Rekomendowane doświadczenia

Przewodnik po najlepszych atrakcjach, smakach, doświadczeniach i inspiracjach, które Pomorskie ma do zaoferowania. Dzięki współpracy z lokalnymi partnerami zapewniamy Ci niezapomniane chwile i pełne satysfakcji poznawanie regionu pomorskiego. Odkrywaj z nami to, co najlepsze!
Filters
Wybierz kategorie obiektu

Znaleziono 28 obiekty.

Annature

Ekologiczne przetwory, konfitury i soki – to pomysł na dopieszczenie kubków smakowych autorstwa Anny Sochy. Pani Ania uprawia czarną porzeczkę i produkuje z niej przetwory najwyższej jakości. Porzeczkowe konfitury Annature. Słodkie, półsłodkie i wytrwane. Dosładzane jedynie cukrem trzcinowym. Soki porzeczkowe. Dzięki specjalnej technologii produkcji uzyskiwane są  z czarnej porzeczki bez dodatku wody, co wznosi ja na kolejny poziom aromatyczności.
Feliksa Nowowiejskiego 5, 80-274 Gdańsk, Polska

Browar Gościszewo

W Gościszewie na Powiślu, nieopodal Malborka, w aurze średniowiecznej, krzyżackiej historii, od przeszło 20 lat rodzina Czarneckich warzy klasyczny, bursztynowy trunek. Piwo smakuje wybornie, a fanów Browaru Gościszewo nie brakuje. W Browarze Gościszewo warzy się 12 gatunków piw zarówno górnej, jak i dolnej fermentacji. To pils w dwóch odsłonach, porter, koźlak, piwo pszeniczne, wędzone, dwa rodzaje lagera, ciemny lager, a także piwa sezonowe.

Browar Kociewski w Starogardzie Gdańskim

Browar Kociewski znajduje się w Hotelu Ren w Starogardzie Gdańskim. Piwo powstaje właśnie tutaj, na oczach klientów. W stałej ofercie Browaru Kociewskiego znajdziemy trzy rodzaje bursztynowych trunków: to Lager, Pils i Pszeniczne. Oprócz tego w karcie znajdują się jedno lub dwa piwa sezonowe, które prezentują różne piwne style.

Browar Miejski Sopot

Browar Miejski Sopot znajduje się w najbardziej reprezentacyjnym i rozpoznawalnym miejscu Sopotu, nieopodal kościoła św. Jerzego, przy ulicy Bohaterów Monte Cassino. Kusi doskonałym, rzemieślniczym piwem oraz wyśmienitą kuchnią pomorską, serwowaną w restauracji z widokiem na kadzie piwne. Swoim klimatem nawiązuje do sopockiego, przedwojennego browarnictwa oraz kultowego lokalu Złoty Ul. Odkryj smak i historię piwa, warzonego w Browarze Miejskim w Sopocie!

Browar Piwna

Browar Piwna słynie z warzenia piw w wielu stylach, które swoją tradycją sięgają różnych zakątków świata (m.in. Belgia, USA, Czechy, Niemcy czy Wielka Brytania) – W regularnej ofercie są zawsze dwa style piwa pils i piwo pszeniczne. Trzecie z oferowanych piw ma przybliżyć gościom smak i aromat innych  bardzo licznych stylów piwa wywodzących się z całego świata. O tym jakie piwo będzie serwowane gościom w ramach tzw. „fantazji piwowara” decyduje w głównej mierze piwowar.

Browar Port Gdynia

Browar Port Gdynia  otwarty został w marcu 2016. Marzeniem właścicieli było stworzenie pierwszego browaru w historii Gdyni. Wszystkie piwa warzone są na miejscu zaledwie 10 metrów od brzegu Zatoki Gdańskiej. Standardem oferty są cztery piwa w kategoriach: Jasne, Ciemne, Pszeniczne i Specjalne. W ofercie znajdziemy również piwo pszeniczne, czyli własną interpretację bawarskiego Hefeweizena. Pojawiają się również piwa specjalne, nowofalowe, rzadko spotykane, z dużą dozą fantazji i chęcią eksperymentowania, a nawet jedyne w danym stylu w Polsce (LenteBock).
ul. Bulwar Nadmorski im.Feliksa Nowowiejskiego 2, Gdynia

Browar Spółdzielczy w Pucku

To jedyny taki browar w Polsce. Działa jak spółdzielnia socjalna, czyli not-for-profit i zatrudnia osoby niepełnosprawne intelektualnie, dając im szansę na godne życie. Kupując jedno z uwarzonych tutaj piw otrzymujemy więc nie tylko dobry smak, ale przede wszystkim – wspieramy piękną ideę i pomagamy innym. Jak na nadmorski browar przystało, uwarzone piwa mają swój morski klimat. Nazwy czterech szlagierów inspirowane są węzłami żeglarskimi. W ten oto sposób powstały piwa: Refowe, Cumowe, Dwa Półsztyki oraz Ratownicze. Ale w Browarze Spółdzielczym warzą się również inne piwa – łącznie aż 72 gatunki. Prawdziwą perełką są piwa wymrażane, ozdobione piękną, haftowana etykietą.

Chwastowe Pole

Jestem fitoterapeutką, zielarką. Rośliny dziko rosnące są od lat moją ogromną pasją. Staram się wykorzystać ich potencjał, tworząc mieszanki ziołowe, hydrolaty, octy, kombuchy oraz inne przetwory. Zbieram zioła zgodnie z obowiązującą etyką zielarską: w odpowiedniej porze dnia, w odpowiedniej porze kwitnienia danej rośliny oraz tylko tyle ile jestem w stanie przetworzyć danego dnia. Zebrane rośliny przetwarzam. Najczęściej tworzę hydrolaty, czyli wodne ekstrakty, które można używać jako zamienniki suchych przypraw. Proces destylacji odbywa się w miedzianym alembiku. Najbardziej popularnym ekstraktem jest hydrolat z ziela lubczyku. Jest to zdrowsza wersja Maggi. Ekstrakt z lubczyku nie zawiera soli, glutaminianu monosodowego oraz innych substancji, które szkodą zdrowiu. Dodany do zup czy sosów nadaje im wspaniały aromatyczny smak. Jest to świetna alternatywa dla dzieci, które nie lubią, gdy w zupie pływają zioła.

Cydr z Otomina

Moda na cydr trwa. W wielu miejscach na Pomorzu powstają pijalnie, gdzie degustować można ten wyjątkowy trunek alkoholowy z jabłek. Producenci idą jednak o krok dalej. W ośrodku Tabun w Otominie pod Gdańskiem powstała pierwsza w regionie cydrownia, gdzie produkowany jest cydr rzemieślniczy.

Eco Elita

Rodzinne gospodarstwo ekologiczne w Jaworach prowadzimy od 2005 roku. Ekologiczne produkty wytwarzamy tylko i wyłącznie z nasion roślin lub warzyw uprawianych w naszym gospodarstwie.  Zarówno surowce jak i produkty posiadają certyfikat rolnictwa ekologicznego. Oprócz bio przetworów roślinnych i bio warzyw w ofercie posiadamy również ekologiczną wołowinę z naszego bydła rasy Limousine. Zapraszamy na naszego Facebook’a „Eko Elita – żywność ekologiczna”, gdzie przekazujemy informacje dotyczące naszych produktów i targów, na których się pojawiamy, a także pokazujemy jak wygląda produkcja ekologiczna w naszym gospodarstwie.

Fishparty Manufaktura

To mała, rodzinna firma, która produkuje jedne z najsmaczniejszych śledzi na Pomorzu. W ofercie Fishparty Manufaktura znajdziemy kilka rodzajów śledzi: delikates, śledź w ziołach, śledź pikantny, karmazyn. W ofercie znajduje się również śledź pro eko, który podawany jest jedynie z cebulką. Wyśmienicie komponuje się ze śmietaną i ugotowanymi lub upieczonymi ziemniakami. Wyroby Fishparty Manufaktura kupić można na miejscu w Niestkowie, które znajduje się w malowniczym otoczeniu doliny rzeki Słupi. Śledzie te dostać można jednak również w okolicznych sklepach oraz na ekologicznych bazarach, m.in. w Gdyni Kolibkach.

Gospoda Mały Holender

Gospodę Mały Holender wyróżnia bardzo sumienne podejście do upamiętniania historii Żuław Wiślanych. Ta opowieść pachnie najwyraźniej w serwowanych potrawach oraz w serach, które stały się już znakiem rozpoznawczym Małego Holendra. W gospodzie można zamówić deskę serów do zjedzenia na miejscu albo kupić ser na wynos. Dostępne są różne gatunki i rodzaje – owczy, kozi, krowi, holenderski, łagodny o lekko orzechowym smaku Szenker czy legendarny Werderkäse.
Żelichowo 31A, 82-100 Nowy Dwór Gdański, Polska

Kaszubska Koza

Robaczkowo. Kaszubska wieś położona na obrzeżach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Borów Tucholskich. Dziś znana jest w całej Polsce dzięki gospodarstwu Kaszubska Koza prowadzonemu przez panią Honoratę i pana Tomasza. Gospodarze z Kaszubskiej Kozy specjalizują się w łagodnych i delikatnych serach kozich.

Kaszubskie Zioła

Kaszubskie Zioła to rodzinna firma utworzona w 2013r. prowadzona przez mamę i córkę. Działamy w ramach rolniczego handlu detalicznego co oznacza, że składniki do naszych produktów w większości pochodzą z własnego gospodarstwa rolnego. W jego skład wchodzi ponad 5ha lasu, a około 10ha to naturalne łąki. Zioła i owoce zbieramy i przetwarzamy ręcznie, aby zachować jak najwięcej tego, co daje nam natura. W ofercie mamy m.in, herbaty ziołowe, syropy, napoje wzmacniające, konfitury oraz dżemy. Z naszych produktów tworzymy również zestawy upominkowe na różne okazje oraz regionalne pamiątki. Nasze gospodarstwo oraz sklepik znajdują się w samym sercu Kaszub, na obszarze Natura 2000, nad jeziorem lobeliowym, w malowniczej wsi Łąkie, niedaleko Bytowa.

Makowa Koza

Mieszkam w urokliwej wsi o nazwie Cieciorka na Kociewiu. Hoduję kozy a z ich mleka tworzę sery ze świeżymi i suszonymi ziołami i kwiatami. Sery zagrodowe to prawdziwa uczta dla podniebienia. Produkowane z najwyższą starannością, oferują niepowtarzalne doznania smakowe. Świeże sery mają delikatną i kremową teksturę, idealną do bezpośredniego spożycia. Z kolei dojrzewające sery rozwijają swoje bogate walory smakowe. Dodatek suszonych i świeżych ziół oraz kwiatów nadaje im wyjątkowy charakter. Kwiaty dodają subtelnych i aromatycznych akcentów, a zioła wzbogacają je o wyraziste nuty. Bogactwo smaków i zapachów sprawia, że kozie sery cieszą się dużą popularnością wśród smakoszy i miłośników kulinariów. Niezależnie od tego, czy podajemy je na desce serów podczas przyjęcia, czy używamy w kuchni do przygotowywania wykwintnych potraw, te serowe specjały z pewnością umilą każdą chwilę degustacji.

Ogrodnictwo Lawenda

Ogrodnictwo Lawenda to przede wszystkim właśnie jadalne kwiaty. W ofercie znajdziemy między innymi takie gatunki jak nasturcja, begonia, aksamitka, dalia, nagietek  czy oczywiście lawenda. A to zaledwie ułamek tego, co oferuje Ogrodnictwo Lawenda. Pani Zofia uprawia także zioła, czyli na przykład rozmaryn, wielokolorową szałwię, liście laurowe, cytrynową werbenę, estragon czy melisę. Nie brakuje również sałat od masłowej przez rukolę po sałatę lolo i rzymską. Listki amarantusa, pelargonii czy koniczyny na talerzach wyglądają wprost obłędnie.

Pasieka Miodolandia

Pasieka Miodolandia jest prowadzona przez małżeństwo: Mirellę i Mateusza Browarczyków. Znajduje się głównie w Obszarze Chronionego Krajobrazu Żuław Gdańskich, który słynie z pięknych pól rzepaku. Pasieka jest częściowo wędrowna dzięki czemu pszczoły pozyskują wiele gatunków miodów: rzepakowy, wielokwiatowe, słonecznikowy, gryczany, wrzosowy oraz spadziowy i nektarowo-spadziowy. Poza miodami pozyskiwany jest także propolis, pierzga oraz pyłek pszczeli. Z produktów nagrodzonych należy wspomnieć o wyjątkowym Miodzie ŻUŁAWSKIM, którzy otrzymał nagrodę "Perła 2021 Nasze Kulinarne Dziedzictwo, Smaki Regionów". W jego skład wchodzi nektar z rzepaku, głogu i bobiku, jest to miód delikatny o charakterystycznej gruboziarnistej krystalizacji. Mirella i Mateusz oprócz prowadzeniem pasieki i pozyskiwaniem produktów pszczelich prowadzą warsztaty, które mają na celu popularyzację pszczelarstwa i zdrowego żywienia. Skierowane są one do dzieci i także osób dorosłych.  

Pasieka Toporkiewicz

Pasieka Toporkiewiczów liczy około 400 rodzin, tj. zamieszkałych uli. Najpopularniejsze miody to rzepakowe i lipowe jednak produkują również miody gryczane, akacjowe, faceliowe czy wielokwiatowe. Oprócz miodu, rodzina Torporkiewiczów produkuje też pyłek pszczeli, który jest naturalną witaminą cudownie wzmacniającą odporność oraz propolis, czyli kit pszczeli. Wszystkie produkty z pasieki Toporkiewiczów kupić można w przydomowym sklepiku.

Podole Wielkie

Podole Wielkie to nieduża wieś położona 27 kilometrów od Łeby. W jej sercu znajduje się coś, co stawia ją w pierwszym szeregu z regionami, w których produkowane są najlepsze alkohole świata – Gorzelnia i Gospodarstwo Podole Wielkie. "Naszą filozofią jest „od pola do butelki” co oznacza, że sami uprawiamy, zbieramy, zacieramy, fermentujemy i destylujemy surowiec z którego powstają okowity i wódki. Mamy pełną kontrolę nad surowcem. Tak właśnie rozumiemy rzemiosło i produkcję wybitnych alkoholi: wiedza, pasja, codzienna ciężka praca i brak kompromisów odnośnie jakości. Dla nas, każda butelka to historia." Zwiedzanie tej 150-letniej Gorzelni to okazja, żeby dowiedzieć się jak wygląda rzemieślnicza produkcja polskich wódek i okowit.

Profesor Ziółko

Profesor Ziółko to coś więcej niż tradycyjne rolnictwo, to innowacyjne podejście do uprawy. Naszą pracownię prowadzimy w duchu "Urban farming", uprawiając mikro rośliny wertykalnie wśród miejskich zabudowań. Nasze produkty dostarczamy do najlepszych restauracji w regionie. Dzięki kontrolowanym warunkom wzrostu jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom stały i powtarzalny produkt 365 dni w roku. Mikro rośliny zawierają do kilku razy więcej witamin niż ich postać dorosła. Są doskonałym dodatkiem do kanapek, swoją barwą podkreślają wygląd dań i podkręcają ich smak. Idealnie wpasowują się w dietę fit i są przysmakiem dla najmłodszych

Radostowskie Rarytasy

Radostowskie Rarytasy to szeroka oferta serów długo dojrzewających, twarogów i serów pleśniowych. Nie brakuje też serów niedojrzewających, czyli serów podpuszczkowych z dodatkami – czarnuszki, orzechów, czerwonego pieprzu czy kozieradki. Zjemy tu też fetę w solance, sery wędzone czy serowe kulki, camemberty, sery pleśniowe obtaczane w popiele.

Royal Nature

100 procent aronii – bez dodatku cukru, bez konserwantów. Taki jest sok Royal Nature z czarnoowocowej aronii. Całe owoce z dodatkiem musu z jabłek. To z kolei konfitury z aronii, również sygnowane etykietą Royal Nature. Rodzinna firma, którą dowodzi Paweł Dziel, to największy plantator aronii czarnoowocowej na Pomorzu.
al. Armii Krajowej 50, 83-200 Starogard Gdański

Smaki Kaszub

Gotujemy z pasji i miłości do Kaszub, którymi chcemy się dzielić! W naszej manufakturze produkty są przygotowywane przez profesjonalnych kucharzy, którzy łączą regionalizm i tradycję z nowoczesnością. Dbamy o najwyższą jakość potraw, które z serca Kaszub dostarczamy prosto do domów naszych Klientów. Bogactwo lokalnych składników pozwala nam gotować na podstawie własnych przepisów i popularyzować tradycyjne, często zapomniane przysmaki. Dzielimy się z nimi ponadczasowym smakami i recepturami — przywracamy wspomnienia z naszej krainy lasów i jezior, a także zachęcamy do odwiedzenia tego magicznego zakątka Polski.
Półwysep Lipa, Lipa 2, 83-442 Wdzydze Tucholskie - Lipa

Stakiewiczówka

Zapraszam do mojej wiejskiej serowarni „Statkiewiczówka”, gdzie moja pasja do serów spotyka najwyższą jakość! Jestem dumna z każdego z moich wyjątkowych serów, które powstają z tylko przy użyciu świeżego mleka od lokalnych rolników, dostarczanego tuż po udoju. Poczuj pełnię smaku z  rzemieślniczego wyrobu i pozwól, aby każdy kęs zapewnił Ci wyjątkowe doznanie. Sery są doskonałe zarówno jako przekąska, dodatek do dań, czy też główny element kulinarnych kompozycji. Naturalne przyprawy i brak polepszaczy smaku gwarantują oryginalny i czysty smak, który zachwyci Twoje podniebienie.

Stary Browar Kościerzyna

Z jednej strony tradycyjnie, z drugiej w zgodzie z najnowszymi trendami. Stary Browar Kościerzyna to miejsce, które urzeka wyjątkowym klimatem, przysmakami i oczywiście piwem Kościerskim, którego setki litrów przelewają się tu każdego dnia. Odwiedzając Kościerzynę koniecznie trzeba spróbować klasycznego, bursztynowego trunku produkowanego tu przez mistrzów browarnictwa.

Winnica Anna De Croy

Głobino. Wieś pod Słupskiem, gdzie na ponad dwóch hektarach rozpościerają się malownicze winorośle. To tutaj rodzina Karnickich postanowiła założyć winnicę. Uprawiają winorośl i produkują wino. Czerwone i białe. Według znawców win to produkcja o głębokim bukiecie smakowym i zapachowym.

WitAnn

WitAnn to mały, lokalny producent rzemieślniczych wędlin i przetworów mięsnych, przygotowywanych w stylu slow food: w tradycyjny sposób, bez użycia zaawansowanych technologii produkcji, z poszanowaniem środowiska. Przy tworzeniu naszych produktów, sięgnęliśmy do przepisów i receptur naszych rodziców i dziadków. Dodaliśmy do tego szczyptę nowoczesności: wędzimy je w elektrycznej, niskoemisyjnej wędzarni, nasze wyroby pakujemy hermetycznie tuż po zakończeniu produkcji, aby zachowały swój unikalny smak i aromat na długi czas. Ofertę wyrobów wędliniarskich uzupełniają przetwory w słoikach, które oprócz klasycznych pozycji, zawierają także nasze autorskie, nietuzinkowe produkty. Pełna oferta naszych wyrobów dostępna jest w sklepie internetowym.

Wspólnota Burego Misia

To jedyne takie miejsce na Pomorzu. W Nowym Klinczu koło Kościerzyny działa wyjątkowa wspólnota zaangażowanych, oddanych swoim pasjom ludzi. To członkowie Wspólnoty Burego Misia. Z jednej strony to osoby niepełnosprawne, z drugiej ich opiekunowie i przyjaciele. Osada Burego Misia to prawdziwa machina do produkcji smakołyków. Sery, wędliny, masło, chleby, przetwory warzywne i owocowe.