amber&design

amber&design

Gdańsk

19.01.2020
amber&design

Słupsk

19.01.2020
amber&design

Gdynia

15.01.2020
amber&design

Sopot

15.01.2020
amber&design

Stegna

15.01.2020

Bursztyn bałtycki – historia, design i moda

Od dzikich plaż i poławiaczy bursztynu w Morzu Bałtyckim począwszy, przez artystyczne rzemiosło bursztynowe Pomorza, aż po wielki świat mody i designu – złoto północy przyciąga nieustannie do Gdańska, zwanego światową stolicą bursztynu, tysiące fanów, kupców, kolekcjonerów i artystów. Poznaj historię bursztynu, atrakcje bursztynowe, najważniejsze wydarzenia z jantarem w roli głównej i regionalne wzornictwo z internetowym przewodnikiem Pomorskie Prestige.

Pomorze bogate w bursztyn – sukces polskiej branży bursztynniczej

Bursztyn bałtycki jest powszechnie znany jako cenny kamień ozdobny oraz źródło bezcennej wiedzy przyrodniczej – za sprawą inkluzji organicznych (flora i fauna) oraz gazowych, czyli ciał obcych, zamkniętych w minerale.

Blisko 90 procent wyrobów z bursztynu produkowanych w Polsce trafia za granicę, głównie do USA, Niemiec i wielu krajów dalekowschodnich, czyniąc Polskę jednym z największych eksporterów tego typu produktów na świecie. Utrzymanie głównej pozycji na rynku krajowym i zagranicznym wiąże się z koniecznością ustawicznego urozmaicania bursztynowej oferty.

Na szczęście na Pomorzu wciąż można spotkać poławiaczy bursztynu, próbujących sięgnąć kaszorkiem po złote bryłki – prawdziwych pasjonatów, dla których design, artystyczne rzemiosło bursztynowe to całe życie.

Moda, design i bursztyn – Amberif w Gdańsku i najważniejsze bursztynowe wydarzenia Pomorza

Raz w roku światowa stolica bursztynu mieni się w słońcu niczym złoto – znacznie mocniej niż zwykle – od ogromnych ilości majestatycznych bryłek jantaru, zdobiących m.in. kreacje projektantów mody, unikalną biżuterię, dzieła sztuki wysokiej i użytkowej. Gdańskie Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii Amberif to gratka dla kolekcjonerów i handlarzy z całego świata. 

Na co dzień poznasz historię i najciekawsze wyroby z bursztynu, podążając szlakiem regionalnych bursztynników lub odwiedzając muzeum jantaru w Wielkim Młynie w Gdańsku. Sięgnij po złoty blask Pomorza z bursztynowym przewodnikiem serwisu Pomorskie Prestige.

POMORSKIE PRESTIGE | Wszelkie prawa zastrzeżone |
Projekt i realizacja: Tomsky.pl
WordPress Ads
Wielkość czcionki
Kontrast