Pomorskie na golfa

11.02.2015

Nie trzeba lecieć do Kalifornii, żeby mieć wymarzone 18 dołków. W Pomorskim też można spróbować swoich sił w byciu poniżej par. Na naprawdę wysokim poziomie.

W kompleksie Sierra Golf Club w Pętkowicach par wynosi 72, a to już nie przelewki. To jedno z najbardziej prestiżowych w Europie pól o klasie mistrzowskiej. Warunki umożliwiają organizowanie zarówno profesjonalnych turniejów, jak i multum zabawy na ponad 80 hektarach. Nic dziwnego, gdy za projektem stoi Cameron Sinclair – nie dość, że wybitny znawca tematu, to jeszcze obywatel Szkocji. A któż zna się na golfie tak jak Szkoci.

Sierra Golf Club to nie jedyna propozycja dla amatorów golfa. W bezpośrednim sąsiedztwie Gdańska znajdują się inne pola o wysokim standardzie: Postołowo Golf Club oraz Sand Valley. Pierwsze, zaledwie 28 km od stolicy województwa jest koronnym projektem Jeremy’ego Turnera i jednym z ciekawszych obiektów w okolicy – 100 hektarów i trasa profesjonalna o długości ponad 7 kilometrów mówią same za siebie. Na zlecenie Europejskiej Federacji Golfa odbyły się tu m.in. XXIII Drużynowych Mistrzostw Europy U-21 w 2002 r. oraz Mistrzostw Europy Amatorów w 2008 r. Ale na polach Postołowa dobrze będą się czuć także amatorzy – nie trzeba być nawet członkiem klubu, żeby spróbować swoich sił. W Sand Valley za sprawą Tonego Ristole architektura wkomponowała się w morenowy krajobraz nadając polu wyjątkowy charakter.

IMG 1950 - Pomorskie na golfaIMG 2027 - Pomorskie na golfaMO0 4264 - Pomorskie na golfaMO0 4281 - Pomorskie na golfa

Ale Pomorskie to nie tylko golf dla zaprawionych graczy to także 9 dołkowe pola takie jak: Tokary Golf Club oraz Golf Club Zajączkowo, na których pod okiem doświadczonego nauczyciela można spróbować swoich sił. Dzięki temu golf to dziś sport otwarty, nastawiony na przyjemne spędzenie czasu. Nauka w klubie golfowym to najczęściej pewna inwestycja – przykłada się tu bardzo dużą wagę do poziomu nauczania jak i do przestrzegania wszystkich zasad odnośnie etykiety oraz zasad gry. Najczęściej nauka obejmuje również pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu golfowego, dopasowanego do predyspozycji fizycznych gracza. Nauczyciele przygotowywani są zgodnie ze standardami Professional Golf Association. To może wystarczyć za rekomendację i zachęcić do ukierunkowania się na bardziej profesjonalną ścieżkę. Zwłaszcza, że do zdobycia Zielonej Karty Polskiego Związku Golfowego nie potrzeba tak wiele: 10 godzin nauki gry w golfa i dwugodzinny egzamin teoretyczny. Karta uprawnia nas do gry na polach golfowych w całym kraju, jak również do udziału w turniejach dla początkujących. No i drzwi każdego klubu golfowego staną przed nami otworem.

Nad czym się dłużej zastanawiać? Kij w dłoń!

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast