Facebook Instagram Spotify

Doskonałą okazją do spróbowania swoich sił w rywalizacji z załogami z całej Polski i z zagranicy jest Żeglarski Puchar Trójmiasta. Trzecia edycja regat odbędzie się w dniach od 29 do 31 maja!

Tradycyjnie, jak co roku zmieni się kolejność odwiedzania miast-gospodarzy. Inauguracja regat odbędzie się w Gdyni, gdzie 29 maja spotkają się wszyscy miłośnicy wiatru i wody, by wspólnie przywitać sezon. Żeglarski Puchar Trójmiasta 2015 to bowiem oficjalne regaty otwarcia Pomorskiego Sezonu Żeglarskiego. Po oficjalnych uroczystościach w Marinie Gdynia, 30 maja załogi przeniosą się na wodę, aby wystartować do pierwszych wyścigów. Jachty rywalizować będą na wysokości sopockiego molo, które będzie doskonałym punktem obserwacyjnym dla kibiców. Zmierzą się one w kilku klasach: KWR, ORC oraz Open (kategorie jachtów: do 7 metrów, od 7 do 9 metrów i powyżej 9 metrów). Jak co roku, przewidziane jest również przyznanie nagrody w klasyfikacji generalnej. Zakończenie regat połączone z dekoracją zwycięzców odbędzie się 31 maja w Gdańsku w okolicy Głównego Miasta.

Tegoroczna edycja regat będzie wyjątkowym wydarzeniem, również ze względu na inaugurację obchodów 50-lecia istnienia Pomorskiego Związku Żeglarskiego – organizatora regat. Wśród atrakcji, które wzbogacą oprawę tegorocznej edycji, należy wymienić udział jednostek 3. Flotylli Marynarki Wojennej RP.

Wydarzenie, którego celem jest przede wszystkim integracja środowisk żeglarskich, zyskało liczne grono sympatyków, dla których impreza jest stałym punktem w kalendarzu. Na starcie, każdego roku gromadzi się kilkadziesiąt załóg, wśród których są zarówno amatorzy, jak i stali bywalcy trójmiejskich imprez regatowych. Wydarzenie jest okazją do spotkania dla wszystkich miłośników wiatru i wody, do wymiany doświadczeń, wspólnego świętowania rozpoczęcia sezonu i sprawdzenia formy po zimowej przerwie. Żeglarskim emocjom na wodach Zatoki Gdańskiej, towarzyszą atrakcje na lądzie.

Data: maj

Miejsce: Marina Gdynia, Marina Sopot, Marina Gdańsk

Al. Jana Pawła II 13A, Gdynia

www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo