Facebook Instagram Spotify

Konfitury, miody, pyłki, musy, nalewki, keczupy, sosy. Do tego przetwory z grzybów i 100-procentowe nektary. Całe bogactwo pyszności z Borów Tucholskich zamknięte w butelkach i słoikach, które można postawić u siebie w kuchni i kosztować, kiedy tylko dusza zapragnie. Właśnie takim przetwórstwem zajmuje firma Skwierawski Nalewki.

Jak mówi właściciel firmy, Stefan Skwierawski, w Zakładzie Produkcji Spożywczej „Skwierawski” przetwarza się to, co najlepsze z grzybów i owoców runa leśnego z Borów Tucholskich. Warto podkreślić, że Bory Tucholskie to jeden z największych kompleksów borów sosnowych w Polsce i zarazem miejsce, którego wyjątkowością szczyci się nie tylko Pomorze, ale i cała Polska.

Bory Tucholskie to ogromne zasoby naturalnego dobra prosto z ekologicznego lasu. Znajdziemy tu maliny, jagody, jeżyny, czarny bez. Napotkamy tu również grzyby, które są nieodłącznym elementem tradycyjnej polskiej kuchni.

Stefan Skwierawski swój zakład produkcyjny prowadzi od 1989 roku. Jak mówi, ma za sobą długą drogę rozwoju. Zaczynał od produkcji lodów w proszku. Potem były grzyby suszone i półprodukty kulinarne. Popularność zyskał dzięki koncentratowi i granulatowi grzybowemu, który produkuje jako jedyny w Polsce.

Dziś w ofercie Zakładu Produkcji Spożywczej „Skwierawski” znajdziemy całe mnóstwo przetworów. Ich podstawą są maliny, jagody, żurawina i borówki. Te ostatnie kupić można zarówno w całości (w soku), jak i z gruszką albo w towarzystwie innych owoców leśnych. Konfitury, musy czy keczup z żurawiny to wspaniałe dodatki do mięs i deserów, choć właściwie mogą słodkości deserowe z powodzeniem zastąpić.

Osobny rozdział produkcji to nalewki. W stałej ofercie znajdują się nalewki imbirowe, jagodowe, jeżynowe, malinowe, z kwiatu czarnego bzu i żurawiny. Dla spragnionych bardziej wymyślnych smaków przygotowano nalewkę z mięty. Nie brakuje też takich klasyków jak nalewki wiśniowe czy z pigwy.

W ofercie nie brakuje również miodów i pyłków, które działają wręcz magicznie na zdrowie.

Przetwory Stefana Skwierawskiego, choć powstają w zakładzie przemysłowym, wygrywają jakością produktów. Wszystkie owoce i grzyby pochodzą z czystych i chwilami wręcz „dziewiczych” terenów Borów Tucholskich.

Kontakt

ul. Szkolna 28, Brusy

tel.: +48 52 398 22 91

e-mail: skwierawski@skwierawski.com.pl

www.skwierawski.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia