Facebook Instagram Spotify

Wiosną przyroda budzi się do życia, więc i my czujemy przypływ energii. To dobry czas, aby zatroszczyć się o siebie i na przykład wybrać jedne z pomorskich warsztatów, które zregenerują nasze ciało i ożywią ducha. Sprawdziliśmy, jakie atrakcje przygotowali na wiosnę nasi partnerzy. Będą m.in.: joga, medytacja, doświadczanie lasu wszystkimi zmysłami, ceremonia picia kakao, gra na misach tybetańskich oraz celebracja kobiecości.

Wiosna jest magiczna! Po ciemnych i chłodnych miesiącach zimowych, wraz z pierwszymi cieplejszymi promieniami słońca wraca radość życia, a co za tym idzie – chęć dobrych zmian. To naturalne, że wiosną chce się więcej. Więcej ruchu, więcej zdrowego odżywiania, więcej medytacji…

Wiosna to bardzo oczekiwana przeze mnie pora roku. Szarości jesieni, zimy, zieloność lasów i łąk mówią wyraźne – starczy! Nasze zmysły do tej pory przytłoczone, podduszone, domagają się świeżości, która przychodzi wraz z powracającymi do kraju ptakami, budzącymi się po zimowym śnie zwierzętami, pierwszymi liśćmi, kwiatami. Wszystko budzi się po raz kolejny do życia. To idealny moment żeby „znowu” zacząć, przeorganizować codzienność i zrobić coś dla siebie, zadbać o zdrowie. Z wiosną odżywa w nas nadzieja. Pojawia się energia, chęć do działania, do dokonywania lub planowania zmian. To dobry moment na przewietrzenie głowy i pójście w las – mówi Marzena Żachowska, certyfikowana przewodniczka Forest Therapy Institute, organizatorka tzw. leśnych kąpieli.

Jeżeli czujesz, że potrzebujesz pozytywnego bodźca, który stanie się początkiem zmian w twoim życiu, poniżej znajdziesz pomorskie warsztaty na wiosnę, prowadzone przez naszych partnerów. 

Pomorskie warsztaty: Terapia lasem na terenie Mierzei Wiślanej

Marzena Żachowska to certyfikowana terapeutka leśna, która od lat organizuje tzw. leśne kąpiele na terenie Mierzei Wiślanej. O jej działalności pisaliśmy wcześniej na łamach naszego portalu. Wiosną, Marzena szykuje cykl pięciu spotkań tematycznych, połączonych z nocowaniem w lesie. Brzmi intrygująco, prawda?

„W świecie doznań płynących z ciała”, „Kobieta, żona, matka… kochanka?”, „Moje relacje z samym sobą i światem”, „Moje potrzeby” oraz „Kiedy życie boli zbyt mocno” – tak prezentuje się program warsztatów. Wszystkie rozpoczną się wieczorową porą, tuż przed zachodem słońca z możliwością spędzenia nocy w lesie. Wiosenne warsztaty obędą się na przełomie kwietnia i czerwca. 

– Co się będzie działo w lesie? Światło i mrok, po zupełną ciemność. Cienie i kształty nadchodzącej nocy. Odgłosy, które przypominają, że las nie śpi. To ty i ja, to tu i teraz i nasze wieczorne lęki, pożegnania dnia, przywitanie nocy, radość o poranku. Korzystając z technik wyobrażeniowych, mindfulness zanurzymy się wszystkimi zmysłami w leśnej atmosferze – opowiada Marzena Żachowska. 

Więcej informacji na stronie: lesnezanurzenie.pl

Pomorskie warsztaty: Joga i medytacja w Leśnym Dworze Sulęczyno

Jest takie miejsce w samym sercu Kaszub, nad Jeziorem Węgorzyno, gdzie czas przestaje mieć znaczenie. Leśny Dwór Sulęczyno to doskonałe miejsce na wszelkiego rodzaju warsztaty. Historyczny obiekt zachęca do wypoczynku w duchu slow, poszukiwania spokoju i równowagi. 

W dniach 18-20 marca odbędą się tu wiosenne warsztaty jogi, podczas których będzie można nie tylko praktykować jogę, ale również zdobyć szeroką wiedzę o medytacji oraz poznać ćwiczenia odprężające, które pomogą uwolnić napięcia. Poza praktyką jogi, relaksacją i medytacją nie zabraknie integracji oraz kuchni wegetariańskiej hotelowej restauracji Biôłi Trus stworzonej przez szefa Marcina Popielarza. 

– Warsztaty Jogi w Leśnym Dworze to doskonały sposób na poprawienie sprawności fizycznej, regenerację i zadbanie o zdrowie oraz psychikę. Po prostu harmonia – ciała, umysłu i ducha – podsumowuje Marta Dworak, pr & marketing manager Hotelu Leśny Dwór Sulęczyno. 

Pomorskie warsztaty: Weekend 7 cudów oraz warsztaty wellness w Notera Hotel SPA Bory Tucholskie

Widzieć, słyszeć, dotykać, smakować, czuć, śmiać się, kochać – oto 7 cudów tego świata, dzięki którym możemy w pełni doświadczać życie. To również temat przewodni warsztatów zorganizowanych w weekend 11-13 marca w Notera Hotel Spa w Borach Tucholskich. Jeżeli jesteś spragniony relaksacji i naturalnych smaków, dzięki którym przywrócisz swoją równowagę psychofizyczną, warto skorzystać z oferty.

W planie warsztatów m.in.: peelingi i maski na ciało w łaźni parowej, relaksacja w grocie solnej, joga, ceremonia picia kakao z nasion ekologicznego kakaowca, warsztaty kulinarne dla dorosłych z robienia kiszonek, warsztaty makramy – arabskiej sztuki wiązania sznurków, gra na misach tybetańskich oraz seans z mistrzem sauny. 

Notera Hotel SPA organizuje również warsztaty wellness w dniach 18-20 marca. Zaplanowani m.in. relaksację w grocie solnej, detoksykujące zabiegi w Strefie poza Stresem, medytacje z relaksacją w towarzystwie bębna, drumli i mis kryształowych, jogę z ceremonią picia kakao, warsztaty redukujące napięcia „dźwięki duszy” oraz koncerty mis i gongów.

Pomorskie warsztaty z celebracji kobiecości oraz weekend z jogą w Pałacu Łebunia

Weź głęboki oddech. Najpierw wdech, z którym wypełniasz się miłością do siebie. Następnie wydech, z którym wypuszczasz wszystko to, co przeszkadza żyć lekko. Taka myśl przyświeca 4 blokom warsztatowym „Jestem blisko siebie”, organizowanym przez Pałac Łebunia. Te warsztaty to nauka umiejętności zatroszczenia się o siebie oraz pełna celebracja kobiecości. Wszystko w malowniczej, pomorskiej miejscowości, gdzie doświadczysz luksusu bycia sobą, z dala od zgiełku miasta. Warsztaty poprowadzi psychoterapeutka Magdalena Olech. W programie m.in. wyjazd nad morze, 2 noclegi ze śniadaniem, 2 obiady, 2 kolacje oraz -10% na zabiegi SPA. Warsztaty „Jestem blisko siebie” odbędą się 11-13 marca.

Ponadto, Pałac Łebunia organizuje w dniach 3-5 czerwca weekend z jogą. To propozycja zarówno dla osób, które praktykują jogę od jakiegoś czasu, jak i dla nowicjuszy. Joga praktykowana na wyjeździe w towarzystwie innych osób to ciekawe urozmaicenie samotnych sesji. Możemy doświadczyć innej energii, innej intensywności… Podczas warsztatów wyciszysz umysł, zrelaksujesz ciało oraz doświadczysz spokoju i uważności. W pakiecie wydarzenia: 2 noclegi ze śniadaniami, obiadami i kolacjami w wersji wege, 4 sesje jogi, 3 sesje medytacji oraz zniża na zabiegi SPA.

Pomorskie warsztaty: Warsztaty pełne kwiatów i weekend słodkiego lenistwa w Pałacu Poraj

A może ucieczka przed całym światem razem z przyjaciółką lub grupą bliskich koleżanek? Odpoczynek w zgodzie z naturą w murach starego domu Pałacu Poraj to idealny plan na kobiecy weekend 8-10 kwietnia. Przygoda rozpocznie się w piątek od lekkiej kolacji przy winie. Będą plotki, śmiechy i celebracja spotkania przy wspólnym stole. W sobotę brodzenie po rosie, śniadanie na trawie i cały dzień w piżamie. Potem lekki obiad i warsztaty florystyczne z kwiaciarnią Zielona Symfonia. Na koniec oczywiście wino i śpiew.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo