Rekomendowane doświadczenia

Przewodnik po najlepszych atrakcjach, smakach, doświadczeniach i inspiracjach, które Pomorskie ma do zaoferowania. Dzięki współpracy z lokalnymi partnerami zapewniamy Ci niezapomniane chwile i pełne satysfakcji poznawanie regionu pomorskiego. Odkrywaj z nami to, co najlepsze!

Znaleziono 18 obiekty.

Arbata

Wszystkie naczynia od Arbata wytwarzane są ręcznie, a do ich wykonania używane są naturalne surowce. Bazę stanowi biała masa kamionkowa, natomiast kolorytu nadają jej naturalne farby. Nie bez znaczenia jest też aspekt regionalny. Wiele dekoracji inspirowanych jest tradycyjnym wzornictwem pomorskim.

Atelier Smaku

Możemy nakarmić, ubrać i urządzić mieszkanie. Czasami pomożemy też podreperować duszę – mówią Jola Słoma i Mirek Trymbulak z Atelier Smaku. Charyzmatyczna para gdyńskich projektantów z finezją łączy modę, design i… kulinaria. Projektują ubrania, urządzają mieszkania i z wielkim zaangażowaniem oddają się pasji do wegańskich potraw, które pokazują w programach telewizyjnych, na kanale YouTube, w książkach kulinarnych i których skosztować można w foodtrucku.

BATYCKI

Marka BATYCKI to synonim klasy, prestiżu i luksusu. Skórzane torebki, portfele, aktówki i akcesoria sygnowane logo firmy znane są Polkom i Polakom od dekad. To dziś jedna z najstarszych firm w kraju zajmujących się wyrobem galanterii skórzanej najwyższej jakości.

Ceramika MK z Pęplina

Chatki w kratę, kolorowe koguty i kury, czarujące anioły, talerze tak piękne, że aż żal coś na nich kłaść. W pracowni ceramicznej Ceramika MK w Pęplinie koło Ustki powstają swoiste dzieła sztuki. Wszystko dlatego, że właścicielka pracowni, artystka Magdalena Kamińska, swojej pasji oddała całe serce.

Ceramika Słowiana

Ewa Filipowicz od kilku lat prowadzi pracownię Ceramika Słowiana. Tworzy zarówno pojedyncze rzeczy na zamówienie, jak i serie. Każda forma, która wychodzi spod palców Ewy Filipowicz jest niepowtarzalna. Nie ma przecież dwóch takich samych bryłek gliny. Nie ma też dwóch takich samych momentów, w których artysta przelewa swoją duszą do własnych dzieł.

Farwa

Korale, broszki, filiżanki, breloczki, poszwy na poduszki, skrzynie, skrzyneczki i szafki – a to wszystko z tradycyjnymi motywami kaszubskimi, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Takie ręcznie robione cuda podziwiać i zakupić można w Galerii i Pracowni Kaszubskiego Designu Farwa.

Light of Forest

Co może powstać z połączenia drewna i światła? Piękne wyroby drewniane od Light of Forest z Pelplina. Lampy, świeczniki i dekoracje marki nie tylko cieszą oko, ale przede wszystkim są wykonywane ręcznie, co nadaje im niepowtarzalnego charakteru. Light of Forest to marka stworzona z miłości do lasu

Magda Beneda

Przedmioty użytkowe Magdy Benedy to prawdziwe cuda. Ich zaletą jest nie tylko piękna forma. Są wykonane przez najlepszych polskich producentów, więc posiadają gwarancję jakości i jeżeli będziemy o nie dbać, posłużą nam przez lata. Porcelanowe filiżanki, jedwabne apaszki, parasolki, walizki kabinowe, a nawet poszetki do garnituru. Wybór jest duży, a wzornictwo kolorowe, spójne i lokalne. Przedstawia przede wszystkim Gdańsk, Gdynię i Sopot. A to wszystko w niewielkim Atelier w „Galerii Sztuk Różnych” przy ulicy Ogarnej 101 w Gdańsku.

Mana Mana

Torby Mana Mana to indywidualizm i funkcjonalność z najwyższej półki. Torby sygnowane logo Mana Mana to często personalizowane egzemplarze, jedyne w swoim rodzaju. W ofercie nie brakuje szalonych kolorów, nietypowych form, materiałów, które przyciągają wzrok już z daleka. Oczywiście są również modele minimalistyczne, ale w Mana Mana chodzi o to, by było wyjątkowo, oryginalnie i… fikuśnie. Starają się o to najlepsi rzemieślnicy, którzy każdego dnia tworzą te niespotykane cudeńka.

Manufaktura Hersztek

Podróżując po Żuławach warto zajrzeć do Manufaktury Hersztek. To tutaj klasyka łączy się z nowoczesnym designem, a ceramika, sztuka stara jak świat, zyskuje współczesne oblicze. W Manufakturze Hersztek powstają nie tylko wzory tworzone przez samego właściciela, ale także partie wypalane na zamówienie – zarówno na życzenie klientów indywidualnych, jak i architektów i projektantów wnętrz.

Mia Mia

To sopocka Pracownia Torebek Niezwykłych, założona przez projektancki duet, który tworzą Grażyna Radtke i Aśka Lewczyńska. Znajdziemy tu torebki na każdą okazję – zarówno idealne do noszenia na co dzień (z miejscem na laptopa i dwie komórki), jak i takie, które zabierzemy tylko na specjalną okazję. Torby na ramię, kopertówki, na wzór klasycznego modelu torby lekarskiej, kuferki, czy takie w kształcie worka. Ze skóry, ze skóry ekologicznej, szyfonu, koronki, a nawet z piór i futer. Z łańcuchem, z ćwiekami lub cekinami, z charakterystycznym biglem lub na zamek. W głębokiej czerni, ale i rozświetlające kolorami. Każda torba dobrana i zaprojektowana jest indywidualnie, dlatego w MiaMia nie ma dwóch takich samych torebek.

Misstery Beata Kołodziejska

W pracowni Misstery oferowane są nakrycia głowy na każdą okazję. W każdym z projektów znajdziemy duszę artystki, tę magiczną iskrę, która prowadzi jej dłonie.

Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów

Przeszło 120 lat sięga niesamowita historia kaszubskiego rodu Neclów z Chmielna. Rodu, który tradycję garncarstwa i ceramiki z powodzeniem kultywuje do dziś. W malowniczym Chmielnie, w otoczeniu kaszubskich jezior, lasów i łąk znajduje się Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów. To miejsce, w którym do dziś tradycyjnymi metodami wyrabia się wyjątkową kaszubską ceramikę.

NAC Amber

Ponadczasowa, zaprojektowana z wyczuciem i dbałością o najmniejszy detal. Jednocześnie użyteczna i trwała. Taka jest biżuteria produkowana przez gdańską firmę NAC Amber. Bursztynowe klejnoty zrobiły furorę podczas targów Expo 2015 w Mediolanie, a pierścionek z bursztynem zdobi dłoń topmodelki Anny Jagodzińskiej.
Aleja Generała Józefa Hallera 9, 80-401 Gdańsk, Polska

Ostrowski design

Ostrowski Design to autorska marka biżuteryjna z Gdańska, w ofercie której znajdziemy: obrączki, pierścionki, naszyjniki, kolczyki i bransoletki. Większość z nich, projektant i twórca marki – Jacek Ostrowski wykonuje w srebrze i złocie, ale czasami eksperymentuje również z kryształami oraz kolorami, używając akrylu czy zabarwionej żywicy. Jednak jego ulubionym materiałem bursztyn bałtycki.

Porcelana Stołowa Lubiana

Z ich talerzy na pokładach swoich samolotów jadali król Hiszpanii i wiceprezydent USA, a z okazji koronacji holenderski dwór królewski złożył u nich zamówienie na 60 tysięcy wyrobów z podobiznami członków rodu. Zakłady Porcelany Stołowej Lubiana S.A. to największy producent porcelany w Polsce i jeden z europejskich liderów w tej dziedzinie. Zastawy sygnowane logo firmy z Kaszub znajdziemy dziś na całym świecie.

S&A jewellery design

Biżuteria wykonywana jest zawsze z naturalnego bursztynu zgodnie z najwyższymi standardami technologicznymi. S&A łączy tradycyjną technikę jubilerską z najnowszymi technologiami produkcji. Najnowocześniejszy sprzęt, kunszt projektantów oraz profesjonalizm i zaangażowanie pracowników produkcji i sprzedaży, to gwarancja, że zarówno nasze produkty, jak i usługi, reprezentują najwyższy światowy poziom, sławiąc Polskę na wielu międzynarodowych rynkach.
Bolesława Krzywoustego 3, 81-035 Gdynia, Polska

Tabanda

O indywidualności bez wątpienia mówimy także w przypadku gdańskiej pracowni mebli Tabanda. Tworzy ją trójka projektantów: Megi Malinowska, Tomek Kempa oraz Filip Ludka. Motto tej trójki to: „projektujemy i produkujemy fajne rzeczy”. Regały, stoły, krzesła, szafki, a nawet stojaki na wino – każdy mebel wyprodukowany przez Tabandę cechuje minimalizm, nowoczesność, ale też prostota i surowość. Meble mają wyraziste kolory i geometryczne formy. Idealnie trafiają w gusta świadomych stylu klientów, którzy we wnętrzach poszukują niebanalnych rozwiązań. Większość projektów bazuje na sklejce drewnianej oraz aluminium. Materiały te są trwałe, funkcjonalne i łatwe do obróbki.