Facebook Instagram Spotify

Chcesz odpocząć wśród natury? Gdzie telefon komórkowy nie ma znaczenia, a od wifi ważniejsze jest połączenie z bliskimi lub samym sobą? Przedstawiamy 5 obiektów w regionie pomorskim, gdzie doświadczysz slow life w pełnym wymiarze.

Idea slow life jest nam bliska. Pomorskie pełne jest miejsc, które aż proszą się, aby wyłączyć telefon komórkowy i w pełni odpocząć. Poniższe obiekty oferują doświadczenie pełnego relaksu na łonie natury. Korzystajcie!

Pałac Pod Bocianim Gniazdem – bajeczny pałac i konie

Głównymi bohaterami tego miejsca są konie. Pałac Pod Bocianim Gniazdem przyciąga miłośników jazdy konnej – zarówno tych początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Możesz tu obcować z tymi majestatycznymi zwierzętami albo po prostu się im przyglądać. Sam pałac też robi wrażenie! Okolica jest sielska i anielska, a gospodarze wyjątkowo oddani swojej pasji, jaką jest prowadzenie takiego obiektu. W pałacu poczujesz się jak w domu. Panuje tu rodzinna atmosfera, a jedzenie jest po prostu przepyszne!

Pałac Pod Bocianim Gniazdem znajduje się w Runowie, zaledwie 18 km od Lęborka. 20-minutowym spacerem dojdziemy stąd do przystanku leśnego w Runowie. Niedaleko znajduje się również Rezerwat Przyrody Grodzisko Runowo.

Folwark Jackowo – cisza, spokój i bajeczny nocleg przy szklarni

To rewelacyjne miejsce, które należy do szlaku Dworów i Pałaców Północnych Kaszub. Na terenie folwarku można korzystać z agroturystyki, która prowadzona jest przez dwie osoby – Annę i jej córkę Nicole. To miejsce pełne ciepła i rodzinnej atmosfery, gdzie ukoisz swój układ nerwowy i naładujesz baterię na długo. Gospodarstwo znajduje się we wsi Jackowo, zaledwie 30 minut jazdy samochodem od Łeby. Zajmuje powierzchnię 1500 ha. Anna i Nicole prowadzą dodatkowo certyfikowane gospodarstwa ekologiczne, co daje gwarancję jakości produktów, które serwują swoim gościom.

Możesz zatrzymać się w tu w jednym z pokoi, inspirowanych różnymi stronami świata albo wybrać pokój przy szklarni z widokiem na bujną roślinność. Rano gospodarze powitają cię pysznym śniadaniem ze swojskich produktów oraz aromatyczną kawą. Potem możesz skupić się na tym, co uwielbiasz najbardziej, czyli na spokojnym odpoczywaniu. Z rodziną, samotnie albo wśród zwierząt.

Na terenie folwarku znajdują się konie rekreacyjne, a w parku zamieszkuje sarnia rodzina. Jeżeli będziesz miał szczęście – wczesnym rankiem spotkasz tu mądrą sowę, która lubi odpoczywać na parapecie jednego z okien. Towarzyszyć ci będzie również 5 psów, 10 kotów i 20 kur. Wspaniałe towarzystwo!

Gościniec Zagaje – po prostu być, w ciszy

Gościniec Zagaje to miejsce w samym centrum ciszy, niedaleko Bytowa. Do tego kaszubskiego raju na ziemi zapraszają gospodarze – Renta i Łukasz Gwara. Gościniec spełni oczekiwania wszystkich, którzy chcą zwolnić tempo życia i pragną spokoju. Na próżno szukać tu śladów cywilizacji, natomiast bez problemu znajdziesz – lasy, jeziora i usłyszysz trzepot skrzydeł ptaków. A nocą niebo mieni się blaskiem gwiazd…

W tym miejscu możesz po prostu być, skupić się na sobie i własnym oddechu. Albo wziąć udział w  mentalnym SPA dla par, terapii dźwiękiem, aromaterapii w saunie czy leśnych kąpielach. Na pewno jest to miejsce, w którym wzrasta świadomość, a nagromadzone negatywne emocje ulatują gdzieś daleko.

Apartament Shuuumi Las w Chmielnie

Słyszysz jak szumi las? W tym apartamencie szum lasu będzie cię budził o poranku i kładł do słodkiego snu. Bo szum drzew to jeden z najbardziej kojących dźwięków natury. Gdy dorzucimy do tego rechot żab – otrzymujemy najpiękniejszą muzykę dla naszej duszy. Apartament znajduje się na terenie 25 ha posiadłości, co oznacza pełny dostęp do spokoju i ciszy. Ludzkich sąsiadów tu nie spotkasz, ale ciekawskiego zająca, kilka sarenek, lisa czy borsuka – już tak.

Apartament jest urządzony w minimalistycznym i naturalistycznym stylu. Z pewnością poczujesz się tu błogo i komfortowo. W środku jest w pełni wyposażona kuchnia, w której samodzielnie przygotujesz niespieszne posiłki. Możesz też skorzystać z paleniska. To taki błogi raj na ziemi…

Przystań Wygonin – książka i wino z widokiem na jezioro

Gdzieś pośrodku gęstych lasów i jezior znajduje się idealne miejsce na ziemi – luksusowa przestrzeń na pograniczu Borów Tucholskich i Kaszub. Przystań Wygonin gwarantuje ciszę, spokój, dziki krajobraz i brak cywilizacji. W spokoju przeczytasz tu książkę, napijesz się rozgrzewające herbaty lub wina, a nawet napiszesz powieść. To miejsce jak z filmów albo magicznych baśni, gdzie zatrzymuje się czas, a myśli mają przestrzeń, aby spokojnie płynąć.

Dwupoziomowe apartamenty zaspokoją gusta wymagających gości. Są luksusowe i eleganckie. W środku znajdziesz sypialnię, łazienkę z prysznicem i łazienkę z wanną, bogato wyposażoną  kuchnię i stylowy pokój dzienny. Jest również taras ze szklanymi drzwiami i wyjściem na pomost. Widoki z tego miejsca zapierają dech w piersiach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo