Facebook Instagram Spotify

Zlokalizowana w centrum Gdańska klinika stomatologiczna Curodental przez ponad 25 lat działalności pomogła tysiącom pacjentów i stale ich przybywa, bo tutaj leczą pokolenia. Swoją działalność poszerzyła dodatkowo o Centrum Medycyny Estetycznej Medi Perfection, tak, aby do zdrowia i urody podchodzić jak najbardziej holistycznie.  Nic dziwnego, że Curodental znalazło się na liście miejsc do odwiedzenia, wyłonionych przez portal Zatoka Piękna i Pomorskie Prestige.

Redakcja ZatokaPiekna.pl udała się z wizytą do kliniki na ul. Okopowej 7 w Gdańsku, by przybliżyć Wam nieco to miejsce. Zapraszamy do czytania i oglądania fotorelacji.

Zespół Centrum Stomatoligicznego Curodental

Zamiast składnia obietnic metamorfozy w jeden dzień – jakościowe leczenie, oprócz pacjentów z Trójmiasta także ci z zagranicy – Centrum Stomatologiczne Curodental to miejsce, w którym dba się o każdy szczegół, a procedury z zakresu medycyny estetycznej wprowadza się z rozwagą, głównie w celu wsparcia oferty stomatologicznej. – Leczymy pokolenia, bo dosłownie przychodzi do nas cała rodzina i potem poleca klinikę swoim krewnym. Dr Alicja Nowicka ma pacjentów, którzy przychodzą do niej od 20 lat… – mówi Agnieszka Nowicka, manager kliniki.

Manager kliniki stomatologicznej Curodental

Od profilaktyki do chirurgii w Curodental

Tym, co pacjenci Centrum Stomatologicznego Curodental doceniają najbardziej, jest wielka empatia i szeroki wachlarz zabiegów. Jak wylicza dr Alicja Nowicka, placówka oferuje stomatologię zachowawczą, czyli zakładanie wypełnień, leczenie endodontyczne, czyli kanałowe, leczenie przyzębia, leczenie protetyczne, zakładanie implantów, ortodoncję, a nawet skomplikowane zabiegi chirurgiczne. Co ważne, zabiegi standardowo przeprowadzane są w znieczuleniu, a jeśli pacjent się boi, lekarze starają się go przygotować psychicznie.

Curodental to przede wszystkim klinika z długoletnią tradycją. – Curodental założyliśmy w 1993 roku.  Niemałe znaczenie mają położenie w centrum miasta, duża baza hotelowa i bliskość lotniska. Dookoła mamy teatry, dużo restauracji, centra handlowe, a jedno z największych centrów jest po drugiej stronie ulicy – mówi dr Alicja Nowicka. To właśnie przyciąga turystów z zagranicy, którzy oprócz stomatologii zachowawczej i leczenia endodontycznego decydują się też na ortodoncję, protetykę czy implanty.

Pacjent z zagranicy, który przyjeżdża może bardzo blisko zorganizować nocleg. – Jeśli chodzi o pacjentów zagranicznych, to nasza lokalizacja tutaj wygrywa, więc mamy tych pacjentów coraz więcej, zwłaszcza z Norwegii  – zauważa Agnieszka Nowicka. – Wśród pacjentów mamy również bardzo dużo Polonii, wracają do nas na regularne wizyty – dodaje. Wiele wskazuje na to, że będzie ich przybywać, ponieważ specjaliści z Curodental realizują zabiegi już nie tylko z zakresu stomatologii, ale też medycyny estetycznej.

Medi Perfection dla wzorowego uśmiechu

Z czasem naturalnym dopełnieniem oferty Curodental stała się medycyna estetyczna, zwłaszcza, że daje ona możliwość leczenia bruksizmu czy redukcji uśmiechu dziąsłowego. Preparaty, głównie na bazie kwasu hialuronowego, już teraz wykorzystywane są w gdańskiej klinice także w innych przypadkach, od korekcji kształtu nosa, przez modelowanie ust, po lifting wolumetryczny. Na rozbudowę kliniki w tym kierunku pozwalają m.in. pełne zaplecze chirurgiczne, własny sprzęt sterylizujący, a przede wszystkim współpraca z certyfikowanym lekarzem tej specjalizacji.

Współpracujemy z fantastycznym lekarzem medycyny estetycznej dr Wojciechem Sielskim, który wykonuje u naszych pacjentów zabiegi związane z medycyną estetyczną. Aktualnie skupiamy się na ostrzykiwaniu. Chcemy naszych pacjentów stomatologicznych przekonywać, że leczniczo można też się wspierać medycyną estetyczną. Na przykład zgrzytanie zębami można leczyć nie tylko ortodontycznie, nie tylko szyną relaksacyjną, którą zakłada się na noc, ale też botoksem – mówi Agnieszka Nowicka.

Jak dodaje manager kliniki, plany zakładają dalszy rozwój w tym kierunku i wprowadzenie do Centrum Medycyny Estetycznej Medi Perfection coraz więcej zabiegów, także z zakresu medycyny anti-aging czy szeroko rozumianej medycyny estetycznej dla mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia