Facebook Instagram Spotify

Jeden z najbardziej popularnych sportów wodnych. Przerażające widowisko gry wody z wiatrem z udziałem sportowca dzierżącego żagiel i misternie zmagającego się z żywiołem – to wrażenia biernego obserwatora. W rzeczywistości dla wielu, którzy zetknęli się z windsurfingiem – stał się on wyzwaniem i życiową pasją.

To sport dla wytrwałych, upartych i mających ducha walki. Windsurfing, czyli deska z żaglem cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Moda na aktywne spędzanie czasu wolnego powoduje, że ludzie wybierają zmaganie się z deską i żaglem napędzanym siłą wiatru poprawiając także w ten sposób swoją kondycję psychofizyczną. Obserwując z brzegu wyczyny windsurferów można odnieść wrażenie, że nie jest to sport dla każdego. Ale windsurfing wcale nie jest zarezerwowany wyłącznie dla wąskiej garstki młodych, bogatych, żądnych ekstremalnych emocji ludzi. Szerokie kadłuby i lekkie żagle pozwalają pływać nawet najmłodszym. Windsurfing jest sportem technicznym, w którym siła nie odgrywa kluczowej roli. Dlatego też kobiety i dzieci uczą się żeglowania na desce równie szybko jak silni mężczyźni. Jedynym warunkiem, jaki trzeba spełnić jest właściwy dobór sprzętu a żeby dobrze się bawić wcale nie potrzeba morskich fal i huraganowego wiatru. Wystarczy niewielki akwen wodny oraz trochę wiatru i już można bawić się żeglując na desce windsurfingowej.

W Pomorskim jest wiele doskonałych miejsc do uprawiania windsurfingu. Najlepsze warunki amatorzy tego sportu znajdą na Półwyspie Helskim. Jest to jedno z najlepszych miejsc do nauki oraz uprawiania windsurfingu w Europie. Bezcennym walorem tego akwenu są rozległe płycizny Zatoki Puckiej, które pozwalają na bezpieczną i skuteczną naukę. Szkoły windsurfingowe w Helu, Jastarni, Kuźnicy, Chałupach, Władysławowie, Pucku, Rewie, Gdyni i Sopocie zapewnią satysfakcję w zmaganiach z tym sportem. Poza tym występują tu regularne wiatry, jest czysta woda, piaszczyste dno i zafalowanie, co powoduje, że jest to najlepszy akwen w Polsce. Podobne warunki oferują tereny Mierzei Wiślanej od strony Zatoki Gdańskiej. Krynica, Kąty Rybackie czy Piaski to miejscowości cieszące się popularnością wśród windsurferów i ich rodzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo