Facebook Instagram Spotify

„To raj dla wszystkich, którzy w swojej pracy zawodowej stawiają na innowację” – tak o Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym mówią ci, którzy prowadzą tu swoje biura. Charakterystyczny kompleks budynków to symbol nowoczesnej Gdyni i idealna przestrzeń do rozwijania kreatywnego biznesu. Nic dziwnego, że PPNT nazywany jest „gdyńską Doliną Krzemową”.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny to jedno z najważniejszych miejsc służących do wspierania przedsiębiorczości w Pomorskim. W kompleksie o łącznej powierzchni 80 tys. m kw. pracuje kilka tysięcy osób, a swoją siedzibę ma kilkaset firm.

PPNT rozciąga się wzdłuż gdyńskiej Alei Zwycięstwa, między Redłowem a Wzgórzem św. Maksymiliana. To charakterystyczny kompleks budynków, wśród których najbardziej wyróżnia się najnowsza część, oddana do użytku w 2013 roku. Półokrągłe, przeszklone segmenty zwracają uwagę już z daleka. Projekt nowej części PPNT, nawiązujący do typowego gdyńskiego modernizmu z lat 20. i 30. XX wieku, ale łączący tradycję z nowoczesnością, to duma dynamicznie rozwijającej się Gdyni i całego Pomorskiego. Oryginalną architekturę PPNT docenili także eksperci, którzy w 2013 roku nadali obiektowi tytuł Budowy Roku i medal drugiego stopnia.

PPNT to idealna przestrzeń dla każdego, kto stawia na innowację, rozwój nowych technologii i idei. Wnętrze obiektu pełne jest biur, w których pracują studenci, absolwenci wyższych uczelni, naukowcy, przedsiębiorcy, wynalazcy, biznesmeni. To miejsce pełne życia i inspiracji, idealne do coworkingu i networkingu. Regularnie odbywają się tu spotkania, warsztaty, prelekcje czy targi i wydarzenia związane np. z nowymi technologiami. PPNT to również popularne miejsce wśród zagranicznych przedsiębiorców, którzy niezwykle chętnie tworzą tu siedziby swoich firm.

Swoją siedzibę ma tu m.in. Strefa Startup Gdynia oraz Centrum Designu Gdynia, które zajmuje się promocją pomorskich projektantów i wspieraniem inicjatyw związanych z nowoczesną architekturą i wzornictwem. Warto podkreślić, że Centrum Desingu Gdynia organizuje także szereg wystaw, warsztatów czy popularny Gdynia Design Days, czyli kilkudniową imprezę poświęconą najnowszym trendom w projektowaniu przestrzeni miasta i sztuce użytkowej.

Centrum Experyment w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym

Jednak PPNT to nie tylko biura, laboratoria biotechnologiczne i elektrotechniczne, prototypownie, sale konferencyjne i wystawiennicze. W charakterystycznym, przeszklonym budynku mieści się Centrum Nauki Experyment, czyli prawdziwy raj dla tych, którzy uczą się poprzez zabawę. Chociaż interaktywna wystawa stworzona została z myślą o najmłodszych, w Experymencie w najlepsze bawią się także dorośli. Na 3,5 tysiąca metrów kwadratowych zaaranżowano cztery wystawy główne z 200 interaktywnymi stanowiskami, gdzie odwiedzający spędzają zazwyczaj kilka godzin. Zaletą wystawy jest dostępność eksponatów – zgromadzone tu sprzęty można dotykać, przestawiać, bawić się nimi, dzięki czemu wiedza przyswajana jest o wiele szybciej i łatwiej.

Centrum Nauki Experyment dysponuje także trzema salami edukacyjno-warsztatowymi, gdzie odbywają się m.in. wykłady małego i dużego naukowca w ramach Polskiej Akademii Dzieci. To miejsce otwarte zarówno dla najmłodszych, jak i starszych, które zachwyca różnorodnością i zaskakuje przystępnością.

Kto wie, ilu tych młodych naukowców odwiedzających dziś Experyment, w przyszłości będzie kreować nowoczesny biznes po sąsiedzku w biurach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Aleja Zwycięstwa 96/98, Gdynia, Polska https://ppnt.pl/ biuro@ppnt.gdynia.pl +48 58 698 21 50

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia