Facebook Instagram Spotify

Pomorskie pełne jest pięknych zakątków, ale są pewne miejsca, które aż proszą się, aby zrobić w nich zdjęcia. I niewiele potrzeba wysiłku, aby uzyskać piękne kadry. Oto ukochane miejsca fotografów, filmowców oraz influencerów. Zrobisz w nich zdjęcia na Instagram i do rodzinnego albumu. Jeżeli wybierzecie się na instaspacer po Pomorskim oznaczajcie nas #pomorskieprestige.

Cały Gaweł w Sopocie

Tutaj śniadania jedzą Influencerzy. Nic dziwnego, bo poza dobrym jedzeniem, do Całego Gawła przyciąga sam… Gaweł, a dokładniej – Gaweł Czajka, który doskonale wie, co w instagramowym świecie piszczy (zobaczcie jego konto, na którym dzieli się świetnymi przepisami). Cały Gaweł to miejsce w którym dobrze zjesz, ale wypijesz też doskonały koktajl bez procentów, na bazie bezalkoholowego ginu. W lokalu skosztujecie kuchni inspirowanej całym światem, z wykorzystaniem lokalnych produktów z Kaszub – wiejskiego masła, jajek od szczęśliwych kur, pniewskiej wołowiny i dobrej ryby. Najlepiej sami sprawdźcie menu i rezerwujcie miejsce, nie tylko na śniadanie, ale też na późną kolację.

Gdańsk i Wyspa Spichrzów

Gdańsk jest miastem wyjątkowo instagramowym. Nie trzeba długo szukać, aby znaleźć miejsce, które jest wręcz stworzone dla pięknych kadrów. Polecamy zrobić sobie spacer od Bramy Wyżynnej, wzdłuż ul. Długiej, aż po Wyspę Spichrzów. W międzyczasie warto skręcić na jedną z najbardziej romantycznych uliczek – Mariacką. Piękne kadry złapiecie również w restauracjach z widokiem na Motławę – Maniera oraz White Marlin. Cała Wyspa Spichrzów jest przepięknym miejscem na plenerowe sesje zdjęciowe. W restauracji Filharmonia znajdziecie z kolei majestatyczne freski, na tle których wasze dania będą prezentować się zjawiskowo. Po piękne widoki zapraszamy również do klubu nocnego z tarasem widokowymSassy. A jeżeli marzycie o dobrym jedzeniu, którego będziecie kosztować bujając się na huśtawce z widokiem na Gdańsk – odwiedźcie Jungla Coctails & Food na dachu galerii handlowej Forum Gdańsk.

100cznia, Food Hall Montownia i tereny postoczniowe

Gdańskie tereny postoczniowe mają niepowtarzalny klimat. To tutaj muzycy kręcą swoje teledyski, a projektanci prezentują najnowsze kolekcje. W którą stronę nie spojrzysz, tam znajdziesz piękne kadry. Podróż po terenach postoczniowych warto zacząć od 100czni – zwanej mikrokosmosem albo miastem w mieście. Następnie możecie udać się w kierunku ul. Elektryków i dalej szlakiem Stoczni Cesarskiej. Po drodze spotkacie Żurawia M3, który został udostępniony turystom (polecamy wejść na górę, aby napawać się tym widokiem). Nieopodal znajduje się przestrzeń dla artystów – WL4 Mleczny Piotr, do której drogę wskazują Rozbitkowie – piękne, choć budzące niepokój rzeźby Czesława Podleśnego. Spacerując po okolicy nie zapomnijmy odwiedzić Europejskiego Centrum Solidarności. Na koniec zachęcamy do relaksu w Food Hall Montownia, przestrzeni gastronomicznej zaaranżowanej w zabytkowej hali U-Bootów.

Kraina w kratę w Swołowie

To miejsce jest jak z magicznej baśni. Wszystko dzięki charakterystycznej zabudowie o konstrukcji ryglowej z czarnymi belkami i białym wypełnieniem. Ta „kraciasta” forma budynków przyciąga miłośników malarstwa, fotografii oraz Instagrama. Polecamy zatrzymać się tu na dłużej, aby czerpać z tych widoków od wchodu do zachodu słońca. Przy okazji wizyty w Krainie w Kratę odwiedźcie koniecznie Zagrodę Inicjatyw Twórczych w Swołowie, Gospodę Spiżarnia w kratę (serwują tam przede wszystkim gęsinę) oraz Statkiewiczówkę, gdzie możecie zakupić doskonałe sery zagrodowe.

Ruchome wydmy w Łebie

To wielka atrakcja regionu pomorskiego. Ruchome wydmy zajmują obszar tak rozległy, że doczekały się potocznej nazwy „Polska Sahara”. I faktycznie mogą przypominać pustynię – co jest pewnego rodzaju fenomenem. Jasny i delikatny w dotyku piasek jest idealnym tłem do zdjęć. Do wydm prowadzi leśna droga Słowińskiego Parku Narodowego, który również dostarcza pięknych kadrów. Możesz tu spotkać różne gatunki ptaków albo płochliwego lisa.

White Marlin w Sopocie

Sopockie molo od lat przyciąga Influencerów, ale pragniemy zaproponować wam lokację mniej oczywistą, a równie atrakcyjną pod kątem pięknych kadrów. White Marlin w Sopocie to restauracja utrzymana w nadmorskim stylu. Jasne wnętrza i bezpośrednie wyjście na plażę czynią ją miejscem idealnym do fotografowania. Tutaj absolutnie wszystko współgra – piękne wnętrza i dobre jedzenie. Ponadto, wejście do White Marlin zostało ozdobione sztucznymi kwiatami, które zwracają na siebie uwagę oraz dekoracyjną huśtawką. Właściciele restauracji dbają również o ciekawe aranżacje okolicznościowe, które okazjonalnie pojawiają się przed wejściem.

White Marlin Sopot Aleja Wojska Polskiego 1, 81-769 Sopot, Polska https://whitemarlin.pl/ restauracja@whitemarlin.pl + 48 784 629 283

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo