Facebook Instagram Spotify

Scena teatralna restauracji Tabun to niezapomniane połączenie kulinariów i sztuki. W sali restauracyjnej, pośród gości, odbywają się niezwykłe przedstawienia, po których czeka poczęstunek tematycznie związany ze spektaklem.

W ciepły czerwcowy wieczór na scenę teatralną Tabunu zawitała znakomita sztuka Erica Emmanuela Schmitta „Wariacje enigmatyczne”. Wciągająca akcja, wartkie dialogi i ciekawa scenografia sprawiły, że blisko półtoragodzinny spektakl zleciał niepostrzeżenie. Oto na odludnej wyspie na Morzu Norweskim, tuż przed nastaniem sześciomiesięcznej pory nocnej, spotykają się dwaj mężczyźni – wybitny pisarz i odwiedzający go dziennikarz. W roli pisarza, który pod maską cynika skrywa zupełnie inne oblicze, wystąpił znakomity Piotr Dąbrowski, zaś w roli dziennikarza, który ukrywa niejedną tajemnicę – doskonały Piotr Cyrwus. W tle pojawiła się kobieta i niezwykłe zwroty akcji.

Może to bliskość aktorów, może atmosfera panująca na tej niecodziennej scenie teatralnej sprawiły, że emocje postaci granych przez aktorów udzieliły się gościom. Widzowie, wciągnięci w toczącą się tu historię, przyznali, że półtorej godziny spektaklu minęło w szalonym tempie.

Jak na każdym przedstawieniu, które odbywa się na scenie teatralnej Tabunu, tak i po „Wariacjach enigmatycznych” na gości czekał poczęstunek w stylu nawiązującym do wystawianej sztuki. Agata Falkiewicz-Ponikowska, właścicielka restauracji, opowiada nam o tym, co znalazło się na stołach:

„Zależało mi na tym, by stworzyć atmosferę midsommar, skandynawskiego momentu przesilenia. Na gości czekały potrawy nawiązujące do kuchni tego rejonu: cynamonowe bułeczki kanelbullar, fikuśne kanapeczki smorrebrod z charakterystycznymi dla Skandynawii składnikami: łososiem peklowanym w soli i koperku (gravad lax), koperkiem, ziemniakami, śledziami czy ciemnym chlebem.”

Stoły były pięknie ozdobione bukietami skomponowanymi przez panią Agatę – królowały tu, jak na czas przesilenia letniego przystało, paprocie. Na gości czekał również pyszny cydr Tabun. Wytwórnia Cydrów Rzemieślniczych Tabun, której twórcą jest Michał Ponikowski, mieści się na terenie przylegającym do restauracji i gwarantuje stałe dostawy tego doskonałego, wielokrotnie nagradzanego trunku.

Scena teatralna restauracji Tabun działa od ośmiu lat. Do tej pory wystawiono tu kilka sztuk teatralnych i uczt. Największa uczta odbywa się podczas przedstawienia „Kolacja na cztery ręce”, opowiadającego o konfrontacji dwóch najwybitniejszych muzyków baroku – J.S. Bacha i J.F. Haendla. To, co wyróżnia ten spektakl od innych odbywających się na scenie Tabunu to fakt, że widzowie wspólnie z aktorami, podczas przedstawienia, odbywają ucztę. Na stołach aktorów i gości pojawiają się niezwykłe potrawy – ostrygi, szparagi czy pieczone przepiórki.

Dla zainteresowanych sceną teatralną restauracji Tabun mamy dobrą informację: w planach są kolejne przedstawienia. Jesienią lub zimą możemy spodziewać się nowej sztuki i kolejnej uczty. Aby być na bieżąco z nowościami, warto zaobserwować profil restauracji w internecie (Instagram: restauracja_tabun /https://www.instagram.com/restauracjatabun/). Bliskie spotkania z teatrem gwarantowane!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo