Facebook Instagram Spotify

Stworzona z miłości i sentymentu do kuchni polskiej i niezwykle bogatej kaszubskiej tradycji kulinarnej. Zachwyca klasyką i zaskakuje nowoczesnymi inspiracjami. Zlokalizowana w samym sercu Sopotu, w jednym z najpiękniejszych kurortów w północnej Europie, w okazałym Hotelu Sheraton.

Zaprasza i zachęca, by w XXI wieku rozkoszować się tym, co w kulinarnej tradycji regionu najdoskonalsze. Witajcie w Restauracji Polskie Smaki.

Polskie Smaki Powstańców Warszawy 10, Sopot, Polska https://www.restauracjapolskiesmaki.com/ sopot@sheraton.com + 48 58 767 19 60

Restauracja Polskie Smaki to synonim narodowej kuchni polskiej w najlepszym wydaniu. Jak zapewnia Krystian Szidel, szef kuchni i główny dowodzący gastronomiczną częścią Hotelu Sheraton w Sopocie, filozofia restauracji jest prosta: – Mamy zjeść smacznie oraz zdrowo, spędzić miło czas w koncepcji Slow Food w wyjątkowo klimatycznym miejscu z widokiem na molo i morze oraz skosztować polskich win lub regionalnych, autentycznych staropolskich nalewek. Kuchnia Restauracji Polskie Smaki to z założenia kuchnia prosta, smaczna, nawiązująca do dawnych czasów. Nieco biedna, ale okraszona i wzbogacona o wykwintne i wyrafinowane dania jak np. zrazy z jelenia lub szynka z dzika.

Restauracja Polskie Smaki – podróż przez bogate smaki Kaszub

Karta restauracji Polskie Smaki to podróż przez bogate smaki Kaszub. Wcześniej wspomniana szynka z dzika przygotowywana jest przez dwa tygodnie z niemal 20 składników. Wiele przepisów inspirowanych jest recepturami sprzed stu lat. Książka kucharska „Kuchnia Polska” to jedna z ulubionych lektur szefa kuchni.

Ucztę w Restauracji Polskie Smaki najlepiej rozpocząć od przystawki w postaci gęsiny na zimno. – Nasze dania oparte są o składniki pochodzące od lokalnych dostawców. Staramy się wykorzystać wszystkie dary natury oraz bogactwo Kaszub – opowiada Krystian Szidel.

Po przystawce czas na danie główne: zrazy z jelenia oraz pierogi z gęsiną. – Rokitnik, brusznica, gęś, dziczyzna, grzyby czy żurawina pochodzą właśnie stąd, z regionu.

Z kolei pierogi stanowią przekrój przez bogactwo Kaszub – kapusta, grzyby, troć bałtycka, gęś – wyrabiamy je na miejscu wykorzystując świeże przyprawy, zioła i tylko naturalne składniki – dodaje szef kuchni.

Produkty, z których powstają dania serwowane w Restauracji Polskie Smaki pochodzą od zaufanych lokalnych dostawców. Sopocki Hotel Sheraton współpracuje z nimi od wielu lat, co daje gwarancję najwyższej jakości. Karta jest sezonowa, a jej zawartość dyktuje natura.

Niektóre produkty pochodzą spoza regionu Kaszub jak choćby mąka żytnia, którą kupujemy od młynarza z Podlasia. Obok żurawiny, śliwek, ziaren słonecznika i kilku letniego już zakwasu, mąka stanowi najważniejszy składnik chleba wypiekanego w naszych piecach. Sami również wędzimy kaczkę, gęś, dziczyznę, przyrządzamy na miejscu smalec z dzika, a wszystko to w zależności od pory roku. Naszymi własnymi wyrobami dzielimy się na Kaszubskim Stole, gdzie każdy może spróbować jak smakuje wypiekany na miejscu chleb z prawdziwym masłem, ogórkiem kiszonym i smalcem – zachęca Krystian Szidel.

Przy okazji pytamy szefa kuchni, dlaczego akurat postawił na kuchnię kaszubską i regionalną. Czym ujęły go te smaki?

– Kuchnia serwowana w Polskich Smakach jest bardzo bliska mojemu sercu, ponieważ od urodzenia jestem związany z regionem Kaszub – odpowiada Krystian Szidel. – Tutaj dorastałem i poznawałem kuchnię od najmłodszych lat. Podróżując lokalnie jak i po całej Polsce, staram się odkrywać co jeszcze kryje nasza kuchnia, tak by móc na nowo zainspirować się i z każdej podróży przywieźć coś nowego, coś co pozwoli mi zachwycić naszych gości. Staram się przekładać doświadczenie oraz obserwacje na kolejny smak, tak by goście mogli wybrać się razem ze mną w tą kulinarną podróż po Kaszubach. Każde danie to połączenie dziedzictwa kulturowego regionu z kreatywnością oraz wieloletnim doświadczeniem, jakie zebrałem podczas pracy we Francji i w Polsce.

Kaszëbskô kuchnia? Restauracja Polskie Smaki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo