Facebook Instagram Spotify

Gdy jeszcze kilka lat temu spacerowicze przechadzali się Bulwarem Nadmorskim w Gdyni, wielu z nich brakowało miejsca, gdzie można by odpocząć, posiedzieć, zwilżyć gardło smacznym trunkiem i wpatrywać się w bezkres Zatoki Gdańskiej i Morza Bałtyckiego. Gdy na gdyńskim Bulwarze otwarto Browar Port Gdynia, wielu spacerowiczów, turystów i mieszkańców Trójmiasta wreszcie znalazło swój ulubiony lokal w mieście.

Browar Port Gdynia – pierwszy browar w historii Gdyni

Browar Port Gdynia  otwarty został w marcu 2016. Marzeniem trzech właścicieli było stworzenie pierwszego browaru w historii Gdyni.

– Stawiamy na połączenie tradycji z nowoczesnością. Warzymy zarówno świetnego klasycznego Pilsa, jak również American India Pale Ale – sztandarowe piwo rewolucji piwnej. Leżakujemy piwa w beczkach po różnych alkoholach tworząc wspaniałe doznania smakowe. Najważniejsze dla nas są składniki. To one tworzą PIWO. Zawsze sprawdzamy certyfikaty, używamy tylko naturalnych składników najwyższej jakości – opowiada Ewelina Brojakowska z Browaru Port Gdynia.

Wszystkie piwa warzone są na miejscu zaledwie 10 metrów od brzegu Zatoki Gdańskiej. Za ich wysoką jakość odpowiada Mistrz Piwowarstwa Wojciech Piasecki i jego uczeń Adam Jakubowski. To duet idealnie łączący klasykę i nowofalowe eksperymenty.

– Standardem naszej oferty są cztery piwa w kategoriach: Jasne, Ciemne, Pszeniczne i Specjalne.

Jako piwo jasne są to różne odmiany Pilsa, z różnym chmieleniem. Ciemne to piwa od klasycznych ciemnych lagerów, przez lekkie i bardzo pijalne Stouty, do Black IPA, a nawet Porterów Bałtyckich czy też RIS-ów – wyjaśnia Ewelina Brojakowska.

W ofercie znajdziemy również piwo pszeniczne, czyli własną interpretację bawarskiego Hefeweizena. Pojawiają się również piwa specjalne, nowofalowe, rzadko spotykane, z dużą dozą fantazji i chęcią eksperymentowania, a nawet jedyne w danym stylu w Polsce (LenteBock).

Co do piwa? Szef kuchni poleca jedyną w Polsce pizzę na bazie słodów i golonkę. Ale to tylko niewielki wyimek z bogatej karty restauracyjnej Browaru Port Gdynia.

– Nasze piwa to nie tylko alkohol. To znacznie więcej. To ogrom pracy i serca włożonego w cały proces. Wyróżnia nas podejście łączące świetnie znaną i lubianą klasykę piwowarstwa jak Hefeweizen, Marcowe czy Porter Bałtycki z nowoczesnym podejściem i nowatorskimi składnikami – wyjaśnia Ewelina Brojakowska.

Bryła browaru zaprojektowana została przez trójmiejskiego architekta Adama Drohomireckiego.  Wnętrze to sala browarniana, restauracyjna i sala konferencyjna. Styl cechuje minimalizm, ale nie brakuje tu również ciepłych, drewnianych elementów i nawiązań do stylu marynistycznego.

W lecie goście z chęcią wypoczywają na tarasie, który znajduje się na dachu browaru. To miejsce idealne do sączenia bursztynowego trunku i wpatrywania się w nadmorski horyzont.

Browar Port Gdynia ul. Bulwar Nadmorski im.Feliksa Nowowiejskiego 2, Gdynia http://www.browarportgdynia.com piwowar@browarportgdynia.com + 48 733 000 355

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo