Facebook Instagram Spotify

Zachęcamy do tego, aby nowe rzeczy kupować świadomie. Najlepiej od lokalnych projektantów. Lepiej zainwestować w jedno ubranie i dbać o nie, aby starczyło na lata niż kupować kilka, które nie przetrwają próby czasu. Zapytaliśmy, jakie nowości w 2022 roku szykują dla nas pomorscy projektanci.

Kalska – odważne kimona z Gdyni podbiją Nowy Jork

O Kalskiej i jej odważnych kimonach pisaliśmy już wcześniej na łamach Pomorskie Prestige. Jej projekty są bardzo różnorodne, w sam raz dla kobiet, które kochają się wyróżniać. Mnogość kolorów, wzorów i faktur w kolekcjach Kalskiej to niemal gwarancja, że każdy znajdzie tutaj swoją wymarzoną perełkę. Są kimona eleganckie, sylwestrowe oraz takie w stylu kolorowego ptaka. Na nudę nie można narzekać. A co nowego u Kalskiej? Rok 2022 upłynie pod hasłem – Kalska podbija Nowy Jork. I to nie byle gdzie, bo na samym Broadwayu. Bardzo nas cieszy, gdy pomorscy projektanci osiągają sukcesy na rynku międzynarodowym.  

– Praktycznie codziennie powstają u nas nowe projekty, zarówno wśród kimon, które są naszym sztandarowym produktem, jak i wśród pozostałej damskiej kolekcji. W tym roku rozpoczynamy przygodę na rynku nowojorskim, gdzie już od marca będzie można zakupić nasze projekty stacjonarnie oraz online. Z tej okazji szykujemy wiele nowości, które będą charakteryzować się jak zawsze: kolorem, printem oraz blaskiem. Kobiety Kalskiej muszą się wyróżniać i ta myśl towarzyszy mi zawsze, gdy projektuję – mówi Karolina Kalska, właścicielka marki.

Kalskiej życzymy wielu sukcesów w Polsce i za granicą, a was zachęcamy do zapoznania się z dostępną kolekcją na oficjalnej stronie internetowej oraz oczywiście do odwiedzenia butiku w Gdyni (w kompleksie Sea Towers (ul. Hryniewickiego 6/11).

Mana Mana – torebki, które zaprojektujesz sam

Torebki, nerki i plecaki od Mana Mana są tak ładne, że chciałoby się je zjeść. A jeżeli dodamy do tego możliwość samodzielnego zaprojektowania unikatowej torebki marzeń – stoimy w obliczu marki idealnej. Właścicielką i pomysłodawczynią Mana Mana jest Marcelina Rozumus-Prinz, dziewczyna z Pomorza, która serce podzieliła na pół, po równo obdarowując: ukochaną rodzinę oraz swoją „manownie”. W gdyńskiej pracowni (ul. 3 Maja 20) można zakupić jedną z gotowych propozycji torebek. Kolekcja dostępna jest również na stronie internetowej marki.

– Jesteśmy marką hybrydową, co oznacza, że można u nas kupować zarówno online, jak i offline, ale również to, że poza naszymi kolekcjami, które regularnie prezentujemy światu, klientki same mogą tworzyć własne „kolekcje”. Jest to możliwe dzięki kreatorowi tworzenia torebek, który jest dostępny na naszej stronie internetowej – mówi Marcelina Rozmus-Prinz, właścicielka marki Mana Mana.

Co nowego czeka nas w 2022 roku u Mana Mana? Jak zapowiada Marcelina – jeszcze więcej wzorów i jeszcze więcej kolorów. A co najlepsze – dzięki kreatorowi online to my sami decydujemy, w jakim kierunku pójdzie najnowsza kolekcja marki. Zapraszamy więc do kreowania trendów na polskich ulicach. Pomoże nam w tym kreator torebek Mana Mana.

Looks by Luks – turbany na głowę dla dzieci i dorosłych

Looks by Luks to pomorska marka, która jako jedyna w Polsce ręcznie szyje turbany oraz opaski dla mam i ich córek. Inspirację do projektów Looks by Luks stanowi sama natura, zarówno w stonowanej, jak i w tej najbardziej soczystej postaci. Dzięki Looks by Luks swoje głowy możemy ozdobić kolorami: ziemi, nieba oraz soczystych roślin czy owoców. Warto również podkreślić, że kolekcje szyte są w Polsce z ekologicznych i dobrej jakości tkanin.

Pomysłodawczynią marki jest Sylwia Luks, która podczas podróży do Meksyku, będąc w 5 miesiącu ciąży zobaczyła w restauracji dziewczynkę w uroczym turbanie na głowie. To przypadkowe spotkanie stało się początkiem Looks by Luks. A co czeka nas w najnowszej kolekcji? Jak podkreśla Sylwia, możemy spodziewać się wielu zaskakujących nowości.

– Letnia kampania będzie niejako kontynuacją tej jesienno-zimowej „Origin”. Będzie poruszała temat mocy, ale nie tej płynącej z wnętrza ziemi, ale od nas samych. Sesję zdjęciową prawdopodobnie zorganizujemy w Meksyku, więc temat przewodni będzie z nim związany. Ponadto, pojawią się projekty kimon z nowych materiałów, a do kolekcji dołączą też długie spodnie, krótkie spodenki i lniane topy. Będzie też kilka nowych modeli sukienek. Na pewno nie będzie nudy – mówi Sylwia Luks.

Everydayofficial – klasyka premium zawsze w modzie

Everydayofficial to ukłon w stronę klasyki i ponadczasowej elegancji. Proste kroje i fasony, a także wysokiej jakości materiały: jedwab, wełna, tencel czy miękka wiskoza – to wszystko tworzy filozofię marki. Everydayofficial to marka premium z przystępnymi cenami. Z kolekcją można zapoznać się na żywo, odwiedzając butik w Gdyni przy ul. Jana Kilińskiego 3 albo na stronie internetowej marki.

A jakie nowości szykują dla nas właścicielki marki Everydayofficial – Agata i Joanna? Everydayofficial równie mocno jak w poprzednich latach postawi na kobiecość. Nie zabraknie garniturów i marynarek, będących znakiem rozpoznawczym marki oraz szlachetnych tkanin i idealnie dobranych podszewek i guzików. Całość kolekcji zostanie uszyta w Polsce, w małych i rodzinnych szwalniach. Właścicielki marki  zdradziły nam również, że szykują nową i zaskakującą współpracę ze znaną projektantką.

– W tym roku postawimy jeszcze większy akcent na krótkie i limitowane serie. Poza gładkimi oraz printowanymi tkaninami pojawią się materiały z wyraźną strukturą, co jest dla nas zupełną nowością. Powstaną dwie linie: BASIC z klasyką, do której przyzwyczaiłyśmy już nasze klientki oraz bardziej ekstrawagancka PREMIUM. Kolejną niespodzianką jest współpraca ze znaną projektantką Pauliną Jagiełło, autorką marki Anna Purna. Dzięki niej w naszych kolekcjach pojawią się nowe wzory, w tym m.in. piękne kimona. Kolekcja będzie nosiła nazwę „tradycyjnie filmowa” i będzie inspirowana rolami francuskiej aktorki, której tożsamości jeszcze nie możemy zdradzić – mówi Agata Ślazyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo