Flohotel – futurystyczny hotel na wodzie

Wyobraź sobie hotel, który przyjemnie kołysze się na wodzie. Jest luksusowy, bezpieczny, bardzo nowoczesny i cały twój. Marzenia stają się rzeczywistością, ponieważ taki apartament naprawdę istnieje i unosi się na wodach w Gdańsku.

LUK 4884 - Flohotel – futurystyczny hotel na wodzie

Uściślijmy – hotel na wodzie nie jest łodzią, chociaż wzorem jachtów ma kompozytową konstrukcję, a jego wnętrza zostały wykonane z laminatu odpornego na wilgoć. I na tym podobieństwa do łodzi się kończą. Bliżej mu bowiem do luksusowego apartamentowca z nowoczesnym designem.

LUK 4832 - Flohotel – futurystyczny hotel na wodzie

Apartament jak ze snów

Z zewnątrz, Flohotel intryguje swoją futurystyczną i minimalistyczną formą. W środku został wyposażony w nowoczesne i funkcjonalne elementy. Na 80 m2 pełnej naturalnego światła przestrzeni znajdują się: sypialnia z widokiem na Motławę, salon, aneks kuchenny, jadalnia oraz nowoczesna łazienka z prysznicem. Jak podkreśla właściciel obiektu, Flohotel ma wzbudzać w klientach tylko pozytywne emocje. Ma zachwycać i zadowolić gusta nawet najbardziej wymagających osób.

LUK 4874 - Flohotel – futurystyczny hotel na wodzie

– Zapragnęliśmy dać gościom coś więcej, więc nasz obiekt zdobią wykonane specjalnie dla nas obrazy: portret Boba Marley’a, który niewątpliwie jest symbolem wolności i drugi przedstawiający wizerunek Salvadora Dali, łączący realność z fantazją. Chcemy, aby każdy gość mógł znaleźć się w świecie jak najbardziej realnym, a zarazem w apartamencie, jak z luksusowych snów – mówi Maciej Nowakowski, właściciel Flohotel.

LUK 4841 - Flohotel – futurystyczny hotel na wodzie

Dla naszej wygody, apartament w Gdańsku wyposażono w system inteligentnego sterowania. Możemy więc za pomocą własnego smartfona regulować światło, żaluzje czy ogrzewanie podłogowe.

LUK 4845 - Flohotel – futurystyczny hotel na wodzieHotel na wodzie z widokiem na Gdańsk

Ten nietypowy hotel znajduje się na wodach Motławy przy ul. Kamienna Grobla. To zaledwie 500 metrów od Starego Miasta. Otrzymujemy więc nie tylko nietuzinkowy widok, ale również możliwość spacerowania wśród gdańskich uliczek. Z Flohotel w ciągu piętnastu minut dotrzemy na ulicę Długą, zobaczymy Fontannę Neptuna czy Wielką Zbrojownię. I chociaż sam hotel znajduje się w kameralnym miejscu, niedaleko jest centrum miejskiego życia, gdzie odnajdziemy wiele regionalnych restauracji, barów oraz klubów. Warto podkreślić, że w pobliżu apartamentu znajduje się bezpłatny parking.

LUK 4841 - Flohotel – futurystyczny hotel na wodzie

Bezpiecznie jak w domu

Czy pływający hotel jest na pewno bezpieczny? Właściciel zapewnia, że tak. Do brzegu przymocowany jest za pomocą specjalnych bomów, więc na pewno nie odpłynie, a drzwi wejściowe można otworzyć wyłącznie za pomocą specjalnej pastylki lub jednorazowego kodu. Obiekt wyposażono w alarm i ochrania go wyspecjalizowana firma ochroniarska.

– Na pewno nic nas nie zaleje. Dom unosi się na wodzie i wraz ze zmianą poziomu wody zmienia się jego położenie względem lądu. Możemy więc spać spokojnie – zapewnia Maciej Nowakowski.

Czy apartament się kołysze? Trochę tak, w końcu jest osadzony na wodzie i na tym polega cała atrakcja. Bomy cumownice zapobiegają jednak nadmiernemu bujaniu, więc nie musimy się martwić, że przez przypadek… spadniemy z łóżka.

LUK 4852 - Flohotel – futurystyczny hotel na wodzie

Województwo pomorskie naturalnie wiąże się z wodą. Bliskość Morza Bałtyckiego i kaszubskich jezior wpływa na atrakcyjność regionu. Hotel na wodzie jest więc ciekawym uzupełnieniem wypoczynku w tym nadmorskim kurorcie.

Kontakt:

Kamienna Grobla, 80-770 Gdańsk

tel. +48 729 419 983

e-mail: biuro@hav-apartments.pl

www.flohotel.pl

 

Autor tekstu: Justyna Michalkiewicz – Waloszek

Zawodowo związana z dziennikarstwem, pr i produkcją filmową. Najbardziej lubi przeprowadzać wywiady, tworzyć reportaże oraz teledyski. Hobbystycznie robi zdjęcia, prowadzi blog i namiętnie czyta książki motywacyjne. Uwielbia smakować, ale najbardziej ceni zdrowe, wegetariańskie jedzenie. W życiu stara się nie podejmować decyzji, wobec których nie czuje się podekscytowana. Cieszą ją rzeczy proste, ale umie docenić również te nadzwyczajne. Uwielbia psy i podróże. Małe i duże.

Zdjęcia: Łukasz Stafiej (www.lukaszstafiej.pl)

Redaktor serwisu kulinaria w portalu Trojmiasto.pl i fotograf kulinarny. W wolnym czasie podróżuje oraz piecze chleb.

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast