Facebook Instagram Spotify

Lubisz otulać się luksusem? Zainwestuj w biżuterię z bursztynu, która otuli twoje ciało subtelnym blaskiem. To szlachetny surowiec, który pokochali jubilerzy na całym świecie. Pomorskie pełne jest miejsc, gdzie zza gabloty spogląda na nas najpiękniejsza biżuteria z bursztynu.

Pomorskie – gdzie najpiękniejsza biżuteria z bursztynu?

Marilyn Monroe śpiewała, że najlepszymi przyjaciółmi kobiety są diamenty. Bursztyn z powodzeniem może konkurować o tę pozycję. Jest ponadczasowy, nie ulega modom, a przekształcony w biżuterię dodaje naszej skórze ciepła i blasku. Bursztyn przywołuje również ciepłe wspomnienia: szumu fal, gorącego piasku i śpiewu mew. Ozdabiając nim swoje ciało zyskujemy więc podwójnie: mamy ekskluzywną ozdobę, która przenosi nas wspomnieniami do lata, co w zimowych miesiącach jest na wagę złota.

Gdzie dostaniemy najpiękniejszą biżuterię z bursztynu? Wystarczy wyjść na spacer do Gdańska na ul. Długą lub ul. Mariacką albo udać się wzdłuż Motławy – znajdziemy tam wiele małych sklepów, pełnych biżuterii z bursztynu. Ale nie tylko Gdańsk bursztynem stoi. Aby ułatwić wam poszukiwania w województwie pomorskim – wybraliśmy kilka miejsc, które polecamy na bursztynowe zakupy.

Galeria i Pracownia Bursztynu Danuty Burczik-Kruczkowskiej

Gdzie znajduje się prawdziwa kraina bursztynu? W Kątach Rybackich na Mierzei Wiślanej. Od 1995 roku tworzy ją Danuta Burczik-Kruczkowska. Lata pracy nad tym złocistym surowcem pozwoliły jej wypracować własny styl, w którym to sama natura stanowi o potencjale surowca, z którym pracuje. Pani Danuta nie ingeruje nadmiernie w kształt bursztynu, a jedynie subtelnie szlifuje, wydobywając z niego to, co najpiękniejsze.

– Kocham bursztyn, bursztyn to ja. Przez te wszystkie lata współpracy z bursztynem uczę ludzi, jak kochać go takim, jakim jest w swoim naturalnym pięknie. Każdy bursztyn jest inny i każdy idealny. Dlatego nie trzeba nadmiernie go przerabiać, wystarczy docenić, co widać w moich pracach – mówi Danuta Burczik-Kruczkowska.

Galeria Amber Styl – bursztynowa biżuteria w sercu Gdańska

Ta wyjątkowa pracownia istnieje już 43 lata, a jej prezesem jest Zbigniew Strzelczyk, który z branżą bursztynniczą związany jest od 1973 roku. Jeżeli więc lubicie miejsca z historią, gdzie równie cenne jest doświadczenie rzemieślnicze – wybierzcie Galerię Styl. Zbigniew Strzelczyk wszystkie projekty biżuterii wykonuje samodzielnie i można go spotkać w pracowni, na tyłach galerii. Jest bardzo ciepłą i otwartą osobą, dlatego jeżeli chcecie posłuchać opowieści o bursztynie, musicie koniecznie go odwiedzić. A dodamy, że warto. Opowieści pana Zbigniewa o bursztynie z zaciekawieniem wsłuchała również para książęca – William i Kate, podczas wizyty w Gdańsku.

Z pracowni z pewnością nie wyjdziecie z pustymi rękami, bo w Galerii Amber Styl jest w czym wybierać. Nie znajdziecie tu dwóch takich samych wyrobów, ponieważ pan Zbigniew pracuje z bryłkami o różnych formach i kolorach. I co najważniejsze – bursztyn gra tutaj główną rolę, a srebro stanowi jedynie dodatek, subtelnie zamykając go w pewnych ramach.

Galeria Prestige – luksusowa biżuteria z bursztynu w Gdańsku

Galerię Prestige charakteryzuje przede wszystkim:20 lat doświadczenia w pracy z bursztynem i kamieniami szlachetnymi oraz luksusowy charakter. Znajdziemy tu szeroki asortyment najwyższej jakości biżuterii złotej i srebrnej. Wnętrza Galerii Prestige skrywają kolekcje od polskich projektantów, zwłaszcza bursztynowe: naszyjniki, zawieszki, kolczyki, bransoletki oraz całe komplety. Wszystkie oprawione w ciekawą formę, od klasycznych figur geometrycznych, aż po fantazyjne kształty. Są tutaj zarówno kolekcje subtelne, jak i te bardzo wyrafinowane, zwracające na siebie uwagę.

Manufaktura Bursztynu S&A – bursztynowa biżuteria od firmy z tradycjami

S&A Jewellery Design to firma z Gdyni, która w ubiegłym roku obchodziła okrągły jubileusz. Trzydzieści lat istnienia na rynku to piękny wiek, za którym idą: zaufanie, doświadczenie i oczywiście ponadczasowa biżuteria. W Gdańsku można ją zakupi w Manufakturze Bursztynu S&A przy Targu Węglowym. W ofercie znajdziemy mnóstwo kamieni naturalnych, ale to właśnie bursztyn gra tutaj rolę pierwszoplanową.

Co znajdziemy w Manufakturze Bursztynu S&A? Kilka mocnych kolekcji, a każda z zupełnie innym charakterem. Nasze serce skradły przede wszystkim: Stay Classic, bo cenimy klasyczne rozwiązania, Touch of Nature, ponieważ jest to ukłon w stronę natury, zamkniętej w nowoczesnych formach oraz Be Unique,gdzie prym wiedzie przede wszystkim unikatowość każdej bryłki.

Warto wspomnieć, że firma S&A Jewellery Design jest autorem Royal Collection, która została stworzona specjalnie jako prezent dla Pary Książęcej – Kate i Williama z okazji ich wizyty w Gdańsku. Książę William otrzymał wówczas spinki do mankietów, wykonane z rodowanego srebra oraz bursztynu bałtyckiego w kolorze wiśniowym, a Księżna Kate – ręcznie wykonany naszyjnik Qule wykonany z mlecznego bursztynu bałtyckiego w kształcie kuli, oprawionego w 14k złoto. Firma stworzyła również koronę dla Miss Polonia, która od 2016 roku przekazywana jest kolejnym zwyciężczyniom konkursu.

Autorska pracownia bursztynu Piotr Czyż w Sztutowie

Firma Piotra Czyża istnieje na rynku od ponad 30 lat i przez ten czas zrealizowała niemal 2 tys. bursztynowych zamówień. Biżuterię można tutaj zamawiać nie tylko stacjonarnie, ale również przez internet. A warto bo w ofercie można znaleźć prawdziwe cuda. Są tu m.in. piękne bransoletki, zarówno takie z dodatkiem srebra, jak i te w których bursztyn gra dominującą rolę. Są również kolczyki – kuliste oraz wiszące, które optycznie wydłużą nam szyję. Można zamówić tradycyjne korale i naszyjniki, a także pierścionki i różańce. Natomiast na koneserów czeka bursztynowy zegar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo