Łukasz Stafiej www.lukaszstafiej.pl

Farma Noe. Pustkowie, na ktorym każdy chce się znaleźć

– Znajdujemy się na Kaszubach, ale w miejscu dość specyficznym. Kaszubi mówią na to „gochy”, czyli pustkowie. I sporo w tym prawdy, bo chociaż dróg dojazdowych do nas jest kilka, dostać się do nas można tylko jadąc przez sosnowy las. Od drogi asfaltowej dzieli nas sześć kilometrów – oto Farma Noe – uśmiecha się Grażyna Mirka, właścicielka.

LUK 2603 - Farma Noe. Pustkowie, na ktorym każdy chce się znaleźć

– Od dawna marzyłyśmy z córką o tym, by wyjechać z rodzinnego Śląska i zamieszkać w czystym rejonie, gdzie natura będzie na pierwszym miejscu – opowiada Grażyna Mirka.

Właśnie w taki sposób powstała Farma Noe w Lipnicy koło Słupska.

To obiekt agroturystyczny, gdzie wypoczniemy w komfortowo urządzonych domach, spędzimy czas w zgodzie z naturą i… nauczymy się jeździć konno. Na terenie Farmy Noe znajduje się bowiem stajnia oraz jedyna w Polsce północnej arena do gry w polo. Jak zapewnia właścicielka: – Zawodników polo zapraszamy na „stick and ball”, a początkujących na zajęcia z jazdy konno lub naukę gry w polo.

LUK 2679 - Farma Noe. Pustkowie, na ktorym każdy chce się znaleźć

W pobliżu samej Farmy Noe znajduje się dość głębokie jezioro Luboszko, gdzie można się kąpać, uprawiać sporty wodne i łowić ryby. W okolicznym sosnowym lesie latem zbierzemy smaczne leśne owoce (borówki, jagody, maliny), a jesienią zapełnimy kosz wiklinowy grzybami. Piaszczyste ścieżki w okolice są idealne dla spacerowiczów, biegaczy i dla tych, którzy pragną się wybrać na konną przejażdżkę.

LUK 2730 - Farma Noe. Pustkowie, na ktorym każdy chce się znaleźć

Goście Farmy Noe do dyspozycji mają dwa obiekty. To dom gościnny o powierzchni ponad 200 m kw. Pomieści nawet 14 dorosłych osób. Znajdziemy w nim wszystko czego potrzeba – od w pełni wyposażonej kuchni po kącik zabaw dla maluchów. Znajduje się tu także stół bilardowy oraz salon z telewizorem. W zimniejsze dni goście mogą cieszyć się opalanym drewnem kominkiem, a latem bezpośrednim wyjściem na ogród.

LUK 2589 - Farma Noe. Pustkowie, na ktorym każdy chce się znaleźć

Drugi obiekt to dwupiętrowy domek gościnny o powierzchni 70 m.kw. Pomieści sześć osób.

LUK 2592 - Farma Noe. Pustkowie, na ktorym każdy chce się znaleźć

Na dole znajduje się salon z kominkiem i rozkładaną sofą oraz wyposażona kuchnia z dużym stołem jadalnym i łazienka z prysznicem.

LUK 2595 - Farma Noe. Pustkowie, na ktorym każdy chce się znaleźć

Skąd się wzięła nazwa Farma Noe?

– Powiem szczerze, że traktujemy tę naszą farmę jak Arkę Noego. Jesteśmy wyspą, gdzie dobrze jest ludziom i zwierzętom, wyspą w morzu komercji i zwariowanego wyścigu szczurów. Oczywiście na terenie naszej farmy mamy pełen dostęp do internetu, ale jeśli ktoś ma ochotę na digital detox – otrzyma go od nas w pełnym tego słowa znaczeniu – zapewnia Grażyna Mirka.

LUK 2701 - Farma Noe. Pustkowie, na ktorym każdy chce się znaleźć

W przyszłym sezonie Farma Noe zyska kolejny obiekt. Będzie to jadalnia ze spiżarnią i kaflowym piecem, gdzie pieczony będzie chleb i inne smakołyki. Jajecznica zrobiona z jaj od szczęśliwych kurek, które mieszkają na terenie farmy, będzie tu smakować wybitnie.

Farma Noe to obiekt całoroczny. W zimie organizowane są tu kuligi, a wiosną i latem możliwe jest również zwiedzanie okolicy bryczką.

Kontakt:

Luboń 12, 77-130 Luboń

tel. + 48 693 835 928

www.farmanoe.pl

POLECANE DLA CIEBIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wielkość czcionki
Kontrast