Facebook Instagram Spotify

Jantar – rehabilitacja i relaksujący wypoczynek na Pomorzu

Jantar to urokliwa miejscowość usytuowana pomiędzy Mikoszewem a Stegną – na pograniczu bursztynowej Mierzei Wiślanej i malowniczych Żuław. Wieś leży na szlaku Żuławskiej Kolei Dojazdowej, a niegdyś przez tereny osady przechodził szlak bursztynowy. Rozległe plaże miejscowości oferują relaksujący wypoczynek i morskie kąpiele oraz obfitość znajdowanych na piasku bursztynowych skarbów. Co roku w okresie wakacyjnym odbywają się tutaj Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Otoczenie iglasto – liściastych lasów sprzyja odprężającym spacerom i grzybobraniom.

W zaciszu plaż Mierzei Wiślanej nie tylko spędzimy spokojnie czas, ale i podreperujemy zdrowie. Zakład Rehabilitacji Leczniczej Medyk w Jantarze to ośrodek, który kompleksowo leczy wszelkiego typu schorzenia ortopedyczne i neurologiczne. Warto go odwiedzić, by dać sobie szansę na szybki powrót do pełnej sprawności. Proponowana w Jantarze rehabilitacja oferuje profesjonalne zabiegi lecznicze i pielęgnacyjne zorganizowane w zaawansowanym technicznie i nowocześnie wyposażonym kompleks Medyk.

Zakład Rehabilitacji Leczniczej Medyk to miejsce, gdzie każdy gość traktowany jest indywidualnie. Cel załogi Medyka jest prosty – jak najskuteczniej i bezboleśnie postawić pacjenta na nogi. Gość, który przekracza próg ośrodka, najpierw kierowany jest do pielęgniarki. Po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu, pacjentem zajmuje się lekarz, który po badaniu dobiera i przepisuje odpowiednie zabiegi. Dzięki temu cały proces rehabilitacji przeprowadzany jest w maksymalnie efektywny sposób.

Oferta w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej Medyk w Jantarze

W ofercie Medyka znajdziemy rehabilitację ortopedyczną przeznaczoną dla osób po przebytych urazach i kontuzjach narządu ruchu, po zabiegach ortopedycznych , chirurgicznych i neurochirurgicznych, rehabilitację ogólnoustrojową dla pacjentów z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi układu kostno-stawowego i schorzeniami neurologicznymi. Pomoc znajdą także pacjenci obciążeni przewlekłymi chorobami układu krążenia, chorobą wieńcową i nadciśnieniem tętniczym.

O bezpieczeństwo pacjentów dba wykwalifikowana kadra rehabilitantów i fizjoterapeutów oraz pielęgniarka, która dyżuruje przez całą dobę.

Zakład Rehabilitacji Leczniczej Medyk dysponuje bardzo szeroką ofertą zabiegów – to m.in. kinezyterapia, hydroterapia, termoterapia, ultradźwięki, krioterapia, masaże.

Zabiegi hydroterapii to przede wszystkim masaże wirowe rąk i nóg oraz kręgosłupa. Pacjenci korzystają także z niezwykle przyjemnego zabiegu na całe ciało, który wykonywany jest w wannie spa. Masaże wirowe poprawiają krążenie, rozgrzewają, dotleniają i poprawiają ruchomość stawów. W powrocie do sprawności pomagają także ogólnie usprawniająca gimnastyka w basenie oraz masaże w jacuzzi. Z kolei pełen relaks zapewnia hydrojet, czyli łóżko masujące wodą.

Oprócz klasycznych okładów z pomorskiej borowiny, w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej Medyk stosuje się również ozokerytoterapię. To nic innego jak okłady z niezwykle bogatego w minerały (żelazo, mangan, magnez) wosku ziemnego. Mają one działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, stymulują procesy regeneracyjne skóry. Podobnie jak borowina, ich działanie jest silnie rozgrzewające, dzięki czemu tkanki i mięśnie stają się odprężone i w konsekwencji lepiej odżywione.

W poszczególnych gabinetach wykonywane są masaże lecznicze, ćwiczenia indywidualne z fizjoterapeutą i specjalistyczne zabiegi, m.in. masaż boa (w rękawach na kończyny), drenaż limfatyczny, elektroterapia, magnetoterapia, ultradźwięki, krioterapia miejscowa azotem czy terapia miejscowa laserem.

Pacjenci korzystają także z łaźni parowej, sauny suchej i na podczerwień, siłowni i sali ćwiczeń, gdzie uczestniczą w zajęciach grupowych.

Do dyspozycji gości są także pełnowymiarowy basen, grota solna i kriokomora, które dostępne w pobliskim ośrodku Neptun, drugim oddziale zakładu.

Ośrodek Medyk, zajmujący powierzchnię 2,5 ha, kusi nie tylko profesjonalną ofertą rehabilitacyjną, ale także lokalizacją. W zaledwie 10 minut znajdziemy się na szerokiej plaży, gdzie odetchniemy zdrowym powietrzem. Doceniają to goście z całej Polski, a także ze Skandynawii, Niemiec czy Rosji.

Do dyspozycji gości jest 40 pokoi dwuosobowych i 10 apartamentów. Turnusy trwają tydzień, dwa lub trzy tygodnie. Pacjentom każdego dnia, oprócz niedzieli i świąt, oferuje się do ośmiu zabiegów leczniczych. Dzięki temu efekty rehabilitacji i ulgę mogą odczuć już po kilku dniach.

Medyk Jantar – Zakład Rehabilitacji Leczniczej Rybacka 44, Jantar, Polska http://klinika-medyk.pl/ medyk@mierzeja.pl +48 55 247 89 69

Komentarze (3)

 • Ryszard Szeloch pisze:

  Proszę państwa !!
  interesuje Nas pobyt świąteczny z rehabilitacją w dniach zabiegowych, termin-od 20/21 do 27-12-2019r.
  dwa pokoje dwu osobowe.

 • ula.56@onet. eu pisze:

  Witam ja z takim zapytaniem czy przyjmujecie ludzi że skierowaniem z Petronu jak tak to jaka cena na 2 tygodniowy pobyt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

 • Makowa Koza logo