Facebook Instagram Spotify

Szukasz odprężenia? Floatingu lub dobrego masażu? Znajdziesz je w Five Senses float spa na Garnizonie w Gdańsku. Miejsce oferuje kompleksowe podejście do pielęgnacji wszystkich zmysłów. W Five Senses float spa uspokoisz ciało i umysł w bardzo krótkim czasie. I będziesz chciał więcej. 

float spa

Dzisiaj odprężenie jest na wagę złota. A, że nadmiar bodźców towarzyszy nam każdego dnia, czasami trzeba skorzystać z pomocy profesjonalistów. Kompleksowe i profesjonalne wsparcie w relaksie znajdziemy w Gdańsku przy ul. Norwida 4 (Osiedle Garnizon) w Five Senses float spa.

Float spa – terapia poprzez unoszenie się na wodzie

Five Senses float spa to jeden z niewielu mieszczących się w Gdańsku ośrodków Day Spa, który oferuje zarówno klasyczne zabiegi, regenerujące ciało i umysł, jak i odprężające, wręcz terapeutyczne sesje floatingowe.

Błogie chwile w stanie nieważkości. Wyciszenie zmysłów. Brak bodźców dźwiękowych, wzrokowych i dotykowych. Zdrowa cisza. Chyba że podczas sesji float spa, czyli unoszenia się na wodzie, potrzebujecie nie tylko wsłuchać się w siebie, ale również zatracić się w ulubionej muzyce. Jedno jest pewne – to, co Wam w duszy i ciele gra, przechodzi istną rewolucję podczas sesji float spa.

Jakie korzyści daje float spa?

Jeśli chodzi o ciało, do najważniejszych, głęboko odczuwalnych efektów 60-minutowej sesji float spa w Five Senses Gdańsk należy łagodzenie i eliminacja różnego rodzaju bólów pleców, mięśni, reumatycznych, stanów zapalnych stawów i ścięgien, kontuzji i stłuczeń, skracając czas rehabilitacji i rekonwalescencji.

Masz szansę również znacząco zredukować objawy przewlekłego bólu, np. migreny, a dzięki temu ograniczyć zażywanie środków przeciwbólowych. Float spa wspiera leczenie fibromialgii. Dodaje energii, chęci do działania. Poprawia krążenie, sprzyja łagodzeniu chorób układu oddechowego, oczyszcza organizm z toksyn.

Brzmi świetnie, prawda? Poznaj pełnię terapetycznych właściwości sesji float spa w Five Senses w Gdańsku!

Floating jak medytacja

Z pewnością słyszeliście o floatingu, czyli jednoosobowej kabinie deprywacji sensorycznej, w której człowiek unosi się na wodzie i może poczuć odprężenie oraz bezpieczeństwo… niczym w łonie matki. To środowisko, gdzie można oderwać się od wszystkich bodźców oraz osiągnąć równowagę psychofizyczną. I przede wszystkim – jest praktycznie dla każdego.

Na czym polega floating? Woda w kabinie jest wzbogacona dużą ilością soli Epsom, bogatej w magnez, miedź i siarkę. Dzięki niej, nasze ciało unosi się na powierzchni wody sprawiając, że czujemy brak grawitacji. Woda, dzięki trzem pierwiastkom idealnie nadaje się do pielęgnacji skóry i włosów, regeneracji organizmu, a także radzenia sobie z takimi dolegliwościami jak bóle stawów. Za każdym razem, z naszego ciała usuwany jest hormon stresu, czyli kortyzol aż w 34 proc. Korzyści jest znacznie więcej, a zespół z Five Senses float spa chętnie Wam o nich opowie.

Kobieta i mężczyzna

– Floating pomaga nam szybko wejść w stan medytacji. Najlepiej skupić się na oddechu – to łatwa i przyjemna metoda mindfullness. Po chwili możemy usłyszeć i poczuć bicie swojego serca. Nie zawsze jest łatwo, wynika to z dużego przebodźcowania naszego organizmu. Są osoby, które wchodzą po raz pierwszy i od razu „odpływają”, a są takie, którym ciężko zapanować nad myślami. Rekomendujemy, aby floatować w ciszy, chociaż jest oczywiście możliwość, aby odprężać się przy dźwiękach muzyki – mówi Karol Nowiński, właściciel Five Senses.

Każdorazowa sesja trwa godzinę. To optymalny czas, w którym uda nam się uspokoić rozbiegane myśli. Jeżeli za pierwszym razem nie osiągniemy stanu skupienia – nie zniechęcajmy się. To cenna informacja zwrotna, że towarzyszy nam nadmiar bodźców i powinniśmy praktykować dalej. Dla zdrowia. Z floatingiem, jak z medytacją czy jogą – trzeba dać sobie czas. Odprężenie przyjdzie być może podczas pierwszej, drugiej albo trzeciej sesji.

W Five Senses mamy do dyspozycji 2 kabiny do floatingu, umieszczone w tzw. floatroom’ach. Każdy z nich jest prywatnym pomieszczeniem, zaopatrzonym w prysznic, toaletę, lustro, stolik z wodą oraz świeże ręczniki. Pokój zapewnia 100 proc. intymność. Kiedy do niego wejdziemy, nikt nie będzie nam przeszkadzał. Do floatingu nie musimy się specjalnie przygotowywać. I nie musimy zabierać nic ze sobą. Wszystko co niezbędne do floatowania otrzymamy od obsługi. Kiedy wejdziemy do kabiny, sami decydujemy o intensywności światła i muzyki, którymi możemy sterować za pomocą prostych przycisków. Drzwi do kabiny możemy zamknąć – co jest polecane, ale w każdej chwili za pomocą delikatnego pchnięcia możemy je otworzyć. Koszt takiej przyjemności wynosi 130 zł za seans, ale cenę można obniżyć do 99 zł za zabieg, wykupując karnet.

Masaż autorski jako uzupełnienie float spa

Five Senses float spa to jedyne miejsce w Gdańsku, gdzie usługa floatingu łączy się z masażami. A warto podkreślić, że jedno w połączeniu z drugim potrafi zdziałać cuda. Ciało po godzinie floatingu jest odprężone, idealnie przygotowane do masażu.

Właścicielami Five Senses float spa są Patryk i Karol, którzy przez 7 lat pracowali jako masażyści, m.in. w SPA Hotelu Hilton. Przez lata udało im się wypracować technikę masażu autorskiego, przywracającego sprawność, witalność oraz dobre samopoczucie, który cieszy się największym zainteresowaniem. Ale to oczywiście nie wszystko. W Five Senses float spa możemy wybrać również masaże: leczniczy pleców, twarzy i głowy, gorącymi kamieniami, aromatyczną świecą oraz klasyczny. Dodatkiem oferty są zabiegi pielęgnacyjne, takie jak peelingi.

– Przez ostatnie 7 lat, poza wspólną praca w Hiltonie, każdy z nas pracował w innym miejscu z innymi terapeutami. Wynieśliśmy z tego ogrom doświadczeń, których efektem jest masaż autorski. Jest to doświadczenie, pełne rozciągania i ucisków, zakończone masażem twarzy i głowy. Każdemu klientowi oferujemy indywidualne podejście – mówi Patryk Sidor, właściciel Five Senses.

W lokalu znajdują się 3 stanowiska do masaży, gdzie możemy oddać się w dobre ręce. Do Five Senses można więc przyjść w większej grupie. W spa pracuje zgrany 8-osobowy zespół profesjonalistów, co pozwala korzystać z usług przez 7 dni w tygodniu. A jeżeli nie mamy pomysłu na prezent dla bliskiej osoby, pracowników lub kontrahentów – na miejscu można nabyć voucher upominkowy, który z pewnością sprawi obdarowanemu dużą przyjemność.

Five Senses float spa Norwida 4, Gdańsk, Polska https://fivesenses.pl/ info@fivesenses.pl +48 517 406 279

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendowane doświadczenia

  • Makowa Koza logo