Facebook Instagram Spotify

Jacek Ostrowski biżuterię tworzy od 20 lat. Kiedy założył markę Ostrowski Design nie mógł przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości jego projekty będą rozchwytywane na całym świecie, a jednym z nich zainteresuje się nawet niemiecki „Vogue”.

Ostrowski Design to autorska marka biżuteryjna z Gdańska, w ofercie której znajdziemy: obrączki, pierścionki, naszyjniki, kolczyki i bransoletki. Większość z nich, projektant i twórca marki – Jacek Ostrowski wykonuje w srebrze i złocie, ale czasami eksperymentuje również z kryształami oraz kolorami, używając akrylu czy zabarwionej żywicy. Jednak jego ulubionym materiałem jest – jak to sam określa – magiczny bursztyn bałtycki.

Biżuteria dla eleganckich kobiet w Ostrowski Design

Jacek Ostrowski zawsze zachwycał się nowoczesnym wzornictwem. To właśnie dlatego, pracując z materiałem, najczęściej nadaje mu geometryczny kształt. Projektant lubi przełamywać schematy, więc jego prace to prezentacja eksperymentalnych i ryzykownych połączeń.

Bursztyn chętnie zamyka w formach ze srebra, ostatnio jednak coraz częściej zachwyca się złotem. Bez względu na rodzaj kruszcu, projekty Ostrowskiego łączy symetria i minimalizm. Biżuteria Ostrowski Design z pewnością przypadnie do gustu nowoczesnym kobietom, które cenią prostotę, klasykę i pewną surowość, a jednocześnie chcą się wyróżnić. Zdarzają się oczywiście sytuacje, w których klient przychodzi z własnym projektem, na co projektant nie pozostaje obojętny.

Najchętniej zamykam bursztyn w geometrycznych kształtach, ale jestem otwarty na życzenia klientów. Pewna pani zamówiła pierścionek, który miał dla niej wyjątkowe znaczenie. Chciała zachować kształt bursztynu, który znalazła na plaży. Dla niej zrobiłem wyjątek – uśmiecha się Jacek Ostrowski.

Czas zaklęty w bursztynie

Bursztyn to cenny materiał, który przechowuje pamięć minionych pokoleń. Mowa tu nie tylko o naszych najbliższych przodkach, ale o blisko 40-milionowej historii, zaklętej w każdym, nawet najmniejszym kawałku. Nie bez powodu, bursztyn nazywany jest morskim złotem, a praca z nim często jest określana mianem magicznej.

Przygodę z tworzeniem biżuterii zacząłem właśnie od pracy z bursztynem. Dla mnie, bursztyn to magia. Kilkadziesiąt milionów lat zaklęte w jednej, małej bryłce. Obrabiając każdy kawałek, nigdy nie wiadomo, co spotka się w środku. Poza tym, uwielbiam jego ciepła barwę i plastyczność. Każdy kto kocha bursztyn, będzie wiedział, co mam na myśli – mówi Jacek Ostrowski, właściciel marki Ostrowski Design.

Gdańska biżuteria doceniona na świecie

Projekty Jacka Ostrowskiego cieszą się zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim zagranicą. Projektant otrzymał wiele międzynarodowych nagród, a pierścionek „Big Ring” jego autorstwa ukazał się we wnętrzach niemieckiego Vogue’a. Biżuterię można zamówić online, również z wysyłką poza Polskę, albo na żywo, odwiedzając projektanta w jego pracowni w Gdańsku-Wrzeszczu przy ulicy Do Studzienki 3/1.

Ostrowski design Do Studzienki 3/1, Gdańsk, Polska https://www.ostrowskidesign.pl/ officeostrowski@gmail.com + 48 692 460 025

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo