Facebook Instagram Spotify

Hotel Grand Lubicz w Ustce – Uzdrowisko z klasą pięciu gwiazdek

Pomorze to nie tylko urokliwe i sielskie klimaty niewielkich pensjonatów. Bałtyckie wybrzeże ma również propozycje dla gości, którzy preferują pobyt w luksusowych i obszernych wnętrzach pięciogwiazdkowego hotelu. Grand Lubicz to hotel oferujący najwyższy standard wypoczynku – największy i najlepiej wyposażony tego charakteru obiekt na Pomorzu. Posiada 311 pokoi typu Comfort, Lux Family i Apartamenty, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu komfortu i dobrej zabawy swoim gościom. Okazały hotel Grand Lubicz, położony kilkaset metrów od plaży w Ustce, robi ogromne wrażenie.

To miejsce, gdzie nie tylko wypoczniemy, ale także podreperujemy zdrowie. Naturalne kąpiele solankowe i okłady z miejscowej borowiny sprawiają, że to jedno z najważniejszych miejsc na uzdrowiskowej mapie Polski. Ale balneologia to tylko jedna z wielu zalet tego okazałego ośrodka.

Pięciogwiazdkowy hotel Grand Lubicz, chociaż otwarty zaledwie w październiku 2014 roku, już stał się rozpoznawalną marką. To obiekt najwyższej klasy, spełniający oczekiwania najbardziej wymagających klientów, przyjazny rodzinom i – zgodnie z pierwotnym założeniem – oferujący szeroką gamę zbiegów leczniczych.

Część uzdrowiskowa hotelu Grand Lubicz to kompleks gabinetów diagnostycznych i zabiegowych, w których wykonuje się łącznie kilkadziesiąt zabiegów leczniczych.

Na parterze części uzdrowiskowej wykonuje się przede wszystkim zabiegi mokre. Do dyspozycji gości jest 11 wanien, osiem wirówek kończyn dolnych i górnych i dwie środkowych części ciała, a także pomieszczenie do hydroterapii z biczami szkockimi.

Balneologia w Grand Lubicz to przede wszystkim kąpiele borowinowe służące odnowie biologicznej organizmu, kąpiel solankowa, dobrodziejstwo dla układu naczyniowego i nerwowego, okłady borowinowe oraz okłady fango, czyli z niezwykle bogatego w składniki mineralne błota wydobywanego z naturalnych źródeł termalnych.

Ciekawa propozycja to także kąpiel kwasowęglową, która skutecznie obniża ciśnienie i kąpiel perełkowa, zalecana wszystkim tym, którzy mają kłopoty ze snem, a także chcą pozbyć się zbędnych kilogramów i cellulitu.

Część medyczna hotelu w swojej ofercie ma także szeroką gamę zabiegów z zakresu fizjoterapii. Oprócz masaży leczniczych, takich jak np. masaż izomeryczny czy klasyczny stosowany przy rwie kulszowej, po specjalistycznej konsultacji lekarz zalecić może także m.in. magnetoterpię, krioterapię miejscową azotem, leczenie prądami tens czy laseroterapię.

Dla wszystkich, którzy mają kłopoty z układem oddechowym przeprowadza się tu także inhalacje solankowe, olejkami eukaliptusowymi czy sosnowymi. W ofercie jest także kąpiel sucha w specjalnej maszynie, gdzie dwutlenek węgla lub ozon działają przeciwbólowo, obniżają ciśnienie krwi i poprawiają gojenie ran.

Część basenowa Grand Lubicz to dwupoziomowy aquapark. Na drugim piętrze znajduje się wewnętrzny i zewnętrzny basen solankowy. W tej chwili woda solona jest sztucznie, jednak już w połowie wakacji 2015 wykorzystywana tu będzie woda z solankowego odwiertu. Relaksowi sprzyja odprężająca muzyka sącząca się delikatnie z podwodnych głośników oraz uruchamiany jest każdego wieczoru biokominek.

Piętro niżej to już raj dla wszystkich miłośników wodnych kąpieli: trzy typy jacuzzi, basen rekreacyjny z leżankami i przeciwprądami, brodzik dla dzieci z ciepłą wodą, 25-metrowy basen sportowy oraz 75-metrowa zjeżdżalnia pełna multimedialnych atrakcji.

Z basenów przechodzimy bezpośrednio do królestwa sauny. Wygrzewać możemy się w suchej biosaunie, kabinie podczerwieni i łaźni parowej.

O ile w części uzdrowiskowej przeprowadzane są zabiegi lecznicze, o tyle w części spa goście poddawani są zabiegom upiększającym i relaksacyjnym.

W ofercie spa Grand Lubicz znajduje się cała gama zabiegów oczyszczających, rozświetlających, nawilżających, złuszczających, peelingów, rytuałów na ciało, kąpieli spa i masaży (także dla dwojga, które wykonywane są gabinetach dla par).

Tutaj dba się także o najmłodszych klientów. Dzieci nie tylko szaleć mogą na basenie czy w małpim gaju. Dla nich również przygotowano ofertę spa, czyli m.in. czekoladowy masaż ciała i kąpiel z kolorowymi bąbelkami w wannie z hydromasażem.

Po zbiegach odpocząć można w grocie solnej z tężnią wewnętrzną i inhalatorem solnym tworzącym mgiełkę, dzięki czemu jeszcze silniej odczuwamy walory uzdrowiskowe.

Z kolei aktywni skorzystać mogą z jednego z nielicznych w Polsce boisk do gry o nazwie cube ball, co jest niewątpliwie dobrą wiadomością dla wszystkich fanów piłki nożnej. Na terenie hotelu znajduje się także kort tenisowy, korty do squasha, kręgielnia i sala fitness.

A co najważniejsze – to wszystko zaledwie kilkadziesiąt kroków od malowniczej plaży z widokiem na cudowny Bałtyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia