Vivadental. Gdy stomatologia staje się sztuką

To jedna z najsłynniejszych krajowych klinik specjalizujących się w implantologii oraz jedna z nielicznych w Pomorskim, które oferuje leczenie stomatologiczne na najwyższym, światowym poziomie. Vivadental, klinika stomatologiczna z tradycjami, na trójmiejskim rynku działa już od 25 lat.

PB041891 - Vivadental. Gdy stomatologia staje się sztukąPB041909 - Vivadental. Gdy stomatologia staje się sztuką

Vivadental to synonim leczenia stomatologicznego najwyższej klasy. Pracują tu wybitni specjaliści i lekarze wszystkich dziedzin stomatologii, którzy zapewniają pacjentom kompleksowe leczenie – od ortodoncji do protetyki.

Owa kompleksowość ma również inny wymiar. Jeśli podczas kontrolnej wizyty lekarz stwierdzi, że wymagana jest rozszerzona diagnostyka, którą wykonać powinien specjalista, pacjent przechodzi do gabinetu obok. Tam oddany zostanie w ręce specjalisty, który zastosuje leczenie dobrane do konkretnych potrzeb. Pełna diagnostyka wykonana może być w jednym czasie i w jednym budynku, co jest ogromnym ułatwieniem ortodoncji do protetyki.

DSC2812 - Vivadental. Gdy stomatologia staje się sztuką

Klinika Vivadental dysponuje jednym z najnowocześniejszych tomografów komputerowych na rynku. NewTom 5G umożliwia uzyskanie obrazu 3D szczęki, dzięki czemu lekarz jest w stanie przeprowadzić precyzyjną diagnozę i zastosować dokładne leczenie. Jedno badanie tomografem zastępuje szereg innych, często obciążających organizm. Specjaliści Vivadental pracują również na nowoczesnym skanerze, dzięki któremu w prosty i nieinwazyjny sposób lekarz jest w stanie odwzorować uzębienie i odtworzyć je nawet w ciągu jednej wizyty. Skaner to gwarancja najwyższej jakości pracy protetycznej. W osobnym gabinecie, w luźniejszej atmosferze, pacjentowi przedstawiany jest plan leczenia wraz z wizualizacją końcowych efektów.

PB041903 - Vivadental. Gdy stomatologia staje się sztuką

Klinika dysponuje także dużą salą operacyjną, gdzie wykonuje się przede wszystkim zabiegi z zakresu chirurgii i implantologii. Dr Violetta Szycik, jedna z najlepszych specjalistek w zakresie implantologii w kraju, korzysta tu ze zdjęć z tomografu wyświetlanych na dużym monitorze, mikroskopu, rentgena i lampy z wbudowaną kamerą, dzięki czemu zabieg obserwować może zarówno pacjent, jak i lekarze, którzy odbywają szkolenie z zakresu implantologii.

PB041945 - Vivadental. Gdy stomatologia staje się sztuką

Bo szkolenia właśnie to kolejny aspekt działalności Vivadental. Dr Szycik posiada certyfikat uprawniający do przeprowadzania szkoleń podyplomowych dla lekarzy stomatologów w zakresie implantologii i dyscyplin jej towarzyszących. Z kursów teoretycznych i praktycznych z udziałem pacjenta, prowadzonych w ramach European Dental Implant Institute Vivadental, korzystają zarówno lekarze z Polski, jak i z zagranicy. Najnowszy produkt szkoleniowy to Practiculum Implantologii.

PB041932 - Vivadental. Gdy stomatologia staje się sztuką

Vivadental ściśle współpracuje również z naukowcami z Politechniki Gdańskiej. Korzystają na tym również studenci tej uczelni, którzy zdobywają wiedzę m.in. z zakresu zastosowania biometali w leczeniu stomatologicznym. Wspólne badania zaowocowały już wnioskami patentowymi.

Fundacja dla dzieci Vivadental to kolejny aspekt działalności kliniki. Pod opieką Fundacji znajduje się 134 dzieci, które potrzebują wsparcia, pomocy i leczenia stomatologicznego. Jesienią 2015 roku ruszyła kolejna edycja programu, w ramach którego podopieczni fundacji przechodzą niezbędne leczenie uzębienia.

Klinika wyróżnia się jednak nie tylko najwyższą jakością usług medycznych, ale także wystrojem. Jasne podłogi z błękitnymi wstawkami, przeszklone drzwi gabinetów, zza których obserwować można pracę lekarzy, na ścianach obrazy wykonane przez studentów Akademii Sztuk Pięknych – to wszystko sprawia, że w Vivadental czujemy się wyjątkowo. „Stomatologia jest sztuką”, mówią właściciele kliniki. Tej sztuce zaufały już tysiące pacjentów z kraju i zagranicy.

Kontakt

Aleja Zwycięstwa 48, Gdańsk

Tel. + 48 58 346 15 66

e-mail: vivadental@vivadental.pl

www.vivadental.pl

[mapa]Aleja Zwycięstwa 48, Gdańsk[/mapa]

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast