Facebook Instagram Spotify

Z bursztynem kojarzy się to najlepsze i najpiękniejsze. Jego unikatowość i niepowtarzalność powala nazywać go dobrem ekskluzywnym, który inspiruje światowych artystów do tworzenia coraz to nowych form i połączeń. Zdecydowanie bursztyn odgrywa główną rolę w pokazach mody oraz modnych galeriach, które przyciągają złotym blaskiem kolejnych chętnych.

Pomorski bursztyn

W pomorskim te cudowne, brązowo-złote bryłki lśnią wyjątkowo jasno. Wystarczy przejść się najbardziej urokliwą ulicą bursztynową w Gdańsku – Mariacką by zachłysnąć się jej designem. To właśnie tam można zobaczyć szereg manufaktur, które tworzą od zamysłu do bursztynowego dzieła sztuki. Biżuteria może zadziwiać rozmiarami, ale też zachwycać połączeniami. To rękodzieła wykonane z najwyższą pieczołowitością, projektowane przez pasjonatów i rzemieślników wykonywane wręcz z chirurgiczną precyzją.

To właśnie jubilerzy z regionu pomorskiego kreują bursztynowe trendy należąc do ścisłej europejskiej czołówki. Można to zresztą zauważyć na przykładzie cenionych na całym świecie prac Mariusza Gliwińskiego z Sopockiej Galerii Ambermody. To miejsce nietypowe na bursztynowej mapie Pomorskiego. Z jednej strony jest to nowoczesna galeria, gdzie podziwiać można jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne wyroby z bursztynu. Klientów przekonuje ich unikatowość – nie znajdziemy tutaj dwóch takich samych elementów biżuterii. Z drugiej – sklep, gdzie klienci zauroczeni unikatowymi naszyjnikami, wisiorami, bransoletami czy pierścionkami mają możliwość ich zakupu. To jednak nie wszystko, ponieważ Ambermoda to także manufaktura bursztynu – sprzedawana tutaj biżuteria i akcesoria są wykonywane na miejscu przez wykwalifikowanych rzemieślników pod okiem Mariusza Gliwińskiego, autora i projektanta wszystkich prac. Galerię Ambermoda warto odwiedzić choćby dla samego obcowania z tym szlachetnym kamieniem. Artysta opowiada o jantarze jak o jednym z najbardziej fascynujących skarbów świata. Zdecydowanie piękno można zdefiniować właśnie poprzez dzieła prezentowane w sopockiej galerii.

Bursztyn zdecydowanie króluje w Muzeum Bursztynu. Jego nowa siedziba znajduje się w Wielkim Młynie (ul. Wielkie Młyny 7). Znajdziesz tam ponad 1000 złocistych eksponatów, w tym m.in. bursztynowe szachy czy bursztynową gitarę. Wszystko w tajemniczym i bardzo klimatycznym anturażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo