Facebook Instagram Spotify

Trójmiasto – to styl życia!

Gdańsk, Sopot, Gdynia w skrócie Trójmiasto, to zdecydowanie nie miejsce do mieszkania, ale przede wszystkim styl życia. Składają się na to zielone bulwary, piaszczyste plaże zachęcające do długich spacerów, a także gwarne okolice sopockiego mola, modne kluby oraz filmowe i muzyczne festiwale.

Gdańsk nie kończy się na Neptunie!

Niewiele jest miast takich jak Gdańsk, w których panuje tak kreatywna atmosfera, a ekscytujące zmiany wprost wiszą w powietrzu. Na każdym rogu Głównego Miasta pojawiają się kolejne kapitalne sklepy, kawiarnie, restauracje i hotele – można wręcz powiedzieć, że Gdańsk żyje ze swojego zamiłowania do sztuki, mody i designu. Hitem zdecydowanie jest ulica Mariacka, która swój urok i charakter zmienia wraz z kolejną pojawiającą się porą roku, emanując bursztynem na każdym rogu. Nie dziwi więc, że miasto jest światową stolicą bursztynu, którego wzory zachwycają najbardziej obytego designera. To tutaj dwa razy w roku można wziąć udział w największych na świecie targach bursztynu, biżuterii i kamieni jubilerskich. Wydarzeniu towarzyszy Gala Mody i Bursztynu, w czasie której projektanci mody wraz z jubilerami prezentują autorskie kolekcje przygotowane specjalnie na ten wieczór. A jest co, bo kreatywność projektantów z połączeniu z bursztynem zwala z nóg. Kultury i sztuki też nie trzeba długo szukać, a takie miejsca jak Teatr Szekspirowski z Festiwalem Szekspirowskim czy Europejskie Centrum Solidarności z Solidarity of Art są na poziomie światowym. Klimat morskiego powietrza wzmagają też liczne festiwale i wydarzenia na świeżym powietrzu jak chociażby Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA, podczas którego miasto zamienia się w teatr uliczny odkrywając wyjątkowe przestrzenie miejskie, czy warsztaty taneczne oraz koncerty artystów z kraju i zagranicy podczas Gdańsk Dźwiga Muzę. A gdy potrzebny będzie oddech, złapać go można nad Mariną Gdańsk, która prezentuje jachtowy charakter miasta.

Sopot – miasto, gdzie dzień miesza się z nocą.

Sopot to miasto, które nigdy nie śpi, bo jak można spać skoro na każdym rogu wabią modne knajpki i kluby. Epicentrum to potocznie zwany Monciak prowadzący do najpiękniejszego mola Bałtyku. W ciągu dnia to magnetyczne kawiarnie i restauracje natomiast nocą dobra muzyka i zabawa w modnych klubach. Nie sposób ominąć Atelier Klub, Coctail Bar Max, Galerię 63 czy Zatokę Sztuki, która pod intrygującą nazwą kryje w sobie restaurację z zapleczem artystycznym przez cały rok. Niebywale gwarno jest również w Operze Leśnej i Ergo Arenie a dzieje się tam sporo, Top Trendy Festiwal czy koncerty wielkich gwiazd wpisały się na stale w klimat miasta. W Sopocie słowo moda jest wszechobecne, rzadko po ulicach, którego miasta chodzi aż tylu fashionistów. Dzięki młodym i pomysłowym mieszkańcom metropolia nabrała bardzo indywidualnego charakteru. Inspiracji nie brakuje przede wszystkim podczas Sopot Fashion Week- wówczas na każdym niemal rogu zobaczyć można intrygujące stylizacje. Jedni noszą się swobodnie, inni preferują odrobinę szaleństwa, od klasyki i elegancji po najnowsze trendy – niczego tutaj nie brakuje. Takiej rozmaitości stylów oraz innowacyjnego podejścia do mody nie spotkamy nigdzie indziej.

Gdynia kusi nowoczesnością!

Gdynia to przede wszystkim centrum myśli kreatywnej oraz modernistycznej architektury. Jednym z miejsc, którego działania zmieniają miejską przestrzeń jest Centrum Designu Gdynia mieszczące się w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym. Już sam budynek inspiruje, więc innowacyjne i nietypowe projekty przedmiotów użytkowych tam realizowane zaskakują każdym razem. Ale nowoczesność to także miejsca do działania, a w tym gdyński Skatepark, zlokalizowany w bardzo dobrym spacerowo miejscu – kilka kroków od ul. Świętojańskiej i w pobliżu morza. Poza tym, czuć tu pasję. Ci, co narzekają, że młodzież spędza wolny czas przed komputerem w domu, powinni częściej tu zaglądać! Ale to nie wszystko Gdynia w zanadrzu ma jeszcze wiele miejscówek, gdzie fajnie przyjść z przyjaciółmi lub rodzicami. Na przykład Centrum Experyment – ogromna przestrzeń wystawowa, łącząca zabawę z nauką, umożliwiająca w sposób naturalny zrozumieć wiele na pierwszy rzut oka niezrozumiałych zagadnień z dziedziny fizyki, chemii, medycyny. Ostatnio centrum poszerza swoją ofertę również o wieczory tematyczne, warsztaty, pokazy filmowe i spotkania dla najmłodszych. Do tego wszystko warto poczuć marynistyczny charakter miasta z niezastąpionym Skwerem Kościuszki i gdyńskim bulwarem i jak tu nie złapać wiatru w żagle.

Czy można chcieć czegoś więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo