Facebook Instagram Spotify

Ekologiczne przetwory, konfitury i soki – to pomysł na dopieszczenie kubków smakowych autorstwa Anny Sochy. Pani Ania uprawia czarną porzeczkę i produkuje z niej przetwory najwyższej jakości. Jak opowiada, na sercu leży jej zdrowie innych, dlatego chce karmić ich pełnowartościowymi i smakowitymi produktami. Porzeczkowe konfitury Annature. Słodkie, półsłodkie i wytrwane. Dosładzane jedynie cukrem trzcinowym. Soki porzeczkowe. Dzięki specjalnej technologii produkcji uzyskiwane są  z czarnej porzeczki bez dodatku wody, co wznosi ja na kolejny poziom aromatyczności. 300ml soku powstaje z około kilograma  czarnej porzeczki.

Smak konfitur Annature doceniony został w konkursie Pomorskie Smaki i otrzymał Bursztynowy Laur za najlepszy pomorski produkt pochodzenia roślinnego.  Warto podkreślić, że konkurs o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie Smaki” kultywuje i popularyzuje dziedzictwo kulinarne regionu.

Skąd pomysł na uprawę i przetwórstwo porzeczek?

– Pomysł narodził się z miłości do natury, przyrody i zdrowego stylu życia. Z dzieciństwa pamiętam  po wakacjach spędzanych na wsi zapach łąk, kwiatów i pól, smak świeżo zerwanych owoców i warzyw. Jako dziecko sprawiało mi to wielką radość, powodowało, że byłam szczęśliwa. Uprawiane przez moich dziadków owoce i warzywa  zawsze było bardzo aromatyczne i zdrowe. Do uprawy  nie  używali nawozów sztucznych, dlatego też w owocach można było wyczuć ich smak i aromat. Chciałam spełnić moje marzenie i stworzyć gospodarstwo, które  będzie dawało ukojenie, relaks, szczęście a przede wszystkim, które będzie produkowało zdrową żywność, najwyższej jakości – opowiada Anna Socha.

Marzenia już były. Przyszedł czas na ich realizację. Na 15 hektarach w pięknym miejscu Kaszub, nad jeziorem Mikorowskim, w miejscowości Kozy ( Koze) gmina Czarna Dąbrówka, Anna Soch założyła gospodarstwo ekologiczne. Uprawia tam czarną porzeczkę odmian Tiben i Ben Hope. Od 2012 gospodarstwo regularnie uzyskuje certyfikat ekologiczny.

– Unikatowość naszych produktów polega przede wszystkim na bardzo wysokiej jakości. Do produkcji  jednej konfitury używamy tylko i wyłącznie produktów ekologicznych w postaci ekologicznej czarnej porzeczki i ekologicznego cukru trzcinowego. Porzeczki zbierane są o odpowiedniej porze przez co mają unikatowy smak i aromat. Od sześciu lat nasze plantacje przechodzą wszystkie badania pod kątem jakości i bezpieczeństwa upraw i przez te wszystkie lata uzyskujemy certyfikaty ekologiczne, jak również potwierdzenia w badaniach najwyższej jakości i bezpieczeństwa zdrowia naszych owoców.

Ma to ogromne znaczenie dla jakości konfitur i soków, co bezpośrednio przekłada się na zdrowie naszych konsumentów. Konfitury cechuje unikatowość również pod kątem smaku produktu. Nie ma innego produktu na rynku, który by tak indywidualnie podchodził do smaku konsumenta – przekonuje Anna Socha.

Gdzie nabyć produkty Annature?

Produkty z Annature kupić można na ekologicznych bazarkach jak Bazar Natury w Gdańsku, w sklepach ze zdrową żywnością, w restauracjach czy innych, wyjątkowych miejscach, które promują ekologiczną żywność.

Annature Feliksa Nowowiejskiego 5, 80-274 Gdańsk, Polska http://annature.eu/ contact@annature.eu +48 51 771 79 37

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo