Facebook Instagram Spotify

Otoczony ponad 10 hektarami lasów, łąk, pól, w których żyją leśne zwierzęta i rzadko spotykane gatunki ptaków. Położony w okolicach Bobowa na malowniczym Kociewiu, w sercu Pomorza. Dwór Mysinek. Stary polski dwór myśliwski wybudowany 200 lat temu zaprasza gości w swoje szacowne progi.

Dwór Mysinek to jeden z oryginalniejszych zespołów dworsko-parkowych na terenie Kociewia. . Zyskuje nie tylko dzięki fantastycznej lokalizacji wśród bogactwa lasu, ale również dzięki oryginalnej architekturze i niebanalnemu wystrojowi. Dwór Mysinek to bowiem prawdziwa wycieczka do myśliwskiego anturażu z XIX wieku. Drewniane łoża, zdobione zasłony, niesamowite drewniane, wiszące schody czy fotele, w których niegdyś mogli zasiadać myśliwi paląc fajkę po męczącym polowaniu… Dwór Mysinek to spojrzenie w przeszłość i to zarówno w przenośni, jak i dosłownie.

Adam Protasiuk z Dworu Mysinek troszczy się o to, by wycieczka do tego miejsca łączyła się z wieloma atrakcjami. Na życzenie organizowane są rekonstrukcje historyczne, które mogą być tworzone według scenariusza gości. Odbywają się tu również żywe lekcje historii, z których korzystają dzieci i młodzież. Przenosiny w czasy średniowiecznego rycerstwa polskiego lub wykłady o legendzie Husarii to niesamowite spotkanie z narodową tradycją.

Na terenie Dworu Mysinek do dyspozycji gości oddano cztery pokoje z łóżkami jedno- i dwuosobowymi.

W domowej kuchni podawane są dania kuchni staropolskiej lub rewelacje z mobilnej grillo-wędzarni. Jak mówi Adam Protasiuk urządzenie to umożliwia przygotowanie szerokiej gamy dań typu: wędzone szynki, ryby, grillowane mięsa, warzywa.

Sam region, tj. serce Kociewia, i okolice Bobowa oferują niesamowite przeżycia wszystkim, którzy pragną wyłączyć się z trybu „miasto” i przejść w tryb „natura”. Lasy, łąki i okoliczne jeziora to miejsca, gdzie zaznać można spokoju i wyciszenia. Drogi rowerowe i leśne ścieżki spacerowe wabią swoim urokiem i zapraszają do spędzania czasu na szlakach. Adam Protasiuk chętnie zabiera gości na przejażdżkę historyczną wagonetą po okolicy, a zimą organizuje kuligi. Zagląda również do grodziska w Owidzu, a w leśnym obiekcie stylizowanym na wiejską karczmę organizuje imprezy plenerowe. Po powrocie z łona natury goście chętnie zaglądają do stajni, która znajduje się na terenie zespołu dworsko-parkowego. Zresztą, są też i tacy, którzy Dwór Mysinek wybierają właśnie ze względu na konie. Funkcjonuje tu bowiem kameralna szkółka jeździecka, a konne przejażdżki odbywają się po malowniczym terenie Kociewia.

Bogata oferta Dworu Mysinek kierowana jest zarówno do indywidualnych gości, jak i grup zorganizowanych. To również ciekawy pomysł na organizację spotkań biznesowych, spotkań integracyjnych czy wyjazdów w gronie przyjaciół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia