Facebook Instagram Spotify

Jest nowoczesna, pełna statków, mew, chrupiących gofrów i dobrej rybki na talerzu. Gdynia to również miasto kultury, lokalnych targów ze świeżymi produktami oraz szaleństwo zakupów.

Gdynia to młode miasto w północnej Polsce, które zachwyca portowym klimatem. Spacerując po Śródmieściu, co kilka kroków będziemy podziwiać białe, surowe w swojej formie kamienice. A najwięcej modernistycznych i luksusowych willi zobaczymy na Kamiennej Górze, u szczytu której rozpościera się widok na panoramę miasta.

Spacer i ryba z widokiem na morze

Molo w Orłowie to jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Gdyni. Z drewnianego deptaka widać stromy i urwisty Klif Orłowski. Tuż obok znajduje się Kępa Redłowska, którą spacerem dojdziemy na najpopularniejszy gdyński deptak – Bulwar Nadmorski.

Przy Bulwarze Nadmorskim znajdziemy restauracje, które serwują ryby w różnych odsłonach. W jednej z nich nawet wypijemy piwo, warzone na miejscu! Dużym plusem lokali przy Bulwarze jest bliskość morza, a jeżeli będziemy mieli odrobinę szczęścia albo zrobimy wcześniejszą rezerwację, dostaniemy stolik z widokiem na błękitną wodę.

Chrupiące gofry z owocami

Skwer to wizytówka Gdyni. Wybierając się na spacer wzdłuż nabrzeża miniemy m.in. fontannę, Teatr Muzyczny, zabytkowe okręty oraz najsłynniejszy polski żaglowiec – Dar Pomorza. Przy okazji możemy skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej wzdłuż skweru. I nie zapomnijmy spróbować chrupiącego gofra z bitą śmietaną i owocami z drewnianej „budki”.

Dar Pomorza w Gdyni

Szaleństwo zakupów w Gdyni

Nieopodal Skweru znajduje się zagłębie sklepów i restauracji – ulica Świętojańska. Kilkaset metrów dalej, przy ulicy 10 lutego odnajdziemy niewielkie centrum handlowe, w którym poza sklepami odzieżowymi otwarto przestrzeń gastronomiczną typu food hall. Nieopodal znajduje się Hala Targowa, pełna bazarów oraz produktów od lokalnych wytwórców. Jeżeli mamy więcej czasu, skorzystajmy z oferty największej galerii handlowej w Gdyni przy Wzgórzu Świętego Maksymiliana. Luksusowe butiki i znane marki znajdziemy z kolei w galerii handlowej w Orłowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo