Facebook Instagram Spotify

Przemierzając województwo pomorskie znajdziemy wiele urokliwych przystanków, które kojarzą się z funkcją uzdrowiskową. Miejscowości takie, jak: Jantar, Krynica Morska, Jurata, Jastarnia czy Łeba to marki znane w całym kraju, ale także wśród turystów zagranicznych. Wszystkie one posiadają odpowiednie warunki do prowadzenia działalności o charakterze leczniczym, a na ich terenie znajdują się ośrodki o ustalonej renomie. Ale status uzdrowiska posiadają dwie miejscowości w regionie – są to Sopot i Ustkaskarby, których świat może nam pozazdrościć.

Tradycja przeplatająca się z nowoczesnością

Sam Sopot od 1999 r. cieszy się formalnie statusem uzdrowiska. W jego granicach funkcjonuje dziś wiele obiektów uzdrowiskowych, cieszących się uznaniem pośród kuracjuszy. Wśród nich wymienić warto choćby: sanatorium uzdrowiskowe „Leśnik”, ośrodek Mera SPA w hotelu Sopot Marriott czy hotel Miramar, w którym skorzystać można z zabiegów SPA oraz rehabilitacyjnych.

Ale regularnie pojawiają się też nowe obiekty. W tym roku dokonano otwarcia ośrodka Sopotorium Medical Resort & SPA, łączącego w sobie funkcję komfortowego hotelu, mieszczącego 110 pokoi oraz obiektu z ofertą skierowaną do osób chcących zadbać o własne zdrowie. Już wystrój apartamentów świadczy o wysokich ambicjach ośrodka, którego przedstawiciele, podążając za duchem nowoczesności, chcą jednocześnie przypomnieć o przedwojennej tradycji uzdrowiskowej Sopotu.

W pokojach oraz częściach wspólnych znajdują się tu zdjęcia, ryciny i fototapety pełne historycznych nawiązań. Wewnątrz obiektu zlokalizowanego niemal nad samym morzem jest wszystko, co potrzebne do tego, by dobrze wypocząć i zatroszczyć się o swoje zdrowie i kondycję. Są to m.in.: centrum medyczne i SPA, sauny, siłownia, jacuzzi czy basen solankowy.

Zarówno goście wypoczywający w Sopotorium Medical Resort, jak i mieszkańcy Trójmiasta mają możliwość skorzystania m.in. z balneoterapii, czyli kąpieli w sopockiej solance pochodzącej z pobliskiego Zdroju Św. Wojciecha. Oferowane są również zabiegi z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, a także masaże lecznicze i terapie manualne, inhalacje czy terapia w kriokomorze ogólnoustrojowej – wyjaśnia  Lucjan Lewandowski, dyrektor Sopotorium Medical Resort.

Obiekt specjalizuje się w profilaktyce i leczeniu chorób narządów ruchu, górnych dróg oddechowych, układu krążenia, obciążeń cywilizacyjnych, zaburzeń endokrynologicznych i alergologicznych. Nad procesem kuracji czuwa wyspecjalizowany zespół terapeutyczny składający się z lekarzy, rehabilitantów, dietetyka i psychologa.

Wypoczynek, kontemplacja, luksus

Drugim pomorskim miastem uznawanym oficjalnie za uzdrowisko jest Ustka. Tutejsze zaplecze sanatoryjne wspomaga leczenie chorób: reumatologicznych, kardiologicznych, układu oddechowego, nerwowego czy nadciśnienia. Wśród cieszących się uznaniem placówek, w których można się zatroszczyć o własne zdrowie, warto wymienić: Ośrodek Rehabilitacyjno–Wczasowy „Ewa”, posiadający bogatą ofertę turnusów rehabilitacyjnych i zlokalizowany nad samym morzem hotel Ustka czy Ośrodek Rehabilitacyjno-Wczasowy „Orka”.

Ale podobnie jak Sopot, Ustka nie stoi w miejscu, a miasto może pochwalić się supernowoczesnym obiektem, którego pełna nazwa brzmi: Grand Lubicz – „Uzdrowisko Ustka”. Stanowi on połączenie luksusowego, pięciogwiazdkowego hotelu oraz ośrodka, w którym można skorzystać z szeregu zabiegów rehabilitacyjnych oraz służących wzmacnianiu zdrowia. A to wszystko w otoczeniu lasu sosnowego oraz w pobliżu piaszczystej plaży.

Trwa moda na naturalność, która przewija się na wielu płaszczyznach, chociażby w diecie czy kosmetyce, gdzie producenci prześcigają się w stosowaniu w pełni naturalnych, bezpiecznych składników – opowiada Dorota Janczukowicz z hotelu Grand Lubicz – „Uzdrowisko Ustka”

W usteckim obiekcie znajdziemy nowoczesną strefę SPA & Wellness, składającą się z prawie 30 gabinetów. Na miejscu skorzystać można z kąpieli błotnych i masaży. Bardzo ważną częścią ośrodka jest strefa medical, w której prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne. Dzięki bogatemu wyposażeniu i doświadczonej kadrze, ośrodek może zaoferować pakiety kuracyjne oraz pobyty lecznicze, które są w stanie sprostać oczekiwaniom wielu kuracjuszy.

Bardzo dużym atutem hotelu jest m.in. Centrum Medical, gdzie świadczone są usługi zdrowotne. Posiadamy w ofercie zabiegi oraz kuracyjne pakiety pobytowe dla całych rodzin, gdzie pod opieką lekarzy oraz wykwalifikowanej kadry fizjoterapeutów leczymy schorzenia układu oddechowego, nerwowego, ortopedyczno-urazowe, kardiologiczne dermatologiczne czy reumatologiczne – dodaje Dorota Janczukowicz z hotelu Grand Lubicz – „Uzdrowisko Ustka”.

„Koronawirus” – wyzwanie, któremu da się sprostać

Pobyt w jednym z nowoczesnych ośrodków uzdrowiskowych w woj. pomorskim jest zatem kwestią godną przemyślenia, zwłaszcza w dobie koronawirusa, gdy wszelkiego rodzaju wyjazdy zagraniczne obciążone są wieloma niewiadomymi. Przedstawiciele hoteli i ośrodków uzdrowiskowych na Pomorzu przekonują przy tym, że troska o bezpieczny pobyt gości oraz podporządkowanie się najbardziej surowym normom sanitarnym stały się dla nich jednym z priorytetów.

Nasze obiekty dostosowały się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Wdrożyły również dodatkowe, własne standardy – podkreśla Dorota Janczukowicz z hotelu Grand Lubicz – „Uzdrowisko Ustka”. – W celu zapewnienia bezpieczeństwa i nadzoru nad procedurami związanymi z profilaktyką wirusa, utworzono nowe stanowisko pracy: Koordynatora ds. Bezpieczeństwa Sanitarnego – dodaje przedstawicielka usteckiego ośrodka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo