach.

 

Kontakt

ul. Rybacka 44, Stegna

tel.: +48 55 247 89 69

e-mail: medyk@mierzeja.pl

www.klinika-medyk.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Komentarze

  1. Proszę państwa !!
    interesuje Nas pobyt świąteczny z rehabilitacją w dniach zabiegowych, termin-od 20/21 do 27-12-2019r.
    dwa pokoje dwu osobowe.

  2. Witam ja z takim zapytaniem czy przyjmujecie ludzi że skierowaniem z Petronu jak tak to jaka cena na 2 tygodniowy pobyt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast