Facebook Instagram Spotify

Pomorska turystyka ezoteryczna to nowy wymiar zwiedzania, który dostarcza metafizycznych przeżyć. Związane jest to z silną energią miejsca, którą można zmierzyć specjalnym wahadłem. Są to przestrzenie dawnego kultu, chowania zmarłych czy rytualnych spotkań starszyzny. Pomorskie pełne jest takich metafizycznych miejsc, gdzie energię poczujesz na własnej skórze.

Kamienne kręgi, czyli pomorskie Stonehenge

Odry i Węsiory to pomorskie kręgi kamienne, nazywane przez niektórych polskim Stonehenge. Aby zrozumieć te miejsca i poczuć ich pełną moc, warto poznać wcześniej ich historię albo wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem. Poznanie szerszego kontekstu i zrozumienie to pierwszy krok do doświadczenia całego spektrum emocji. Patrząc na regularne, koncentryczne kręgi z głazów można odnieść wrażenie jakby wynurzały się z morza zieleni. Ich regularny kształt i precyzja wykonania wzbudzają zachwyt i zostawiają nas z refleksją nad sensem istnienia. Nawet ciężko sobie wyobrazić ile rąk dotykało tych kamieni, ile par oczu je widziało na przestrzeni wieków. Tych ludzi już nie ma, a kamienie stoją niewzruszone. Niezależnie od tego czy energia płynie z zewnątrz czy może to tylko autosugestia, jest w tych miejscach coś, co powoduje gęsią skórkę. Kamienne kręgi to miejsca pochówku Gotów i Gepidów z I-III wieku. Podobnych kręgów w regionie pomorskim jest oczywiście więcej. Znajdziemy je m.in. w Babich Dołach, Grzybnicy czy w Przodkowie. Pamiętajmy o szacunku do miejsc mocy, zachowajmy ciszę, nie rzucajmy śmieci i absolutnie nie zabierajmy z nich nawet jednego kamyczka. Nigdy nie wiemy, jak potężną moc w sobie kryje…

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku pełne magicznych eksponatów

Muzea to miejsca, które kryją w swoich wnętrzach prawdziwe skarby. Aby poczuć energię  wykopanych (również z miejsc mocy) eksponatów zachęcamy odwiedzić Muzeum Archeologiczne w Gdańsku. Muzeum organizuje stałe i czasowe wystawy. W jednym z jego oddziałów – Spichlerzu Błękitny Baranek znajdziecie m.in. Niebiański Dysk z Nebry, a dokładniej – sprowadzoną z Niemiec rekonstrukcję skarbca z Nebry. Eksponat jest wykonany z taką precyzją, że ciężko odróżnić go od oryginału. To jedno z najważniejszych znalezisk archeologicznych końca ubiegłego stulecia, wpisane na listę „Pamięć Świata” UNESCO. Niebiański Dysk z Nebry pokazuje najstarsze znane na świecie przedstawienie zjawisk astronomicznych i daje nam wgląd w wiedzę o świecie i religię naszych przodków sprzed 3600 lat.

Święta Góra w Chyloni – pomorska turystyka ezoteryczna w Gdyni

Tajemnicza przestrzeń w Gdyni Chyloni przyciąga turystów, poszukujących miejsc mocy. Aby ją zobaczyć trzeba skręcić w leśną ścieżkę z ul. Morskiej. Mówi się, że przestrzeń miała znaczenie dla ludzi jeszcze przed nastaniem chrześcijaństwa. Podczas wykopalisk archeolodzy znaleźli przedmioty wskazujące, że w okresie epoki łużyckiej (ok. 1300-400 roku p.n.e) było to miejsce pochówku. W 1770 roku, gdyński sołtys postawił tu kapliczkę z postacią św. Mikołaja.

Rowokół, czyli magiczna Góra Słowińców

Znajduje się pomiędzy Łebą, a Słupskiem, niedaleko jeziora Gardno, na południe od wsi Smołdzino. Niegdyś było to miejsce pogańskiego kultu religijnego – odkryto tam IX-wieczne pozostałości paleniska ofiarnego ze szczątkami kości zwierząt. Po XII wieku Rowokół stał się miejscem kultu chrześcijan. Wzniesiono tam kaplicę poświęconą św. Mikołajowi. Dzisiaj Góra Słowińców jest duża atrakcją turystyczną, a wycieczki wieńczy wejście na wieżę widokową z której rozpościera się widok na Słowiński Park Narodowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia