Facebook Instagram Spotify

Co zrobić, aby cieszyć się dobrym samopoczuciem i nie dać się chorobie? Warto zadbać o siebie, znaleźć czas na relaks w SPA i poddać się masażom, które odprężą ciało i umysł. Podążanie za filozofią Wschodu, praca nad utrzymaniem ciała, ducha i umysłu w harmonii z naturą daje szansę, aby cieszyć się dobrą energią i zdrowiem na co dzień. Sieć salonów Prana SPA Thao Thai i Prana SPA Premium to enklawa relaksu i profesjonalnej terapii opartej na holistycznym podejściu do klienta.

Marta Nicgorska: Thao Thai i Prana SPA to marki, które na dobre zadomowiły się w Trójmieście. Skąd pomysł na sieć salonów?

Sabina Wielgoszewska: Przede wszystkim z rozmów z naszymi klientami. W dzisiejszych czasach mamy mnóstwo chorób cywilizacyjnych. O tym, jak ważne jest zdrowie, często zaczynamy myśleć dopiero wtedy, kiedy coś się z nim dzieje. Dlatego chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym z jednej strony będzie można poczuć natychmiastową ulgę, z drugiej jednak poznać pewne wskazówki, otrzymać drogowskaz jak samodzielnie zadbać o to, aby cieszyć się dobrym zdrowiem na co dzień.

Czy nazwa Prana SPA coś oznacza?

Słowo „Prana” w Indiach oznacza „oddech”.  To energia życiowa w Chinach znana jako QI, a w Japonii – Ki. Według filozofii Wschodu jest fundamentem naszego stanu zdrowia. To źródło naszego istnienia, a zaburzenie jej przepływu może prowadzić do wielu chorób. To jak pożytkujemy tę energię zależy od naszego stylu życia – odżywiania, aktywności, emocji. Nieodpowiednia dieta, brak ruchu czy tłumienie w sobie negatywnych uczuć zaburza harmonię w naszym organizmie i sprawia, że narastają w nas objawy chorobowe. Nazwa Prana Spa nawiązuje do wschodniej medycyny, która mocno podkreśla holistyczne podejście do zdrowia i dba o zachowanie dobrej energii. 

Prana SPA wzięła się z pasji i wiary w niezwykłą siłę Ajurwedy, która czerpie z pięciu żywiołów. Wszystkie wschodnie masaże znajdują w niej swoje korzenie. Czym w istocie jest Ajurweda?

Ajurweda to starohinduska sztuka życia czerpiąca całą swoją wiedzę z natury. Od ponad 5000 lat stara się przekazać ludziom jak zachować dobre zdrowie poprzez utrzymanie ciała, ducha i umysłu w idealnej harmonii z naturą. Ajurweda nie tylko leczy choroby niekonwencjonalnymi metodami, lecz również, a nawet przede wszystkim, stara się nauczyć jak zapobiegać dolegliwościom poprzez utrzymanie równowagi życiowej. Zakłada, że w każdym z nas skumulowane są trzy rodzaje energii, tzw. dosze, które kształtują nasze cechy fizyczne i psychiczne. Jeśli odkryjemy, jaką jesteśmy doszą, a więc którego z żywiołów mamy w sobie najwięcej, zrozumiemy, jaki styl życia jest dla nas najbardziej wskazany. Dowiemy się jak zadbać i troszczyć się o nasze ciało i umysł, by zapewnić sobie zdrowie, szczęście i równowagę.

Czy inspiracją do otwarcia salonów SPA były osobiste podróże do Indii, na Bali do Azji Południowej?

Tak, pierwszą inspirującą podrożą był miesięczny pobyt na Bali, gdzie mieliśmy okazję poznać wiele magicznych miejsc, w których można było stracić poczucie czasu i rzeczywistości. W masażach balijskich jest coś więcej niż tylko wyjątkowa technika, relaks i poczucie ulgi. Jest w nich niezwykła empatia masażystek balijskich. W kulturze Bali drugi człowiek jest bardzo ważny. Ważne są również duchowość, szeroko pojęta dobroć, ale także oddanie temu, co się robi. Dlatego zarówno masaże balijskie jak i nasze Terapeutki są tak wyjątkowe. Kolejną podróżą, która wprowadziła nas w pierwsze tajniki terapii ajurwedyjskich była wyprawa na Sri Lankę. Po niej, bez zastanowienia, ruszyliśmy do kolebki Ajurwedy – Kerali, leżącej w południowych Indiach. Świat Ajurwedy pochłonął nas wtedy bez reszty. Zainspirowani, staramy się dziś zarażać tą piękną i mądrą filozofią zdrowego życia.

W Waszych gabinetach pracują terapeutki z Bali, Indii, Indonezji. Czy szkolicie je tu na miejscu, czy ściągacie już przeszkolone?

Do współpracy w naszych salonach nigdy nie zapraszamy przypadkowych osób. Od wielu lat współpracujemy niezmiennie z kilkoma ośrodkami szkoleniowymi w każdym z krajów, z których zatrudniamy pracowników. Dzięki tym współpracom nowi pracownicy wiedzą, że jadą do miejsca, w którym będą otoczeni troską i opieką. Każdy z nich, poza ukończeniem specjalistycznych szkół i kursów, musi posiadać minimum kilkuletnie doświadczenie oraz przejść swego rodzaju egzamin sprawdzający umiejętności. To, czego masażystki uczą się, będąc już na miejscu, to nasze masaże autorskie.

Oferujecie podróż do świata relaksu, odmłodzenia, dobrego samopoczucia i zdrowia. Macie też na pokładzie lekarza.

Nasi goście odwiedzają nasz salon z różnych powodów. Jedni pragną odpoczynku, drudzy rozluźnienia spiętych mięśni, a jeszcze inni szukają alternatywy dla medycyny zachodniej na dokuczające im dolegliwości. Stąd tak szeroki wybór. Wychodząc im naprzeciw wzbogaciliśmy ofertę spa o konsultacje ajurwedyjskie, podczas których dobierany jest spersonalizowany plan zawierający wskazówki diety ajurwedyjskiej, codziennej rutyny i stylu życia, techniki oddechowe i wiele innych. Pomaga to naszym gościom w głębszym zrozumieniu siebie i potrzeb swojego ciała.

Usługi Prana SPA opierają się na holistycznym spojrzeniu na człowieka. Jak to rozumieć?

Holistyczne podejście do zdrowia traktuje człowieka jako całość, zakłada, że ciało, dusza i umysł to jedność. Jeśli cierpi jeden z tych elementów, równowaga pozostałych również zostaje zaburzona. W leczeniu holistycznym bierze się pod uwagę nie tylko fizyczne objawy, lecz również emocje i doświadczenia, które mogły  wpłynąć na samopoczucie i wewnętrzną równowagę. Sam pacjent odgrywa niezwykle ważną rolę w procesie leczenia, ponieważ to on, jeśli takie otrzyma zalecenia, musi zmienić nawyki żywieniowe, przyzwyczajenia, styl życia i na bieżąco obserwować swoje ciało.

W czym się specjalizujecie? Czym się różni masaż balijski od tajskiego i ajurwedyjskiego?

Wszystkie masaże orientalne w naszej ofercie mają ten sam cel – uwolnienie ciała od napięć i negatywnych emocji oraz wspomaganie ciała w osiągnięciu równowagi wewnętrznej, która pomaga w pozbyciu się dolegliwości i bólu. To, co najbardziej wyróżnia każdy z wymienionych rodzajów masaży to technika i cel wykonania. I tak masaż tajski, jeden z najskuteczniejszych i najefektywniejszych masaży na świecie, jest dość intensywny i zawiera w sobie wiele elementów rozciągania i akupresury. Odbywa się w wielu różnych pozycjach, a terapeuta uciska i udrażnia punkty na naszym ciele nie tylko dłońmi, ale też łokciami, kolanami, a nawet stopami. Jest to masaż tkanek głębokich, dzięki czemu już po godzinie pracy z ciałem pacjent czuje wyraźną ulgę, której potrzebuje.  Kolejnym masażem, którego nie da się nie pokochać jest masaż balijski. W przeciwieństwie do energetycznego masażu tajskiego, ten przeniesie Cię w krainę błogiego relaksu pełną spokoju i rozluźnienia. Stosowane techniki to głównie gładzenie, rozciąganie, opukiwanie i uciskanie. Są niezwykle relaksujące, ale też dość intensywne, a ich głównym celem jest rozluźnienie mięśni głębokich. Masaż balijski to cudowny, holistyczny rytuał, który pozwala na regenerację ciała i ducha.Masaże ajurwedyjskie uważane są najstarszą technikę łagodzenia bólu i regenerowania tkanek. Powstały po to, by chronić nas przed chorobami, dlatego sposób ich wykonania często kojarzy nam się z pewną formą terapii lub zabiegu. Przykładem może tu być  masaż Shirodhara, który polega na polewaniu punktu witalnego na naszym czole (zwany „trzecim okiem”) ciepłym olejem. Ma on za zadanie pobudzić nasze zmysły, uspokoić układ nerwowy i wzmocnić kreatywność. Shirodhara szczególnie polecana jest osobom zmagającym się z ciągłym stresem lub bezsennością.Masaże ajurwedyjskie są niezwykle relaksujące, a każdy masaż wykonywany jest przy użyciu aromatycznych olejków prosto z Indii.Jak widać wybór jest dość spory właśnie po to, by każdy z naszych gości mógł dobrać dla siebie masaż najlepiej dopasowany do swoich potrzeb i samopoczucia.

Część Waszych salonów mieści się w luksusowych hotelach. Czy wstęp do gabinetów mają tylko hotelowi goście? Czy mogą z nich skorzystać także mieszkańcy Trójmiasta, okolic oraz turyści, którzy korzystają z pobliskich apartamentów?

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z naszych masaży, niezależnie czy jest się gościem hotelowym czy nie. Zachęcamy do wcześniejszego kontaktu z recepcją naszego spa, by znaleźć dla siebie odpowiedni termin masażu.

Organizujecie Orientalne Wieczory. Jak wygląda taki wieczór?

Wieczór Orientalny rozpoczyna się dowolnym masażem, po którym goście zapraszani są do restauracji Shanti, w której serwowana jest autentyczna kuchnia indyjska – wyjątkowo aromatyczna, dobrze przyprawiona, delikatnie pikantna i kolorowa. Wieczór Orientalny to wyjątkowe, pełne doświadczenie, dzięki któremu na dłużej niż chwilę wszystkimi zmysłami przeniesiesz się do świata dalekich Indii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo