Facebook Instagram Spotify

Uwaga: zdjęcia do fotorelacji w klinice zostały zrealizowane jeszcze przed pandemia koronawirusa w Polsce.

Piękny, zdrowy uśmiech to spełnienie marzeń niejednego pacjenta. Właśnie to pragnienie pomagają spełnić specjaliści z Dentineo Clinic w Gdańsku, których motto brzmi „Leczymy pacjenta, nie pojedynczy ząb”.

Połączenie stomatologii estetycznej z chirurgią stomatologiczna, leczeniem kanałowym pod mikroskopem i zaawansowaną diagnostyką czyni z Dentineo Clinic nowoczesną placówkę stomatologiczną. Wysokiej jakości sprzęt medyczny, duża wiedza i wieloletnie doświadczenie stomatologów, to jednak nie wszystko, ponieważ w gdańskiej placówce równie istotne jest empatyczne podejście do pacjentów, które dało się odczuć także podczas naszej wizyty. Czym wyróżnia się klinika, co do zaproponowania ma swoim pacjentom i jak zadbała o bezpieczeństwo w warunkach COVID-19?

Stomatologia z pasją w Dentineo Clinic

Klinika Dentino powstała 6 lat temu. Przez ten okres czasu udało nam się przekonać do siebie, a co ważniejsze do komfortowego leczenia, szeroką rzeszę pacjentów. To właśnie nasi pacjenci są najważniejszą naszą wizytówką, ale także główną motywacją do dalszego rozwoju w zakresie pogłębiania wiedzy i wprowadzania nowych technologii. Uważam, że indywidualne i pełne empatii podejście do pacjenta jako Osoby, a nie „posiadacza zębów”, jest naszym znakiem rozpoznawczym. – mówi w rozmowie z Zatoką Piękna założyciel placówki dr Adam Bielawski, który doskonale zna też możliwości nowych technologii.

Ich obecność w gdańskiej klinice pozwala zaproponować pacjentom leczenie i diagnostykę na najwyższym światowym poziomie.

Oczywiście wspomagają nas w tym najnowocześniejsze cyfrowe technologie jak Skanery wewnątrzustne, tomografia komputerowa, mikroskopy stomatologiczne. Nie można również zapomnieć o niezwykle komfortowym dla pacjenta i bardzo efektywnym komputerowym znieczuleniu. – podkreśla dr Bielawski.

Tomograf komputerowy Carestream to nie tylko zdjęcia panoramiczne, ale również trójwymiarowe obrazy kości i korzeni zębów. Teraz widzimy to, co wcześniej było niewidoczne. Skaner wewnątrzustny Primescan niezmiernie dokładnie i szybko tworzy cyfrowe modele uzębienia. Zapewnia też super komfort dla pacjenta (nieprzyjemne wyciski-odciski nie są już potrzebne). A dzięki komputerowemu znieczuleniu pacjenci nawet nie wiedzą, w którym momencie zostało podane znieczulenie, po chwili po prostu czują, że nie czują. – wyjaśnia właściciel kliniki Dentineo.

W gdańskiej klinice, m.in. w implantologii, praktykuje się ponadto badania 3D, które zapewniają umiejscowienie implantów w jak najlepszej pozycji. W trosce o piękny uśmiech pacjentów prowadzone są ponadto konsultacje metodą Digital Smile Design (cyfrowe projektowanie uśmiechu), które pozwalają  zobrazować efekt leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem. Polega to na przymierzeniu „ szytego na miarę „uśmiechu , dopasowanego  do twarzy i indywidualnych warunków pacjenta

Komfort i bezpieczeństwo pacjentów

O komfort, bezpieczeństwo i wysoką jakość leczenia w Dentineo Clinic dba zespół doświadczonych specjalistów, w tym protetycy, endodonci czy implantolog. Swoją wiedzą wspierają ich higienistki i asystentki stomatologiczny, a także opiekun pacjenta. Wszyscy, łącząc siły, oferują kompleksowe leczenie.

Zespół Dentineo to pełni empatii specjaliści w zakresie poszczególnych dziedzin stomatologii. Osobiście specjalizuję się w bezbolesnym i przyjaznym pacjentowi leczeniu implantologicznym. Dr Alicja Ramsz i dr Jacek Januszewski, to stomatologia zachowawcza oraz stomatologia estetyczna w tym niesamowite metamorfozy uśmiechu za pomocą licówek porcelanowych. Dr Anna Osińska wraz z dr Mają Wiśniewska są niedoścignione w leczeniu endodontycznym zwanym kanałowym. Ponadto dr Maja spełnia się w zakresie Medycyny Estetycznej i zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego i botoxu. We wszystkich tych zabiegach wspomagają nas Asystentki Stomatologiczne: Weronika i Magda, bez nich nie dalibyśmy rady. Klaudia Bartochowska opiekuje się pacjentami od ich pierwszego kontaktu z kliniką, aż do ostatniej wizyty w gabinecie. Jest Aniołem Stróżem naszych pacjentów. Po zakończonym leczeniu przypomina także o późniejszych wizytach kontrolnych i higienizacyjnych. Ania Brokos i Ewelina Matysek, nasze higienistki, są niezastąpione jeśli chodzi laserowe wybielanie zębów (trwa tylko 20 min), oraz  zabiegi profesjonalnej higienizacji gabinetowej. Przekonacie się, że to trochę jak wizyta w „zębowym SPA” – opowiada dr Adam Bielawski.

Klinika Dentineo w Gdańsku specjalizuje się niezwykle kompleksowym i indywidualnie dopasowanym  podejściu do problemów i potrzeb pacjentów, to dlatego na leczenie tutaj decydują się również liczni turyści medyczni z Norwegii czy Wielkiej Brytanii.

Wizyty w Dentineo Clinic odbywają się aktualnie zgodnie z zaostrzonymi zasadami sanitarno-epidemiologicznymi dla placówek stomatologicznych:

– Pacjenci umawiani są na wizyty telefonicznie lub przez internet.

– Każdy pacjent po wejściu do poczekalni ma mierzoną temperaturę oraz dezynfekowane dłonie przez personel kliniki.

– W poczekalni kliniki może oczekiwać tylko 1 pacjent (ewentualnie dziecko z 1 opiekunem). Przygotowane zostały również leżaki dla pacjentów, w słonecznym miejscu tuż przed kliniką, gdyby zaszła potrzeba oczekiwania na zwolnienie się poczekalni.

– Wszystkie powierzchnie w poczekalni są dezynfekowane po każdym pacjencie.

– Wydłużone zostały przerwy między wizytami pacjentów na dezynfekcję gabinetu.

Dentineo Clinic w Gdańsku wykonuje już wszystkie zabiegi z ich szerokiej oferty.

Dentineo Clinic Angielska Grobla 35h/u4, Gdańsk, Polska https://dentineo.com/ dentineo@hotmail.com + 48 884 084 034

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo