Pole golfowe Pomorskie – Sierra Golf Club

07.08.2015

Sierra Golf Club – pomorskie pole golfowe o międzynarodowej randze i prestiżowym standardzie

Sierra Golf Club w Pętkowicach to jeden z najpiękniejszych w Polsce i Europie klubów golfowych. Niezwykle różnorodne i malownicze ukształtowanie terenów okolic Wejherowa pozwoliło na stworzenie pola golfowego o wysokim standardzie i gotowym na organizację międzynarodowych zawodów i imprez golfowych.

Golfowa tradycja brytyjskiego sportu zawitała do Polski

Golf to piękna, rodzinna dyscyplina sportu, a uprawiać mogą ją całe pokolenia – przekonują miłośnicy tego wiekowego, brytyjskiego sportu. Chociaż Polska dopiero buduje swoją golfową tradycję, Pomorskie coraz bardziej wyróżnia się na europejskiej mapie pól golfowych. Wszystko m.in. dzięki Sierra Golf Club, golfowej perełce na mapie północnej Polski.

Pole golfowe podczas zawodów

Pomorska natura stwarza idealny krajobraz dla pól golfowych

Sierra Golf Club w Pętkowicach nieopodal Wejherowa położone jest w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, zaledwie pół godziny jazdy samochodem z Gdyni i około godziny z Helu. To oaza spokoju, przez wielu nazywana parkiem, w której nie mniejszą rolę niż sport odgrywa przyroda. Znajdziemy tu ponad 11 tysięcy wyselekcjonowanych gatunków drzew, krzewów i kwiatów. Trawa na terenie całego koszona jest na sześciu różnych długościach. Dzięki nowoczesnemu systemowi nawadniania, nawierzchnia zachwyca intensywną zielenią przez okrągły rok. Obiekt zajmuje powierzchnię 80 ha i dzięki zróżnicowaniu terenu (a w konsekwencji stopnia trudności gry) oraz krajobrazu, doceniany jest przez wytrawnych golfistów z całego świata.

Europejski standard pomorskiego Sierra Golf Club

Miłośnicy starego, brytyjskiego sportu do dyspozycji mają 18-dołkowe, PAR 72 pole klasy turniejowej. Przed rozgrywką warto odwiedzić driving range, czyli strzelnicę golfową, z 26 zadaszonymi stanowiskami oraz putting i chipping area, gdzie przećwiczyć można m.in. dłuższe i krótsze uderzenia.

Tablica informacyjna - Club House Rules

We wrześniu 2015 Sierra Golf Club wzbogaci się o 9-dołkową Akademię Golfa, która ma służyć głównie do treningu i rozwijania umiejętności grupowych zarówno dla początkujących, dzieci i młodzieży, jak i dla osób, które już grają w golfa.

Pole golfowe w województwie PomorskimPole golfoweWidok na całe pole golfowe

Miejsce na wypoczynek po golfowych rozgrywkach

Punktem centralnym jest Dom Klubowy. To miejsce odpoczynku po treningu oraz punkt spotkań towarzyskich. Znajdziemy tu restaurację serwującą dania polskie i śródziemnomorskie, bar, salę bilardową, a także kominek, który wprowadza jeszcze bardziej wytworną, a przy tym domową atmosferę w tym urządzonym na angielską modłę obiekcie. Dom Klubowy połączony jest z dużym tarasem, z którego obserwować można grę golfistów oraz podziwiać okoliczne pejzaże.

Nowoczesność i technologia sprzyja organizacji międzynarodowych imprez golfowych

Gracze po polu poruszają się nowoczesnymi, wygodnymi wózkami golfowymi wyposażonymi w system GPS i system komunikacji bezprzewodowej. Dzięki temu bardzo łatwo sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz np. zamówić posiłek w dowolne miejsce pola.

Podwejherowski klub to miejsce wielu prestiżowych zawodów golfowych, zarówno rangi mistrzostw Polski, jak i rangi międzynarodowej. W lipcu 2015 odbyła się tu trzecia edycja zawodowego turnieju Lotos Polish Open, w którym udział brało 93 zawodników z 17 państw (Europa i USA). W 2014 rozgrywano tu Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorów, a wystartowało w nich 20 drużyn z całej Europy. Z kolei na przyszły rok zaplanowana jest już kolejna duża impreza, tj. Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorek.

BarObiekt z zewnątrz przy polu golfowymObiekt z zewnątrz przy polu golfowym

Warto jednak podkreślić, że oferta Sierra Golf Club kierowana jest nie tylko do wprawionych golfistów. Na polu grają zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z golfem.

Oferta dla Biznesu

Ponadto Sierra Golf Club to nie tylko stricte sportowe atrakcje. Obiekt posiada bogate zaplecze restauracyjno-hotelowym (do dyspozycji gości są apartamenty), dzięki czemu jest to świetne miejsce spotkań biznesowych, firmowych i integracyjnych.

Zaplecze restauracyjne handlowe

Zima na polu golfowym

Chociaż klub golfowy z założenia działa przez cały rok, w okresie zimowym, podczas mrozów i opadów śniegu, gra na polu jest niemożliwa. W takich sytuacjach trening umożliwiają profesjonalne symulatory gry, które znajdziemy w piwnicy Domu Klubowego. Dzięki temu pasję do golfa rozwijać można przez cały rok, bez względu na kapryśną aurę.

Gra w golfa to sport, który uczy cierpliwości i dokładności. Z kolei Sierra Golf Club to cudowna oaza, która zapewnia ucieczkę od zgiełku miasta, jednocześnie gwarantując doznania sportowe i kojące spotkane z naturą. To mieszanka, na którą warto się skusić.

Ceny:

– pakiet rodzinny 9 tys. zł na rok bez limitowej gry w golfa

– Green Fee (jednorazowa gra w golfa) 250 – 300 zł od osoby

– Akademia Golfa, bez limitu, dzienne 60 zł

– zajęcia z trenerem 100 – 120 zł

 

Kontakt

Pętkowice, Wejherowo

tel: +48 58 778 49 00

e-mail: sierragolf@sierragolf.pl

www.sierragolf.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Wielkość czcionki
Kontrast