Klinika Krojanty – tu leczy się nie tylko ciało, ale i duszę

W malowniczemu otoczeniu Borów Tucholskich, w sąsiedztwie Parku Narodowego Bory Tucholskie, na 30 hektarach położona jest Klinika Rehabilitacyjna Krojanty. Z sukcesami od ponad 25 lat leczy się tu pacjentów z najcięższymi schorzeniami układów ruchu i dolegliwościami neurologicznymi. A że właściciele niezwykłą wagę przykładają nie tylko do misji medycznej, ale również do estetyki, pobyt tutaj to prawdziwa uczta dla zmysłów i duszy.

Klinika KrojantyKlinika Rehabilitacyjna Krojany koło Chojnic

Położenie Kliniki Krojanty

Potężna posiadłość Kliniki Krojanty składa się z siedmiu budynków. Najstarsza, odrestaurowana część kliniki, liczy przeszło sto lat. Niegdyś znajdował się tu dwór szlachecki. Nie brakuje jednak także nowych obiektów. Najnowszy budynek do użytku oddany został w 2010 roku.

Klinika Krojanty zajmuje powierzchnię 30 hektarów, z czego połowa to malowniczy park z 3,5 kilometrami naturalnych ścieżek idealnych dla spacerowiczów i miłośników nordic walking. Ponieważ właściciele pielęgnują polską tradycję, od 18 lat 1 września organizowana jest tu inscenizacja szarży pod Krojantami z 1939 roku, w której uczestniczy nawet 300 koni. Zmagania żołnierzy biorących udział w wojnie obronnej z początku II wojny światowej z zapartym tchem ogląda nawet 30 tysięcy widzów.

Klinika dysponuje gabinetami i salami gimnastycznymi, gdzie wykonuje się około 70 zabiegów i przeprowadza zajęcia grupowe.

Rehabiltacja w klinice Krojanty koło ChojnicLUK 3648 - Klinika Krojanty - tu leczy się nie tylko ciało, ale i duszę

– Nie mamy przeciwskazań do leczenia. Przyjeżdżają do nas pacjenci w różnych stanach, a my leczymy najtrudniejsze przypadki. Przyjmujemy chorych zarówno ze schorzeniami kręgosłupa, jak i narządów ruchu, ale również z chorobami bólowymi innego pochodzenia. Prowadzimy rehabilitację zarówno po operacjach ortopedycznych, neurologicznych, neurochirurgicznych, jak i innych zabiegach. Wszystko po to, by w jak najkrótszym czasie przywrócić pacjenta do normalnego funkcjonowania – wyjaśnia dr Tomasz Winiecki, właściciel Kliniki Krojanty.

Specjaliści z kliniki w ciągu dwóch tygodni są w stanie usprawnić pacjenta. W przypadku głębokich procesów chorobowych, konieczne może przeprowadzenie kilku cykli leczniczych.

Zabieg w Klinice Krojanty

– Najczęstszą chorobą są przewlekłe, ostre bóle kręgosłupa i dyskopatia. 70 proc. pacjentów, którzy są zakwalifikowani do zabiegów neurochirurgicznych, po wizycie u nas wychodzą z tego bez operacji. Warto pamiętać, że leczenie rehabilitacyjne nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, a zabiegi chirurgiczne nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty. Rehabilitacja ratuje ludzi przed bólem i przed ewentualnymi powikłaniami po operacjach – mówi dr Tomasz Winiecki.

LUK 3679 - Klinika Krojanty - tu leczy się nie tylko ciało, ale i duszęLUK 3683 - Klinika Krojanty - tu leczy się nie tylko ciało, ale i duszę

Oferta zabiegowa w Klinice Krojanty jest niezwykle bogata

Pacjenci, którzy poddawani są hydroterapii do dyspozycji mają m.in. baseny rehabilitacyjne, wanny do suchego masażu wodnego, jacuzzi amerykańskie, wirówki kończyn dolnych i górnych, saunę fińską, banię parową. Wykonuje się tu jedyną w Polsce oryginalną gimnastykę wertykalną wzorowaną na Druskiennikach, ręczny masaż podwodny czy polewania wodą o temperaturze 10 st. C. metodą ks. Kneippa.

Zabiegi w KrojantachZabiegi z zakresu podologii w klinice Krojanty koło Chojnic

W ramach fizjoterapii pacjenci korzystają m.in. z laseroterapii, pola magnetycznego, okładów fango (mieszanina parafiny z dodatkiem pyłu wulkanicznego) i fali uderzeniowej, czyli nowej, nieinwazyjnej techniki leczenia schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego.

Wykonuje się tu również zabiegi z zakresu kinezyterapii, akupunktury czy podologii.

– Podologia to leczenie stóp. Stosuje się ją po to, żeby usprawnić nie do końca zdiagnozowane dolegliwości bólowe. W wielu przypadkach przywrócenie symetrii obciążeń kręgosłupa pomaga zniwelować ból. Pomagają temu indywidualnie zaprojektowane i wykonane wkładki ortopedyczne – wyjaśnia dr Winiecki.

Pacjenci korzystać mogą również z kriokomory na ciekłe powietrze, jedną z pierwszych na Pomorzu, która daje gwarancję 100-procentowego bezpieczeństwa.

Z kolei Strefa Ciszy gwarantuje relaks po dniu zabiegowym, a psychoterapia zapewnia szybszy powrót do zdrowia, także tego psychicznego, nadszarpniętego przez zmagania z chorobą.

LUK 3653 - Klinika Krojanty - tu leczy się nie tylko ciało, ale i duszę

Baza noclegowa w Klinice Krojanty

Do dyspozycji pacjentów jest 85 pokoi, także apartamenty. Wszystkie urządzone są w standardzie czterogwiazdkowego hotelu. Nie brakuje w nich antyków, a ściany zdobią obrazy cenionych malarzy. Kuźnia Zdrowia, tj. obiekt, gdzie mieści się supernowoczesna przychodnia rehabilitacji narządów ruchu, otrzymała miano Hitu Pomorza, wyróżnienie przyznawane co roku przez samorząd województwa pomorskiego.

W jadalni serwowanych jest kilkanaście dań kuchni polskiej. Specjalne menu przygotowuje się tu także z myślą o pacjentach, którzy stosują dietę, są wegetarianami lub weganami. Kuchnia bazuje na produktach regionalnych, które dobierane są z najlepszych lokalnych manufaktur przez samych właścicieli. Skosztujemy tu więc m.in. najwyższej jakości mięsa z lokalnych ubojni, grzybów z Borów Tucholskich czy jaj prosto od gospodarza.

W ciągu ponad 25 lat działalności Klinika Krojanty zasłynęła nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Wśród klientów nie brakuje pacjentów z Niemiec czy Skandynawii.

 

Kontakt

18 Pułku Ułanów Pomorskich 7, Krojanty k. Chojnic

tel.: +48 52 398 56 56, +48 52 398 56 57

e-mail: klinika@krojanty.com.pl

www.krojanty.com.pl

 

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast