Facebook Instagram Spotify

Z jednej strony wypoczynek na łonie natury, w otoczeniu cudownej przyrody i krajobrazów z pogranicza Kociewia i Kaszub. Z drugiej strony mnóstwo atrakcji – malowanie, szydełkowanie, gotowanie czy renowacja mebli. Osada artystyczno-wypoczynkowa Stara Baśń Wilcze Błota Kościerskie to agroturystyka, gdzie nie ma czasu na nudę.

Osada artystyczno-wypoczynkowa Stara Baśń powstała w miejscu dawnego gospodarstwa rolnego. Tam, gdzie dziś znajdują się pokoje wypoczynkowe, dawniej mieściła się drewniana obora. Ponieważ jednak była w fatalnym stanie, gospodarze zdecydowali się ją rozebrać i w jej miejsce postawili nowy agroturystyczny obiekt.

W ofercie osady Stara Baśń znajdziemy pięć pokoi, w tym jeden dwupokojowy apartament. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę i aneks kuchenny. Jest więc możliwość niezależnego przygotowywania posiłków, choć gospodyni gorąca zachęca do wspólnego celebrowania śniadań i obiadokolacji. Trudno odmówić pani Urszuli Zimorskiej, gdy na śniadanie podawana jest jajecznica z jaj od zagrodowych kurek. Na kolację zaś zjeść można uwędzonego kilka godzin wcześniej pstrąga i zagryźć ciepłym jeszcze chlebem.

– Jeśli goście mają ochotę, sami mogą upiec swój chleb. Mamy piec, w którym mieści się 18 korytek. A gdy sąsiadka zrobi świeże masło… Ten ciepły chleb i pachnące masło to jest po prostu miód w gębie – uśmiecha się Urszula Zimorska, właścicielka obiektu.

Zresztą, goście, jeśli tylko mają ochotę, wcale nie muszą przychodzić „na gotowe”. Gospodyni zachęca do wspólnego przygotowywania posiłków. To gratka również dla najmłodszych. Smażenie naleśników czy lepienie pierogów to jedna z atrakcji w osadzie Stara Baśń.

Mówiąc o atrakcjach, jakie swoim gościom oferują Urszula i Janusz Zimorscy, można chwycić się za głowę. Wybór jest ogromny i właściwie można powiedzieć, że w Starej Baśni nie ma rzeczy niemożliwych.

– Zimą stawiamy przede wszystkim na warsztaty artystyczne i kulinarne. Warsztaty malarskie olejne i akrylowe prowadzę ja – opowiada Urszula Zimorska. – Osoby, które chcą się uczyć malarstwa i w życiu nie trzymały w dłoniach pędzla również się tutaj odnajdą – dodaje i zachęca do odwiedzenia galerii, która znajduje się na terenie gospodarstwa.

Ale to dopiero czubek góry lodowej. W Osadzie Stara Baśń chętni poznają też tajniki renowacji i zdobnictwa mebli, malarstwa na szkle, rzeźby i tworzenia ceramiki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wziąć udział w organizowanych tu plenerach malarsko-rzeźbiarskich. Można również uczyć się szydełkowania i własnoręcznie stworzyć na przykład firanki. Warsztaty organizowane są zarówno dla grup, jak i dla klientów indywidualnych.

W niewielkim ogródku ziołowym zarówno dzieci, jak i dorośli uczą się rozpoznawać zioła. Następnie zasiadają przed płótnem i starają się przekuć to, co zobaczyli w sztukę.

Z ziół powstają różnorakie produkty. Z mniszka gospodarze produkują miód, a ze skrzypu i pokrzywy przyrządzają zdrową herbatę. Mięta dzikorosnąca idealnie nadaje się do zrobienia naparu, który ukoi pragnienie w upalne dni.

Na terenie Osady Stara Baśń znajduje się również miejsce, gdzie można rozpalić grilla i wypoczywać na łonie natury. Długie wieczory umila muzyka płynąc ze starego adaptera, który zajmuje tu wyjątkowe miejsce.

A dookoła malownicze krajobrazy Kaszub i Kociewia i miejsca, gdzie spacerowicze znajdą ukojenie, a spragnieni rekreacji dadzą upust energii.

Osada Stara Baśń Wilcze Błota Kościerskie 19, Polska https://agroturystukakaszuby.business.site/ ulazula200@gmail.com +48 602 615 279

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia