Facebook Instagram Spotify

Każdy z nas od czasu do czasu staje przed koniecznością skorzystania z usług medycznych. Nie każdy jednak decyduje się na podjęcie leczenia poza swoim krajem. Po części wynika to z obawy przed czymś nowym i nieznanym, z drugiej strony z obiegowej i nieprawdziwej opinii, że leczenie za granicą musi być bardzo kosztowne.

Dzięki temu, że mieszkamy w Unii Europejskiej możemy podjąć leczenie w dowolnym kraju Wspólnoty, a jego koszty opłaci nasz ubezpieczyciel. W przypadku, kiedy procedura medyczna nie jest objęta ubezpieczeniem, i tak warto skorzystać z leczenia za granicą, można bowiem wówczas zaoszczędzić do 70 procent kosztów, jakie ponieślibyśmy lecząc się we własnym kraju.

Znani i nieznani

Polska coraz częściej staje się celem podróży medycznych. Przyjeżdżają tu pacjenci z całego świata, ci mniej znani i ci sławni, np. nie tak dawno leczył się w Polsce amerykański aktor, reżyser i producent filmowy John Malkovich. Z usług polskich klinik korzystają również aktorki i modelki, które robią karierę w Hollywood czy spacerują po paryskich wybiegach.

Oczywistym jest fakt, że skoro Polska cieszy się popularnością, to musi mieć również wysokiej klasy specjalistów i świetnie wyposażone kliniki. W innym przypadku zagraniczni pacjenci prawdopodobnie nie decydowaliby się na przyjazd właśnie tutaj. Jak przekonać tych, którzy mają wątpliwości? Przed, w trakcie i po zabiegu leczniczym, poza profesjonalizmem i doświadczeniem, bardzo istotny jest komfort psychiczny. Pacjent musi czuć się bezpiecznie i być otoczony odpowiednią opieką. Decydując się na leczenie w Polsce, pacjent zagraniczny nie musi obawiać się bariery językowej i braku zrozumienia, ponieważ personel zatrudniany w polskich klinikach biegle posługuje się językami obcymi. Lekarze zdają sobie sprawę, że zrozumienie potrzeb i oczekiwań pacjenta jest kluczowym elementem skutecznej terapii i starają się to osiągnąć na wszystkich płaszczyznach procesu diagnostyczno-terapeutycznego.

Leczenie urazów sportowych

Sportowy tryb życia jest w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularny. Uliczne maratony, sporty wodne, wyścigi konne, sporty motorowe – to wszystko sprawia, że często podczas uprawiania tych dyscyplin dochodzi do różnego typu urazów. Pomorskie centra medyczne specjalizują się w leczeniu urazów sportowych. Posiadają świetnie wyposażone oddziały ortopedii i neurochirurgii wraz z całym zapleczem rehabilitacyjnym.

Dla młodych i dla starszych

W dzisiejszych czasach wiele par na świecie ma problem z płodnością. Leczenie niepłodności, jak powszechnie wiadomo, jest procedurą dość kosztowną i skomplikowaną. Nie każdy jednak wie, że lecząc się za granicą można znacznie ograniczyć te koszty. W polskich klinikach leczenia zaburzeń płodności oferujemy skuteczne formy kuracji, których procent powodzeń jest jednym z najwyższych w Europie.

Nie trzeba być jasnowidzem, aby przewidzieć jak będzie wyglądała struktura demograficzna Europy za 10 lat. Społeczeństwo europejskie jest coraz starsze, a prognozy są bezwzględne – średnia wieku będzie jeszcze wyższa. Pomorskie kliniki dostrzegają ten problem i już dziś dysponują pełną ofertą rehabilitacyjną i opiekuńczą dla osób starszych. Nie trzeba od razu poddawać się skomplikowanej operacji, aby pozbyć się np. bólu kręgosłupa czy dolegliwości kardiologicznych. W wielu przypadkach wystarczy skorzystać z oferty pomorskich klinik i poddać się zabiegom rehabilitacyjnym i leczeniu zachowawczemu. Osoby starsze otoczone są w polskich szpitalach szczególną opieką, aby mogły czuć się w nich prawie jak w domu, a tym samym szybciej powracać do zdrowia. Lekarze podchodzą wszystkich pacjentów z uśmiechem, życzliwością i – co najważniejsze – z profesjonalizmem.

Pomorskie kliniki to miejsca stworzone z myślą o osobach potrzebujących specjalistycznej opieki medycznej. Nasi lekarze są gotowi nieść pomoc każdemu, kto jej potrzebuje, a swoją wiedzą oraz umiejętnościami sprawiają, że pacjent czuje się komfortowo i jest spokojny o swoje zdrowie czy życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia