Facebook Instagram Spotify

Nie tylko dzieci czekają na Świętego Mikołaja. Ileż radości nam – dorosłym może sprawić widok upominku wystającego z zimowego buta. Oto garść pomysłów na prezenty mikołajkowe od serca i z duszą. Wszystkie z akcentem pomorskim, bo tworzone przez naszych lokalnych artystów, rzemieślników i cudotwórców. Gotowe zestawy prezentowe możesz zakupić na sklep.prot.gda.pl

Coś pięknego na prezent mikołajkowy – biżuteria z bursztynem, bombki, a może ceramika?

Piękno dla każdego oznacza coś innego, ale jeżeli mowa o rękodziele – piękny jest sam fakt, że przedmiot z którym obcujemy jest unikatowy i stworzony najpierw umysłem, a następnie siłą czyichś rąk. W czasach nadprodukcji nikomu niepotrzebnych i słabych jakościowo rzeczy, ręcznie tworzona bombka, ceramiczny talerzyk czy porcelanowa filiżanka będą lśnić niczym diamenty.

Zachęcamy, aby przyjrzeć się bliżej porcelanowym kubkom, talerzykom oraz filiżankom z obrazami autorstwa Magdy Benedy. Są również motywy świąteczne. Taki prezent docenią miłośnicy dobrej kawy lub herbaty, która w porcelanie od Benedy nabierze nowego. artystycznego wymiaru.

Coraz bliżej święta. Jeżeli święta to choinka. A jeżeli choinka to oczywiście bombki! Ofiarując bombkę możemy być niemal pewni, że prezent się nie zmarnuje, ponieważ już lada chwila stanie się ozdobą świątecznej choinki. Aby znaleźć bombkę idealną polecamy przejrzeć asortyment Galerii i Pracowni kaszubskiej Farwa. Znajdziemy tam szklane bombki w różnych kształtach i kolorach. Wszystkie łączy motyw kaszubski.

Dobrym pomysłem na oryginalny prezent mikołajkowy będzie również ceramika. My polecamy tę od naszego partnera – Pracowni Ceramicznej Arbata. Produkty można zakupić m.in. za pośrednictwem naszego sklepiku internetowego PROT. Znajdziesz tam np. filiżanki z motywem gdańskich kamieniczek, kubki z dekoracjami kobaltowymi lub z charakterystycznymi Modrakami, a także patery, talerzyki oraz spodki pod filiżanki.

Biżuteria to kolejny pomysł na prezent mikołajkowy. Polecamy inwestycję w bursztyn bałtycki. W tym celu warto przyjrzeć się bliżej pierścionkom, naszyjnikom oraz bransoletkom od naszych pomorskich projektantów – Ostrowski Design, Filimoniuk Design oraz Patrycji Brendler. Bursztynowe cuda znajdziesz również na jarmarku świątecznym w centrum Gdańska.

Coś słodkiego na prezent mikołajkowy – pierniczki, konfitury albo miód?

Dzieci i dorośli kochają słodkości. A jeżeli postawimy na słodkości zrobione od serca, wartość prezentu znacznie wzrośnie. Z sercem robione to mała firma prowadzona przez Agnieszkę, która tworzy słodkie pierniczki. Jak sama nazwa wskazuje – Agnieszka wkłada w prace całe swoje serce, więc pierniki są nie tylko smaczne, ale mają również piękne wzory. U Agnieszki można wybierać z gotowych propozycji lub złożyć zamówienie na unikatowy malunek. Jak pisaliśmy we wcześniejszym tekście, te pierniczki to małe dzieła sztuki, którymi można najpierw się zachwycać, a następnie zjeść ze smakiem.

Jeżeli nie pierniczki to może słodkie miody lub konfitury? My polecamy zestawy od pana Stefana Skwierawskiego z Borów Tucholskich. Znajdziesz tam miody: lipowe, rzepakowe, spadziowe i kwiatowe oraz pyłek kwiatowy. Są również przetwory z borówki, żurawiny, jagody, maliny, aronii, wiśni czy czarnej porzeczki. Dobre miody dostaniemy również w Gospodarstwie Pszczelarskim państwa Toporkiewiczów przy ul. Miodowej 1 w Dzierzgoniu. Po słodkości warto udać się również na stronę Zakwasowni. Znajdziesz tam m.in. zdrowe kremy czekoladowo-orzechowe, trufle wegańskie, czekolady bez cukru, śliwki w rumie i czekoladzie, kakao ceremonialne i wiele innych. Więcej o miodach, przetworach i sokach od pomorskich wytwórców można przeczytać tutaj.

Coś zdrowego – zioła, zakwasy i nalewki na prezent mikołajkowy

Po zdrowe prezenty mikołajkowe zapraszamy m.in. do wspomnianej wyżej Zakwasowni, gdzie możesz wybierać spośród bardzo bogatego asortymentu, pełnego kiszonek, zakwasów i innych eliksirów zdrowia. Duży wybór oferuje również firma Kaszubskie Zioła w Studzienicach. Znajdziesz tam różne kompozycje ziół pod postacią herbat, a także octy i zakwasy oraz napoje wzmacniające. Wysyłka ze sklepu internetowego Kaszubskich Ziół została tymczasowo wstrzymana, ale sklep stacjonarny wciąż działa. Warto wybrać się do Studzienic osobiście, aby zakupić jeden ze specjalne skomponowanych świątecznych zestawów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia