Facebook Instagram Spotify

Natura wie, jak tworzyć formy doskonałe. Gdy dodamy do tego ingerencję człowieka, który potrafi oszlifować diament lub nadać mu oprawę – otrzymujemy biżuterię doskonałą. Oto pomorska biżuteria inspirowana naturą, reprezentowana przez kobiety – Blankę Zimińską od naturalnych piór i Katarzynę Michalską od bursztynu.

Kolorowe pióra od Blanka Atelier – pomorska biżuteria inspirowana naturą

Pióra naturalne same w sobie są doskonałe. Ich kolory, regularne formy, opływowy kształt mogą się podobać. Docenią je zwłaszcza pewne siebie kobiety, które nie boją się kolorów i lubią wyróżniające się akcenty. Kolczyki z piór są doskonałym uzupełnieniem klasycznych stylizacji, do których dodadzą szyku i elegancji. Mogą również stanowić uzupełnienie ubrań kolorowych i odważnych, podkreślając twój niebanalny styl. W obu przypadkach z pewnością nie pozostaniesz niezauważona. Taka jest właśnie marka Blanka Atelier – odważna i pewna siebie, z jednej strony spokojna jak natura, a z drugiej kolorowa niczym rajski ptak. W ofercie Blanka Atelier znajdziesz m.in. kolczyki, ozdoby do włosów, przypinki oraz naszyjniki. Pióra pochodzą z naturalnego procesu pierzenia ptaków oraz od hodowców.

Amber Miraculum – pomorska biżuteria z bursztynu

Nikogo nie trzeba przekonywać do biżuterii z bursztynu. Albo ją kochasz albo czujesz, że nie nadajecie na tych samych falach. Ciężko jednak przejść wobec niej obojętnie. Subtelny bursztynowy blask doskonale komponuje się z naszą skórą. Dodaje ciepła i elegancji. Taki jest bursztyn i taka jest biżuteria od Amber Miraculum. Znajdziesz tu pierścionki, kolczyki, naszyjniki, wisiory, broszki oraz bransoletki. Oprawione w złoto lub srebro. Niektóre oczarowują prostą formą, inne są ubrane w fantazyjne kształty. Projektantami biżuterii są artyści z Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu w Gdańsku, a wśród nich prawdziwa bursztynowa pasjonatka – Katarzyna Michalska, która z bursztynem jest związana od 10 lat. Przygoda, która rozpoczęła się od przypadkowego spotkania z poławiaczem bursztynu trwa do dziś i zaowocowała nie tylko biżuterią, ale całą bursztynową działalnością. Katarzyna Michalska prowadzi warsztaty ze Złotem Bałtyku w roli głównej, założyła teatr dziecięcy „Jantark” oraz organizowała wyprawy motocyklowe dla kobiet współczesnymi szlakami bursztynowymi. Okazjonalnie prowadzi „pogodne weekendy w szałasie” z jogą na matach bursztynowych, masażem bryłkami bursztynu oraz tworzeniem bursztynowych mandali, a także planuje otwarcie „Zakątka księżniczki Juraty”, czyli sensoplastyczny plac zabaw kreatywnych z poszukiwaniem bursztynu i bursztynowymi warsztatami. Wokół bursztynu kręci się całe jej życie.

Amber Miraculum Katarzyna Michalska

Stwórz własną bursztynową pamiątkę – warsztaty kreatywne w ramach Pomorskie Tours

To prawdziwa gratka dla miłośników warsztatów w stylu „zrób to sam”. W ramach wycieczek Pomorskie Tours pod hasłem „Zanurz się w Pomorskim!” organizujemy m.in. warsztaty bursztynowe, które prowadzi Katarzyna Michalska z Amber Miraculum. Podczas warsztatów poznasz historię i pochodzenie bursztynu bałtyckiego, dowiesz się jak sprawdzić czy jest prawdziwy i jak go pozyskiwać oraz stworzysz własną bursztynową pamiątkę, np. elegancką broszkę, brelok lub zakładkę do książki z drewna i bursztynu. Zarezerwuj miejsce na warsztatach już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo