Facebook Instagram Spotify

Jeszcze dziesięć lat temu Pałac w Rekowie był ruiną. Obecnie znajduje się tam kompleks Hotel SPA Wieniawa, gdzie nie tylko odpoczniemy, korzystając z szeregu zabiegów pielęgnacyjnych lub wyciszymy się we wspaniałym parku, ale również spędzimy aktywnie czas dzięki licznym sportowym atrakcjom.

Wszystko zaczęło się pod koniec XIX wieku. Niejaki Hagen z Sobowidza wybudował wtedy w Rekowie pałacyk, który wkrótce stał się wizytówką okolicy. Historyczna zawierucha w połowie XX wieku nie obeszła się z budynkiem łaskawie. Po wojnie obiekt niszczał zapomniany i zaniedbany przez ówczesne władze.

Dopiero niecałe dziesięć lat temu skarb Rekowa odzyskał dawny urok. W odrestaurowanym budynku powstał Hotel Wieniawa w otoczeniu odnowionego według XIX-wiecznych planów ogrodu o powierzchni trzech hektarów. Oprócz klasycznej oferty hotelowej, w obiekcie zorganizować można również konferencje oraz oryginalne przyjęcia weselne w ogrodzie.

Jakiś czas temu kompleks wzbogacił się o drugi obiekt – kameralne SPA. Hotel SPA Wieniawia znajduje się kilkanaście minut od bałtyckiego wybrzeża i niecałe pół godziny drogi od Gdyni, więc to świetne miejsce na relaksujący wypad nie tylko dla turystów, ale również dla mieszkańców Trójmiasta.

To miejsce dla wymagających klientów, którzy w obiektach SPA szukają nie tylko nowoczesnej, ale również przyjaznej naturze oferty. Właścicielka od lat interesuje się zdrowym i świadomym życiem z wykorzystaniem dobroczynnych możliwości, jakie daje natura i w taki też sposób gości swoich klientów. W ofercie nie znajdziemy skomplikowanych technologicznie maszyn czy inwazyjnych zabiegów – w Wieniawie liczy się wyciszenie i relaks w zgodzie z naturą.

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wyjątkową ofertę autorskich rytuałów, dla których inspiracją jest m.in. region pomorski. Jeden z nich – „Kaszubskie Truskawkobranie” (90 min, 190 zł) – to odprężająco-nawilżający zabieg zawierający aromatyczną kąpiel w ziołach oraz relaksujący masaż ciepłym olejem truskawkowym. Uwalniające się podczas kąpieli aromaty działają kojąco na zmysły, a masaż rozluźnia spięte mięśnie, nawilża skórę i wprowadza masowanego w stan równowagi.

Z kolei „Malowniczy Krajobraz Rekowa Górnego” (80 min, 230 zł) jest ucztą dla zmysłów dla tych, którzy cenią sobie życie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Zabieg składa się z kąpieli w olejku z dzikiej róży i kiełków pszenicy oraz masażu aromatyczną świecą. Świece używane w masażach w Wieniawie są najwyższej jakości francuskimi produktami, które idealnie ujędrniają i nawilżają skórę, pozostawiając ją pachnącą przez dłuższy czas.

Najbardziej rozbudowanym rytuałem jest „Wschód słońca nad wieniawskim parkiem” (150 min, 390 zł), który pielęgnuje ciało od stóp do głów. Zabieg rewitalizuje skórę twarzy i pielęgnuje dłonie, rozluźnia spięte mięśnie pleców oraz dodatkowo wprowadza w stan odprężenia podczas masażu kaszubskim miodem. Wiele spośród rytuałów posiada również odsłony dla par – każdy z gabinetów wyposażony jest w dwa stanowiska pracy.

Perełką pośród innych atrakcji SPA – basenu czy sauny – jest hammam inspirowany oryginalną turecką łaźnią parową i właściwym jej rytuałem pielęgnacyjno-relaksacyjnym składającym się z kilku etapów. Etap I to sauna parowa, która nawilża ciało. W etapie II, leżąc na gorących kamiennych stołach, obmywani jesteśmy pianą i peelingowani czarnym marokańskim mydłem. Etap kolejny to oczyszczanie ciała glinką wulkaniczną. W ostatnim etapie ciało masowane jest olejem arganowym nazywanym płynnym złotem. Na zakończenie gość otrzymuje filiżankę ziołowej herbaty.

Oprócz oferty SPA Wieniawa oferuje również liczne atrakcje sportowe. W okolicach parku otaczającego kompleks znajdują się korty do tenisa, boiska oraz – w podziemiach – dwie sale do squasha. Goście mogą również skorzystać z rozbudowanej oferty wczasów kondycyjnych. Instruktorzy przygotowują dla nich specjalne programy zajęciowe, m.in. z jogi, pływania czy aqua aerobiku. Miłośnicy golfa w Wieniawie znajdę specjalistyczny symulator, na którym mogą trenować poza sezonem.

Rozbudowana i starannie dobrana oferta sprawia, że Hotel SPA Wieniawa to idealna propozycja zarówno dla tych, którzy szukają wyciszenia w zgodzie z naturą, jak i aktywnego spędzania czasu na jej łonie.

Kontakt

ul. Lipowa 24, Rekowo Górne

tel.: + 48 58 673 92 80

e-mail: rezerwacja@hotelwieniawa.com

www.hotelwieniawa.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo