Facebook Instagram Spotify

W malowniczemu otoczeniu Borów Tucholskich, w sąsiedztwie Parku Narodowego Bory Tucholskie, na 30 hektarach położona jest Klinika Rehabilitacyjna Krojanty. Z sukcesami od ponad 25 lat leczy się tu pacjentów z najcięższymi schorzeniami układów ruchu i dolegliwościami neurologicznymi. A że właściciele niezwykłą wagę przykładają nie tylko do misji medycznej, ale również do estetyki, pobyt tutaj to prawdziwa uczta dla zmysłów i duszy.

Położenie Kliniki Krojanty

Potężna posiadłość Kliniki Krojanty składa się z siedmiu budynków. Najstarsza, odrestaurowana część kliniki, liczy przeszło sto lat. Niegdyś znajdował się tu dwór szlachecki. Nie brakuje jednak także nowych obiektów. Najnowszy budynek do użytku oddany został w 2010 roku.

Klinika Krojanty zajmuje powierzchnię 30 hektarów, z czego połowa to malowniczy park z 3,5 kilometrami naturalnych ścieżek idealnych dla spacerowiczów i miłośników nordic walking. Ponieważ właściciele pielęgnują polską tradycję, od 18 lat 1 września organizowana jest tu inscenizacja szarży pod Krojantami z 1939 roku, w której uczestniczy nawet 300 koni. Zmagania żołnierzy biorących udział w wojnie obronnej z początku II wojny światowej z zapartym tchem ogląda nawet 30 tysięcy widzów.

Klinika dysponuje gabinetami i salami gimnastycznymi, gdzie wykonuje się około 70 zabiegów i przeprowadza zajęcia grupowe.

– Nie mamy przeciwskazań do leczenia. Przyjeżdżają do nas pacjenci w różnych stanach, a my leczymy najtrudniejsze przypadki. Przyjmujemy chorych zarówno ze schorzeniami kręgosłupa, jak i narządów ruchu, ale również z chorobami bólowymi innego pochodzenia. Prowadzimy rehabilitację zarówno po operacjach ortopedycznych, neurologicznych, neurochirurgicznych, jak i innych zabiegach. Wszystko po to, by w jak najkrótszym czasie przywrócić pacjenta do normalnego funkcjonowania – wyjaśnia dr Tomasz Winiecki, właściciel Kliniki Krojanty.

Specjaliści z kliniki w ciągu dwóch tygodni są w stanie usprawnić pacjenta. W przypadku głębokich procesów chorobowych, konieczne może przeprowadzenie kilku cykli leczniczych.

– Najczęstszą chorobą są przewlekłe, ostre bóle kręgosłupa i dyskopatia. 70 proc. pacjentów, którzy są zakwalifikowani do zabiegów neurochirurgicznych, po wizycie u nas wychodzą z tego bez operacji. Warto pamiętać, że leczenie rehabilitacyjne nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, a zabiegi chirurgiczne nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty. Rehabilitacja ratuje ludzi przed bólem i przed ewentualnymi powikłaniami po operacjach – mówi dr Tomasz Winiecki.

Oferta zabiegowa w Klinice Krojanty jest niezwykle bogata

Pacjenci, którzy poddawani są hydroterapii do dyspozycji mają m.in. baseny rehabilitacyjne, wanny do suchego masażu wodnego, jacuzzi amerykańskie, wirówki kończyn dolnych i górnych, saunę fińską, banię parową. Wykonuje się tu jedyną w Polsce oryginalną gimnastykę wertykalną wzorowaną na Druskiennikach, ręczny masaż podwodny czy polewania wodą o temperaturze 10 st. C. metodą ks. Kneippa.

W ramach fizjoterapii pacjenci korzystają m.in. z laseroterapii, pola magnetycznego, okładów fango (mieszanina parafiny z dodatkiem pyłu wulkanicznego) i fali uderzeniowej, czyli nowej, nieinwazyjnej techniki leczenia schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego.

Wykonuje się tu również zabiegi z zakresu kinezyterapii, akupunktury czy podologii.

– Podologia to leczenie stóp. Stosuje się ją po to, żeby usprawnić nie do końca zdiagnozowane dolegliwości bólowe. W wielu przypadkach przywrócenie symetrii obciążeń kręgosłupa pomaga zniwelować ból. Pomagają temu indywidualnie zaprojektowane i wykonane wkładki ortopedyczne – wyjaśnia dr Winiecki.

Pacjenci korzystać mogą również z kriokomory na ciekłe powietrze, jedną z pierwszych na Pomorzu, która daje gwarancję 100-procentowego bezpieczeństwa.

Z kolei Strefa Ciszy gwarantuje relaks po dniu zabiegowym, a psychoterapia zapewnia szybszy powrót do zdrowia, także tego psychicznego, nadszarpniętego przez zmagania z chorobą.

Baza noclegowa w Klinice Krojanty

Do dyspozycji pacjentów jest 85 pokoi, także apartamenty. Wszystkie urządzone są w standardzie czterogwiazdkowego hotelu. Nie brakuje w nich antyków, a ściany zdobią obrazy cenionych malarzy. Kuźnia Zdrowia, tj. obiekt, gdzie mieści się supernowoczesna przychodnia rehabilitacji narządów ruchu, otrzymała miano Hitu Pomorza, wyróżnienie przyznawane co roku przez samorząd województwa pomorskiego.

W jadalni serwowanych jest kilkanaście dań kuchni polskiej. Specjalne menu przygotowuje się tu także z myślą o pacjentach, którzy stosują dietę, są wegetarianami lub weganami. Kuchnia bazuje na produktach regionalnych, które dobierane są z najlepszych lokalnych manufaktur przez samych właścicieli. Skosztujemy tu więc m.in. najwyższej jakości mięsa z lokalnych ubojni, grzybów z Borów Tucholskich czy jaj prosto od gospodarza.

W ciągu ponad 25 lat działalności Klinika Krojanty zasłynęła nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Wśród klientów nie brakuje pacjentów z Niemiec czy Skandynawii.

Klinika Krojanty 18 Pułku Ułanów Pomorskich 7, Krojanty, chojnicki, Polska https://www.krojanty.com.pl/ klinika@krojanty.com.pl +48 52 398 56 56

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo