Facebook Instagram Spotify

Morze różne ma oblicza. Zależnie od pogody – jednego dnia jest błękitne i spokojne, drugiego – wzburzone, budzące respekt. I każdy z tych widoków ma swój urok. A teraz wyobraź sobie, że siedzisz w dobrej restauracji, konsumujesz wybitnie smaczny posiłek i napawasz się tym widokiem. Przedstawiamy 5 restauracji w Sopocie z widokiem na morze, niektóre również z noclegiem.

White Marlin w Sopocie – jasna restauracja przy plaży

White Marlin to restauracja lokalizowana przy samej plaży. Tutaj każde danie podawane jest w zestawie z morską bryzą i koncertem mew. Jasne wnętrza doskonale oddają nadmorski charakter tego miejsca. W White Marlin zjecie przede wszystkim ryby i owoce morza z całego świata, ale nie tylko. Są tu również potrawy mięsne (np. wołowina w czerwonym winie) oraz wegetariańskie. Wszystko podane w fantazyjnej, ale eleganckiej formie. Najlepiej sami sprawdźcie menu i dajcie się oczarować.

Grand Blue Sopot – elegancka restauracja i hotel

Tutaj również królują ryby i owoce morza w towarzystwie sezonowych i lokalnych składników. Aromat potraw doskonale komponuje się z widokiem morskich fal. Można to wykorzystać na wiele sposobów, np. podczas romantycznej kolacji przy świecach. Po posiłku w zaledwie kilka chwil dotrzemy na słynny drewniany deptak – Molo w Sopocie, który aż się prosi o spacer w blasku księżyca. Restauracja jest częścią hotelu Sofitel Grand Sopot, gdzie warto zatrzymać się na dłużej. A co znajdziemy w menu? Jak już wspomnieliśmy – ryby i owoce morza wiodą tutaj prym, ale mają niezłe towarzystwo. Dania mięsne (jedliście kiedyś dymiony tatar ze strusia?), wegetariańskie, aromatyczne zupy i rozpustne desery – to wszystko znajdziecie w restauracji Grand Blue w Sopocie.

Polskie Smaki Sheraton – polska kuchnia oraz elegancki nocleg

Restauracja Polskie Smaki zrodziła się z sentymentu do kuchni kaszubskiej. I to czuć na każdym kroku – również we wnętrzach, które są utrzymane w eleganckim i lekkim, ale jednak dość tradycyjnym stylu. Menu pełne jest darów prosto z Kaszub. Jest pasztet z gęsi w tymiankowym maśle, są zupy jak dawniej, domowe pierogi, sałatki z kaszubskim zacięciem oraz ryby prosto z Kaszub. Są zrazy z jelenia z dodatkiem grzybów, jest kaczka z szarą renetą, wegetariańskie kluski z dyni ze szpinakiem i oczywiście desery. W ciepłe dni można delektować się smakiem potraw na tarasie z widokiem na morze i deptak. Zachęcamy zapoznać się z pełnym menu. Dla takich smaków i emocji warto zatrzymać się tu na dłużej i zabukować pokój w Sheraton Sopot Hotel.

M15 – polska kuchnia z naciskiem na wege, bar i nadmorskie saunowanie

M15 to z jednej strony restauracja, a z drugiej styl życia. Z widokiem na morze zjemy tu pyszne śniadanie, lunche, obiady i kolacje. Restauracja M15 serwuje oczywiście ryby i dania mięsne, ale robi duży ukłon w stronę wegan i wegetarian. Roślinnych pozycji jest tu naprawdę sporo. Jest też szeroki wybór tapasów, dobrych win i różnych alkoholi, więc M15 to również dobra opcja na wieczór z przyjaciółmi. Pełne menu jest dostępne tutaj. Mile widziane są także dzieci (mają osobne menu) i nasze zwierzaki! Jak już wspomnieliśmy – M15 to nie tylko restauracja, ale również styl życia, dlatego poza dobrym jedzeniem warto skorzystać z nadmorskich saun, które znajdziecie w ofercie. To jedyne w Polsce sauny zlokalizowane na plaży. Dużą atrakcją są seanse aromatyczne oraz imprezy saunowe. Saunę można również zarezerwować na wyłączność.

Tawerna Rybaki w Sopocie – pyszna ryba z noclegiem

Tawerna Rybaki to miejsce, w którym dobrze zjesz, ale również zaplanujesz nocleg. Jedno i drugie z widokiem na morze. Wyobraź sobie te wschody słońca, gdy pijesz kawę, spoglądając na spokojne lub wzburzone fale i kutry wracające z połowów. Albo te zachody z kieliszkiem szampana w dłoni. A przy obiedzie będziesz delektować się smakiem świeżej ryby, serwowanej w Tawernie Rybaki. Możesz oczywiście poprosić o rybkę złowioną w Zatoce. I chociaż w menu królują ryby, znajdziesz tu cały wachlarz dań, również dla dzieci i wegetarian. Tutaj sprawdzisz menu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo